Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Тоналнови [re: v_selena]  
Автор piscivore (curious)
Публикувано19.06.07 01:27



До тук критерии:
By a balanced tonal I only mean a good adaptation to the world.
Добра адаптация към света

In order to have a good adaptation to the world a person must be familiar and comfortable with their sense of being.
Да си в състояние на комфорт и баланс със себе си. Това го разбирам - да нямаш противоречия между мисли, чувства и поведение.

Ето и потвърждение от *заобикалящата действителност*

:
- Какво е истински тонал? — попитах аз.
- Просто тонал, който е правилен, уравновесен и хармоничен. Най-общо казано, всеки тонал има две страни — продължи той. — Едната е външната, крайната част, повърхността на острова. Тя е свързана с действието и постъпките , тя е по-груба. Другата страна е преценката и решението, вътрешният тонал — по-фина, по-недоловима и по-сложна.
Истинският тонал е тоналът, при който двете нива са в съвършена хармония и равновесие.


И това подлежи на преценка без осъждане или оправдание.

Някой, нещо да добави? Още критерии...



Тема Re: Тоналнови [re: cвoбoдeн]  
Автор Vex (fey)
Публикувано19.06.07 10:14



Чудя се само едно, защо така всеотдайно и умело се правите на малоумни, вместо да си отговорите, как да разбера имам ли верен тонал. Е това е страха на едно ниво. Страха от отговора. Е така страха слага край на пътя.



Тема Re: Тоналнови [re: Импepиaлиcт]  
Автор Vex (fey)
Публикувано19.06.07 10:38



Добре.



Тема Re: Тоналнови [re: Vex]  
Автор orинчe (R)
Публикувано19.06.07 10:43



Според мен само практиката може да дава отговори. Дон Хуан как го тества Кастанеда? Вика му са ше ловиме лъв и му гледа саира. Така и практикуващия вижда до каде е. Хуо Юан Цзя казва че, човек може да опознае себе си само в битка с "противника".



I know a place, where the sun is always shining...

Тема Re: Тоналнови [re: orинчe]  
Автор Vex (fey)
Публикувано19.06.07 11:00



Незнам. Може и така да е. Ама все ми се струва, че има по-безболезнени начини да разбереш става ли от теб моряк от този да те хвърлят в средата на Морето.
Ако имаш сърдечно съдова недостатъчност, не е най-умното да разбереш дали я имаш като си задържиш дъха на издишване за 15 минути примерно.
И е хубаво също човек да не дава на Ума да бяга от темата и да си фантазира.



Тема Re: Тоналнови [re: Vex]  
Автор Mierin (неизвестна)
Публикувано19.06.07 11:17



Ако имаш съмнения за сърдечно съдова недостатъчност сигурно най-уместно е да отидеш на лекар и да си направиш изследвания...



Тема Re: Тоналнови [re: Mierin]  
Автор Vex (fey)
Публикувано19.06.07 11:27



Ти занеш ли как се определя дали имаш Верен тонал, или само Страха от неизвестното остава при този въпрос и по-добре да не си отговяряме за да не си нарушим фантазиите.



Тема Re: Тоналнови [re: Vex]  
Автор orинчe (R)
Публикувано19.06.07 11:41



Човек не може да стане моряк като гледа по телевиаията моряци или да разбере колко добър моряк е като се разхожда в парка. Като не искаш да е болезнено не скачш във водата, първо си мокриш едното краче после другото след това дупето.... ох и така на татък.
Истинският тонал е тоналът, при който двете нива са в съвършена хармония и равновесие.
ОК, как се разбира че, решенията които взимаш, фината ти настройка, деиствията, поведението ти са в хармония. Като ги използваш. Това е моето мнение или поне така аз разбрах че, тонала ми е за ремонт.
Ако има друг начин, моля, някой да го сподели.

I know a place, where the sun is always shining...

Редактирано от orинчe на 19.06.07 11:44.



Тема Re: Тоналнови [re: Vex]  
Автор ибpaxим (quin jazz)
Публикувано19.06.07 11:44



ми като настояваш, ша ти подскажа един безобиден начин - опъваш въже между два блока, не по ниски от 4 етажа и преминаваш по него -квото стане - това е. ако имаш страх ще се изяви, ку немаш шъ минеш -хайде и после кажи резилтата къв а?



Тема Re: Тоналнови [re: orинчe]  
Автор Vex (fey)
Публикувано19.06.07 11:44



Добре, а триделен тонал какво значи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.