Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 07.07.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема откъсченови  
Автор Oya (hmm..)
Публикувано08.05.07 11:46



ето нещичко, което си получих на пощата, като част от клиъргрийнска реклама - беше някак.. на място:))


— Когато човек започва да учи, той никога няма ясна представа за крайните резултати. Неговите цели са неточни, намеренията му са мъгляви. Надява се на възнаграждения, които никога няма да се материализират, защото още не знае нищо за трудностите на ученето.
Той бавно започва да учи — в началото трошица по трошица, а след това на големи залъци. И в съзнанието му скоро настъпва конфликт. Онова, което научава, никога не е това, което си е представял или е предвиждал. И той започва постепенно да се плаши. Ученето никога не е това, което някой би могъл да очаква- Всяка стъпка в ученето е нова задача и страхът, който човек изпитва, започва да се наслоява безжалостно, неумолимо. Неговата цел става бойно поле. Ето, че вече се е натъкнал на първия от естествените си врагове; Страхът! Ужасен враг — лукав и труден за побеждаване. Той се спотайва зад всеки завой на пътя, дебне, изчаква. И ако човек, изплашен от близостта му, побегне, тогава неговият враг ще е сложил край на търсенията му.
— Какво ще стане с човека, ако избяга от страх?
— Нищо няма да му стане, освен че никога няма да научи. Никога не ще стане човек на знанието. Може най-много да бъде кавгаджия или свит, изплашен човек, но във всички случаи той ще е победен човек. Неговият враг ще сложи край на копнежите му.
— А какво трябва да стори, за да победи страха?
— Отговорът е много прост. Не бива да бяга. Трябва да се бори със своя страх и въпреки него да предприеме следващата стъпка в ученето и всички следващи стъпки. Той може да е съвсем уплашен и въпреки това не трябва да спира. Това е правилото. И ще дойде момент, в който първият му враг ще отстъпи. Човек започва да се чувства сигурен в себе си. Неговото намерение става по-силно. Ученето вече не го ужасява.


'Well, I never heard it before,' said the Mock Turtle; 'but it sounds uncommon nonsense.'


Тема Re: откъсченови [re: Oya]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано08.05.07 11:56



Е да де като гледаш колко даже са го срещнали тоя враг трябва да ти е безкрайно ясно,че повечето изобщо не са тръгнали





Тема Re: откъсченови [re: Oya]  
Автор Zest1OOO (:))
Публикувано08.05.07 12:07



А страха от какво се появява? При мен страх изпитвам само като Духа се допира до мен. Когато имам Дух, който надвишава възможнотите на тялото ми и го зстрашава или Дух който надминава психическите ми устои и ги заплашва. При Вас страха от какво е породен в това учение? От какво изпитвате страх?



Тема Re: откъсченови [re: Oya]  
Автор MopraHa (en el espejo)
Публикувано08.05.07 12:22



Да бе, страха е враг на разума, но стимулира, ако го оставиш да мине по теб и през теб?
как е Морти, а?:)

They say I`m crazy! and may be are right...


Тема Re: откъсченови [re: Zest1OOO]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано08.05.07 12:43



Аза изпитва страх от промяната щото знанието е промяна -той само на думи иска да става безсмъртен и безупречен иначе общо взето не иска да си мръдне пръста





Тема Re: откъсченови [re: MopraHa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано08.05.07 12:46



Враг на разума друг път-именно Аза задейства механизма на страха и първия и не само той враг на воина е неговия Аз който минава разни все по-префинени метастази-те глей и в мномента да не мислиш,че Духа обяснява чрез мене -моя Аз може да обяснява дори стратегиоята за собственото си унищожение щото много добре знае,е това са голи приказки





Тема Re: откъсченови [re: Boлk]  
Автор Zest1OOO (:))
Публикувано08.05.07 12:51



Веднъж се набутах с Ибогаин (корен) и Габонска пръст покрай корена изядох 100 гр. Няма Аз, и като няма Аз е върха - нама какво да се страхува. И незнаеш въобще кой си, ама като се 'завръщаш' и като се появи Аз и се скапе от страх. Та само Аз се страхува. като няма Аз, няма кое да се страхува, няма кое да ти каже, че те е страх. Ама после - оле ле оле ле оле ле. Страх ли нямало. Та тази тема за старах ми е много болна и любопитна.



Тема Re: откъсченови [re: Boлk]  
Автор MopraHa (en el espejo)
Публикувано08.05.07 12:55



Ти пък ако мислиш, че моя Аз ти се връзва :)
грам не се страхува от тебе :)
щото си в нетъа иначе в гората ще напълня гащите :)

They say I`m crazy! and may be are right...


Тема Re: откъсченови [re: Zest1OOO]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано08.05.07 12:57



Яж и лайна ако искаш-аз го постигам като спирам вътрешния диалог-е не става всеки път ама цаката е да усетиш кога няма да стане и да правиш нещо друго.И там има страх ама е някак си телесен ако ще и да нямаш тяло-не е този страх който е първия враг на воинаи е плод на неговия Аз -аза задейства механизма нв секрецията на страха -иначе страха сам по себе си е като теченето на нос -телесна функция





Тема Re: откъсченови [re: Boлk]  
Автор MopraHa (en el espejo)
Публикувано08.05.07 12:59



Тихо тихо, не говори за лайна, че току виж дофтасала лесната и положението си осрало статута. На нея лайната и действат като заклинание за появяване.
Штттттттттттттттттттттт
Тиху!!!

They say I`m crazy! and may be are right...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.