Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Огледалото на АЗ-анови [re: Mierin]  
Автор Neise (new)
Публикувано27.04.07 02:06



Не мога да предложа нищо, универсална рецепта нямам





Тема Re: Огледалото на АЗ-анови [re: Neise]  
Автор Mierin (неизвестна)
Публикувано27.04.07 02:13



Ами кажи за себе си тогава - как балансираш - хем да се пребориш с Аза, хем да не се съсредоточаваш бетонирайки го по този начин?

Защото ако изключим от уравнението нагуалският удар - аз не се сещам за друг начин освен осъзнаване на Аза и игричките му, което изобщо не значи, че няма друг начин разбира се...



Тема Re: Огледалото на АЗ-анови [re: searcher]  
Автор ease ()
Публикувано27.04.07 04:30



хахах, дъщерна на 'ДЪ ЛИЙКИ КОЛДРИН"



Тема Защита на Аз-анови [re: searcher]  
Автор3aщитниk (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 07:57



Личи си от къде са ви учили. От книгите на оня как беше Карлос Кастанеда ли се казваше? Ха ха и какво казва той Аз-а бил вреден. И от къде на къде. Че да тръгнем тогава безлични по улицата. Да си отрежем главите а?

Вижте Дами и Господа, упростявате нещо нещата, не усещате ли че нещо не е както трябва нещо в схемата ви за ръзбиране се сбърква и от там тръгвате да правите някакви изводи които ви правят смешни. Погледнете се. Вие искате да се обезличим ли?

Аз-а е нашето лице дами и господа, кой може да се появи безличен където и да е. Ще се опитам да ви го обясня с терминологията на вашия Кастанеда, защото изглежда, че сте склонни само с нейната терминалогия да разбирате.

Има един нашественик дами и господа. В терминологията на Кастанеда го наричат Летач. Та този летач не чоже така да тръгне и да трансформира човека и да го подчини на целите си, да се храни с осъзнаването му и да го сведе до умаломощено и болно на тема его съзнание. Тоя Летач дами и господа е тръгнал от някъде. И той е тръгнал от Аз-а. И този Аз сега защитавам, а не оня аз-а трансформиран от Летача, набутан в дебрите на Тонала, който иска само внимание и удоволствия.

Та пак с терминологията от която подбирате така да ви го кажа. Действията на Летача преместват събирателната точка на хората в една област на сияния пашкул от енергетичната му обвивка където той търси силна идентификация, емоционално обагрена със себе си. В тази точка възприятието ни е силно замъглено от страна на осъзнаването и пределна ясно. Яснотата там е направо замайваща. И в тази позиция на събирателната точка Аз-а се храни с яснота и се опитва да компенсира липсата на осъзнаване, чрез силни емоции.

Понеже хората в това състояние на възприятието са много и доминират в обществото се вижда защо всяка вечер им се предлагат такъв тип събития и предавания - силно емоционални идентифициращи Аз-а и свързани с яснота.

Този Аз е проблема, а не другия оня с който се раждаме и който лежи в Тонала. Този Аз дами е господа е недокоснат, той си е наш ш това е оня белег с който създателя ни белязва. Този Аз защитавам тука пред вас и ви казвам, не го отричайте и не се опитвайте да се избавите от него, защото така се разпознавате. В него е вградена творческата сила, съзиданието и цялата възможност да се организира възприятието.



Тема Re: Огледалото на АЗ-анови [re: Mierin]  
АвторBълчицa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 08:32



сигурно има безброй начини, който и да избереш от тях някой трябва да те води. някъде ДХ пише, че единствената помощи, която кастанеда получава от него е това, че постоянно атакува самомнението му. другото са игри. наистина в книгите пише, че ако си безупречен воин можеш и сам, но надали има двама, които да са на едно мнение какво на практика е безупреченост, да не говорим да живеят в нея...



Тема Re: Огледалото на АЗ-анови [re: searcher]  
Автор _xXx_ (член)
Публикувано27.04.07 08:41



за разрушаването на огледалото човек трябва да не се приема насериозно

защото представяш ли си като разрушиш огледалото и да се видиш такъв какъвто си





Тема Re: Огледалото на АЗ-анови [re: searcher]  
Автор _xXx_ (член)
Публикувано27.04.07 08:43



трябва да сме гъвкави и да приложим воинска стратегия- ще го уморим от преяждане





Тема Re: Огледалото на АЗ-анови [re: searcher]  
АвторMoMO (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 09:20



Този клуб за човек, който е 'отвън' е много странен. Запълнена е една ниша в пространството. Обсебена е от хора, които са си направили биографии, връзка между хора, истории, никове и т.н. И се стига до абсурди, в които клуба заприличва на "Изаура". Предложения за бракове, нацупени девойки, обидени жени. И Волко, който тича и вика спасете ме. Волко, ако си смени ника и на никой не каже повече кой му е и влиза в Клуба за да помага на хората, които му вярват, няма да се налага да го спасяват. А докато той е личност с биография - виждате сами - хляб и зрелища.



Тема Re: Защита на Аз-анови [re: 3aщитниk]  
Авторпykнaтa kpaтyнa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 09:25



Бравос!
Блестяща пледоария!
Ама защо ми се струва ,че в опиянението си от Недокоснатия си АЗ , малко си се поомотал , като пате в кълчища




В тази точка възприятието ни е силно замъглено от страна на осъзнаването и пределна ясно. Яснотата там е направо замайваща. И в тази позиция на събирателната точка Аз-а се храни с яснота и се опитва да компенсира липсата на осъзнаване, чрез силни емоции.

Оттука излиза , че Аз-а ,който защитаваш, замъглява Възприятието.

Този Аз защитавам тука пред вас и ви казвам, не го отричайте и не се опитвайте да се избавите от него, защото така се разпознавате. В него е вградена творческата сила, съзиданието и цялата възможност да се организира възприятието.

Оттука излиза , че Избистря/Организира / Възприятието.
В крайна сметка кое е вярното?



Тема Re: Огледалото на АЗ-анови [re: searcher]  
Автор Eвe (линка)
Публикувано27.04.07 09:27



Хубава темичка. Чух че си имал форум, пусни 1 линк моля, не се срамувай






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.