Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 13.06.24 
Музикални
   >> Jazz
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 244 часа след концерта на Инкогнитонови  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано27.09.02 02:57



Оставам с впечатление, че повечето хора произнасят Инкогнито с неправилно ударение? Как мислите вие?



Тема Re: 244 часа след концерта на Инкогнитонови [re: Чoвek бeз винa]  
Автор TURSHlA ()
Публикувано27.09.02 10:01



Бъди по-креативен, човеЧе.

TZialata filosofiia se izjiviava, vmesto da se izuchava. Ostanaloto e bitka na ugrizeniiata.


Тема Re: 244 часа след концерта на Инкогнитонови [re: TURSHlA]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано29.09.02 02:37



Любопитно ми е можеш ли да бъдеш още по-тъпа ?



Тема Re: 244 часа след концерта на Инкогнито *DELETED*нови [re: Чoвek бeз винa]  
Автор Tangerine (oranjeva)
Публикувано30.09.02 10:56



Мнението е изтрито от zliya

Тема Re: 244 часа след концерта на Инкогнитонови [re: Tangerine]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано30.09.02 12:01



Думата произлиза от латински и доколкото знам трябва да се произнася с ударение на първото "о", така го има и в транскрипцията на SA Dictionary 2002 Professional. Явно става въпрос за различни варианти. Както е например с "молив", където, ако не се лъжа, ударението може да е както на "о", така и на "и". Обаче самият Bluey произнася "инкогнито" с ударение на второто "и", а така се и пее в едноименната песен от първия им албум "Jazz Funk", така че не виждам смисъл да спорим - щом музикантите искат така да се произнася, значи така трябва.

Редактирано от CyberGene на 30.09.02 12:17.



Тема Re: 244 часа след концерта на Инкогнитонови [re: CyberGene]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано02.10.02 04:58



Единствено в най-разпространения Английско-български речник го виждам с ударение на "о", но за това пък, освен в едноименната песен и в Brittish Oxford dictionary също е на второто "и", много пъти съм чувал американци да го произнасят така, вкючително и във филма-простотия Писък 3.
Просто исках да попитам за вашето мнение, не искам да се правя че много знам както някои хора тук. (не че знам малко де )... ама нали съм скромен...



Тема Re: 244 часа след концерта на Инкогнитонови [re: Чoвek бeз винa]  
Автор SeducerOO7 (непознат)
Публикувано03.10.02 10:08



Ти си просто идиот и за пореден път го доказваш с този идотски постинг. Повече няма да коментирам. Как се произнася дадено име няма особено значение, когато познаваш само 2-3 песни от нея, нали??? Дерзай и слушай нещо, което разбираш.

Life is like a box of chocolates


Тема Re: 244 часа след концерта на Инкогнитонови [re: SeducerOO7]  
Авторниkoи (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 20:45



Ама ти започваш да ми подражаваш.Да взема да те попитам ти колко албума на Инкогнито имаш и кога разбра че съществува тази група в понеделника преди концерта ли?



Тема Re: 244 часа след концерта на Инкогнитонови [re: ниkoи]  
Автор SeducerOO7 (непознат)
Публикувано04.10.02 11:54



Открих ги преди година и половина. Имам всичко. Трябва ли ти нещо?

Относно подражанието - не се величай толкова.

Life is like a box of chocolates

Редактирано от SeducerOO7 на 04.10.02 11:56.



Тема Re: 244 часа след концерта на Инкогнитонови [re: SeducerOO7]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано04.10.02 16:32



Педалче007, има голямо значение как се произнася дадено нещо, няма значение друго - дали си пасивен педал или пасивен гей.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.