Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 24.06.24 
Музикални
   >> Jazz
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Bill Evansнови [re: Dakota]  
АвторEmoSokoloff (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 00:12



ima edin ruski disk s cqlata antologiq na Bill Evans.Az go imam i toi naistina e strahoten.Vij na slaveikov moje da go ima.Zaslujava si.



Тема Re: Bill Evansнови [re: EmoSokoloff]  
Автор Dakota (отверт)
Публикувано28.01.02 09:29



На mp3 ли? Не мога ли да си го запиша от теб?

"Никоя армия не може да спре идея, чието време е дошло." - Виктор Юго


Тема Re: Bill Evansнови [re: EmoSokoloff]  
Автор moonjogger (влюбен...)
Публикувано28.01.02 11:54



ot kyde ste gospodin Sokoloff?

|Не се изказвай за неща, които не разбираш|


Тема Re: Bill Evansнови [re: moonjogger]  
Автор willy_s ()
Публикувано04.02.02 08:50



dakota, ako tyrsish bill evans...ili vsyshtnost kakyvto i da e drug jazz ili prosto yaka muzika, oblichai paltenceto i byrzo tichkai kym dyukyan meloman na ulica "6-ti spetemvri", tochno sreshtu gradinkata. i tochno do ungarskiya centyr.:)

uspeh i priyatno slushane.
k
p.s. vsyshtnost, slushai i rfi vsyaka nedelya, ako ne se lyja(moje i da e sybota) ot 4.30, dokolkoto si spomnyam. muzikata e strashna. tam vsyshtnost puskaha pianista bill evans predi po-malko ot mesec. mdaa.



Тема Re: Bill Evansнови [re: willy_s]  
Автор Dakota (отверт)
Публикувано04.02.02 14:36



RFI слушам, да. :)

А коя градинка на 6-ти септември?...Тази улица си променя посоката поне 3 пъти и хич не е къса.

"Никоя армия не може да спре идея, чието време е дошло." - Виктор Юго


Тема Re: Bill Evansнови [re: Dakota]  
Автор willy_s ()
Публикувано04.02.02 19:19



tochno na presechkata s aksakov. sreshtu kristal. tova tam e nai-yakiyat magazin za muzika!
znachi, ima edna vrata tam i slizash po edni stylbi, v podzemieto e.
vsyshnost, vij im i saita, hubav e. tam ima tochen adres.
www.meloman-bg.com

i vsichki v tozi magazin sa pichove :)
uspeh
k



Тема Re: Bill Evansнови [re: willy_s]  
Автор CyberGene (Gsus4)
Публикувано07.02.02 18:46



Мисля си, че написах скоро един малък отговор по отношение на това колко е як и пичовски този магазин, но явно ще трябва да го публикувам в отделна тема...
Ето, прочетете го

.



Тема Re: Bill Evansнови [re: CyberGene]  
Автор willy_s ()
Публикувано08.02.02 10:34



vij, dragi,
tova za cenata na originalnite discove v meloman-a mi e yasno. no po-evtino nyama kak da stane. naistina.
az syshto si kupuvam ponyakoga piratski discove, no rabotata e tam, che hubava ne mainstream musika ne se namira tolkova lesno na grafa ili slaveikov, pri lyubimite i na samata men pirati.

a kolkoto do ligavi...hm. ne sym syglasna. no nyama da sedna da te ubejdavam. tezi "liglyovci" obache, mogat da ti kajat tolkova mnogo za musikata, che shapkata da ti padne. i da ti pokajat neshta, koito edva li si zabelyazval predi.
az ne jiveya v bylgariya. kydeto sym az, magazinite za musika sa 2-3 etajni dvorci za muzika. no tam, s nikoi ne mojesh da si pogovorish za musikata, ne mojesh da chuesh kakvoto iskash...
zatova za men, meloman-a si ostava lyubim magazin.
no tova si e samo moe subektivno mnenie.
horata sa razlichni.

pojelavam ti hubav den. pozdravi lyubimata mi Sofia ot men.:)

k



Тема Re: Bill Evansнови [re: willy_s]  
Автор CyberGene (Gsus4)
Публикувано12.02.02 10:07



Че всеки има право на мнение, колкото и субективно да е то, си права. Но за това, че нямало начин дисковете да станат по-евтини, просто не мога да сдържа искреното си възмущение... Аз, естествено, не твърдя, че от "дюкяна" са виновни за това - те си вършат работата, намерили са нишата в българския музикалния бизнес, и са единственият магазин, където можеш да намериш почти целия джаз. За мое най-голямо съжаление, обаче, досега не са успели да ми намерят почти нищо от "нещата извън мейнстрийма", които съм търсил. Нескромно ще е да твърдя, че трудно може да ми падне шапката от нещо невидяно от мен в музиката, но опитът ми с дюкянджиите показва точно това :) Можеш да отвориш страницата на магазина им и да поразгледаш любимите им албуми - странно защо на мен все ми се набива една и съща линия на музика. И въобще още доста неща мога да кажа, обаче виждам, че цялата работа взе да се превръща в плюене срещу тях, а пък на мен все пак са ми малко или много симпатични, затова ще спра до тук. Но ще продължава да ме дразни това, че само определени хора в България могат да си позволят дискове по 40 лв., а те ни най-малко не са истинските меломани.



Тема Re: Bill Evansнови [re: CyberGene]  
Авторwilly_s (Нерегистриран)
Публикувано14.02.02 11:29



napylno sym syglasna za tova s 40-te leva i melomanite. na men syshto ne mi e nai-priyaten fakta, che discovete sa tolkova skypi.

a otnosno lyubimite discove...hm. poznavam dyukyanjiite ot okolo 4 godini i moje bi mnenieto mi e po-subektivno, no tova kakyv stil muzika te haresvat si e tyahna rabota. az kazah samo, che mogat da ti(ne konkretno na teb) razkajat mnogo za muzika nai-razlichna. tova, smyatam, e strahoten plus.
a tova, che ti znaesh mnogo za muzikata syshto...hm. prekrasno e. no vyprosa ne e v bitkata za az-znam-poveche, ne e li taka?
ne mogli da ti nameryat ne-mainstream neshta. ami i te sa hora. ne znayat vsichko. normalno e. tyrsi na drugo myasto togava.
ne sym kazvala nikoga, che sa vezdesyshti v muzikata. kazvam, i e istina, che tam horata mogat da si otvoryat ushite i syrcata za hubava muzika, za koyato ne sa znaeli, naprimer. i che mogat da si nameryat povecheto ot neshtata, koito tyrsyat.
neka ne sporim. yavno e, che sme syglasni po povecheto vyprosi. a za ostanalite...vypros na vyzpriyatie, na ubejdenie, na opit. i moi, i tvoi.

imai chudesen den.:)
k




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.