Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Java
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема колко памет ще ми трябва  
Автор eXselius (непознат )
Публикувано04.03.10 00:13



Искам да си направя сайт на Джава, но незнам дали дали може да си намеря свестен джава хостинг на нормална цена. Колко памет е нужна за работа на динамичен сайт написан на джава сървър пейджис със да речем 100 потребителя по едно и също време. В сайта ще се предоставят данни и графики обновяващи се на всеки 15 минути чрез аякс метода, чрез джава аплет или джаваефекс. Видях, че се предлага хостинг за 9 лева на месец със 128 мегабайта памет, но си мисля, че това няма да е достатъчно.

Редактирано от eXselius на 04.03.10 00:16.



Тема Re: колко памет ще ми трябванови [re: eXselius]  
Автор cristal_reaver (ентусиаст)
Публикувано07.03.10 23:29



тези са съмнителни, няма сървари с толкова памет пич. Сигурно е сървар разделен на виртуални машини, което от една страна е кофти щото те ползват общи ресурси като процесор и тн.
А за паметта зависи от това как ти е написан проекта


Принципно жавата може да се пусне с макс 1гб памет. Но ако на същия сървар си сложиш и ДБ сървара е то там ще ти трябват 1-2гб още зависи дали имаш голяма търсачка и мн неща които искаш да кешираш, но като гледам и с 1гб може да минеш за дб.
Всичко е относително, трябва да си тестваш и да видиш. Направи си перформанс тест който да ти симулира 100 симултанни юзера и виж докъде стигат памета и процесора и ще си направиш сметката.
Ако ли не според мен 512мб рам за веб сървара ти и 1гб рам за дб-то ти предполагам ще са ок. В последствие ако не смага виж за мемори лийкс и ескуел оптимизации и чак след това за още памет.

Редактирано от cristal_reaver на 07.03.10 23:32.



Тема Re: колко памет ще ми трябванови [re: eXselius]  
Автор kalike (love)
Публикувано10.05.10 15:03



пробвай суперхостинг бг, много добри неща чувам за тях




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.