Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 06.10.24 
Компютри и Интернет
   >> Java
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема JSF, Strutsнови  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 16:22



kyde w Internet moga da nameria dobro pomoshtno sredstwo za byrzo nawlizane w tehnologiite JSF i Struts? - kratko i efektiwno.


blagodaria na wsichki koito shte otkliknat na pitaneto mi.



Тема Re: JSF, Strutsнови [re: leni]  
Авторnqkoi (Нерегистриран)
Публикувано16.11.07 19:31



Нещо по-добро и пълно едва ли ще намериш от документациите и спецификациите им от сайтовете им



Тема Re: JSF, Strutsнови [re: leni]  
Авторбиoн (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 20:15



Core Java Server Faces не е лошо като за начало.



Тема Re: JSF, Strutsнови [re: биoн]  
Авторadr (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 17:31



Core JavaServer Faces има второ издание в което е писано за jsf 1.2. Много добра книга според мен. Има една още по-добра (JSF The complete referece), но за жалост я няма в електронен вид.



Тема Re: JSF, Strutsнови [re: leni]  
Авторches (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 18:13



Сега, като видях тази стара тема,не можах да се сдържа да не кажа, че ЙСФ хич не ме кефи нещо, ЙСФ+тринидад+томахоук ползвам, и вече ми лазят по нервите всякакви статефул фрамеворкс.
Някой пробвал ли е алл-ин-спринг ?
Изглейда има потенциал да реши основния проблем на й2ее,нуждата да знаеш и интегрираш 10 фрамеворка и технологии.



Тема Re: JSF, Strutsнови [re: ches]  
Автор bion ()
Публикувано22.01.08 01:11



Просто подушвам от километри, че много се кефиш на Struts. Само че това не променя фактът че Struts е архаизам, който на сичкото отгоре и не е обектно ориентиран.
Очаквам много силно анти мнение



Редактирано от bion на 22.01.08 01:34.



Тема Re: JSF, Strutsнови [re: bion]  
Авторches (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 15:15



а пък йсф не е цлеар МВЦ


според мен размива границата между вю-контролер.
Не съм фен на стрътс,но ЙСФ е мега дразнещ, затова все пак ако някой има реален опит с спринг,ще се радвам да чуя мнение, щото гледах имат и рич спринг клиент.
ЙСФ=а плюс-а са му компонентите,решават проблема с родлните мъки за правене на УИ, обаче коре-исф смуче доста.



Тема Re: JSF, Strutsнови [re: ches]  
Авторбиoн (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 15:27



За съжаление не съм се сблъсквал със спринг и не мога да дам компетентно мнение. Но относно core JSF, това е просто реферънс имплементация нейната цел не е да бъде юзер френдли това е идеята тя задава стандарта, а вече различните third party provider-i го имплементират и създават от своя страна Tomahalk, richfaces, ADF и така нататъка.... Просто core JSF не е предназначен за създаване на приложения, той е минималната имплементация на стандарта.
Тоя спринг много го хвалят трябва да се задълбая някой ден да видя за какво иде реч.

ПС: Аз съм някъв JSF евангелист





Тема Re: JSF, Strutsнови [re: биoн]  
Авторches (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 17:26



Амин


и аз не съм го виждал, привлича ме хомогенноста в идеята за спринг.



Тема Re: JSF, Strutsнови [re: ches]  
Авторadr (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 12:54



същата идея като Spring но по-иновативно разработена я има в jboss Seam




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.