Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Java
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Idvaaaam (Java zaplati)нови  
Автор blRKOFF (непознат )
Публикувано14.07.07 15:44



Mir GeekS,,,, ili kakto mu e reda

Zdraveite na site. Abe hora kazheta kakvi sa zaplatite na nachinaeshtite
programisti. (Foruma e za Java zna4i se podrazbira vav koi ezik)
Tretiram se (gorkiat az) "na4inae6t" shtoto nikoga ne sam bachkal vav IT-Firma
Inache sam pro4el nad 10-ki Java knigi sashto tako sam u4astval v realno razraboten proekt za schetovoditeli (izvan Balgaria) no sam 4akal da navarsha 18
i da kandidatstvam niakade (kato kadet).



Тема Re: Idvaaaam (Java zaplati) [re: blRKOFF]  
Авторбиoн (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 17:38



Намери си малка фирма с аутсорсинг проект за голяма корпорация. Личен съвет. Ако се съблазниш от по високите заплати във фирмите с над 50 човека, ще ядеш само лайна и на нищо няма да се научиш щот ще си последната дупка на кавала.



Тема Re: Idvaaaam (Java zaplati)нови [re: биoн]  
Авторktk (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 12:38



Кой ти каза, че във фирмите с над 50 човека заплатите са по-големи. Няма такова нещо. Дори в много случаи е обратното.
Но иначе и аз бих ти дал подобен съвет - май по-добре в по-малка фирма да си се договориш на не пълен работен ден. Това, че е по-малка, не означава че ще научиш по-малко. Ако имаш потенциал, сега има такова търсене, че не може да не си намериш работа - особено ако си от София.



Тема Re: Idvaaaam (Java zaplati)нови [re: ktk]  
Автор bion ()
Публикувано15.07.07 22:17



Драги, това че ти не взимаш много по голяма заплата от останалите не значи че в големите фирми няма големи заплати. Означава че просто ти не си от тези които ги взимат. Амплитудите в заплатите в големите фирми са много по големи отколкото амплитудите в малките. Също така е вярно че %тът на хората които обират каймака е 2%. Но както се казва не всеки го може. Аз за това съветвам хората първо да се научат в някоя малка пък след това да ходят в голяма, защото шанса тогава да се вкарат във въпростите 2% е много по голям. В голяма фирма и неопитен ако си, си последната дупка на кавал, ако не и по лошо.

"Кой ти каза, че във фирмите с над 50 човека заплатите са по-големи." аз се интересувам само от онези 2% заплати :) малките фирми не могат да си ги позволят, за това се наричат малки.



Тема Re: Idvaaaam (Java zaplati)нови [re: blRKOFF]  
Автор3aмзa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 11:36



Здравей,

един приятелски съвет - преди да започнеш да си търсиш нова работа се научи на повечко толерантност (справка - виж си последнито мнение в дългата тема в съседния форум). И започни да използваш кирилица, доколкото съм чувал в София се пише на кирилица.

колкото до заплатите - според мен трябва да си готов да започнеи и за без пари дето се вика, само и само да натрупаш стаж (това според мен е жизнено важно), пък после лека полека ще ти се вдига заплатата в права пропорционалност със знанията и опита. Хубвао е, че имаш добра теоритична основа, мисля че това се цени.

поздрави и успех,



Тема Re: Idvaaaam (Java zaplati)нови [re: 3aмзa]  
Автор bion ()
Публикувано16.07.07 22:21



Абсолютно съм съгласен с теб, но искам да добавя, че не е важно само да започнеш работа, заради самата работа. Трябва да се направи проучване на фирмата с какви проекти се занимава и за кого ги пише, за да не се окаже в един момент че се занимаваш нещо напълно безсмислено, а наистина трупаш опит и знания.



Тема Re: Idvaaaam (Java zaplati)нови [re: 3aмзa]  
Автор blRKOFF (JavaScientific)
Публикувано18.07.07 15:30



Ha ha,

E super ste hora, blagodaren sam za savetite. (ne 4e gi tarseh) izviniavaite za latinicata (lo6 navik). O4akvah taka po taka.(joke)
Kolko to se otnasia za onova (da ti *ba maikata i taka na ta tak)
Mozhe bi si prav (замза) no takiva kato onia sa takiva hora 4e vuobshte ne mi se otvaria tema. A za onova rabota za free(vapreki 4e ne e free a trupash stazh itd.)
razbirase 4e sam saglasen edno tri-mese4ie no ne povechko..

E HORA SEGA NAISTINA MI TRIABVA POMO6T....
Ako mozhe niakoi da mi pomogne sas prevoda na (Angliiski)
"Професионална гимназия по търговия и ресторантьорство "
naistina bih bil blagodaren.



Тема Re: Idvaaaam (Java zaplati)нови [re: blRKOFF]  
Авторфъшшш (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 00:26



куцо и сакато напуска селското стопанство за да се влее в IT бизнеса





Тема Re: Idvaaaam (Java zaplati)нови [re: фъшшш]  
Автор bion ()
Публикувано19.07.07 00:56



Ха ха ха и аз си помислих същото преди няколко часа докато го четох, ама рекохф да си затрая.



Тема Re: Idvaaaam (Java zaplati)нови [re: bion]  
Автор g_m_c (непознат )
Публикувано22.10.07 22:37



bion, фъшш, всички знаем че са ви малки пишките. Няма нужда да се хвалите толкова показно.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.