Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:02 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Java
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема JAVA_HOME  
Автор machine head (lazy)
Публикувано08.06.03 22:54



Niakoj znaeli kak programno moga da poznaia kade se namira instalirana java. Triabwa mi da setna JAVA_HOME programno.
Mersi.



Тема Re: JAVA_HOMEнови [re: machine head]  
Автор Whitelion (новак)
Публикувано09.06.03 11:09



Ами принципно System.getProperty("java.home"), ама то ако тепърва ще го сетваш и сочи на некоректно място... Я дай малко повече инфо за проблема.



Тема Re: JAVA_HOMEнови [re: Whitelion]  
Автор machine head (lazy)
Публикувано09.06.03 11:58



za da startiram tomcat pod win mi triabwa da e setnato JAVA_HOME. Az ne iskam da karam klienta da si go setwa i zatowa mi triabwa niakakaw nachin da moga da poznawam kade e instalirana java. Ustrojwat me wsiakakwi nachini, dori i s BAT file.



Тема Re: JAVA_HOMEнови [re: machine head]  
Автор Whitelion (новак)
Публикувано09.06.03 14:35



Аха, ясна е болката.
Как да разбереш къде ти е Java-та, вече споменах. Проблемът е, че сетването на променливи от обкръжението в повечето случаи е machine dependant... Та какво може да се направи при теб. Можеш да си напишеш една малка програмка, която само ти print-ва java.home, т.е. къде ти е инсталирана Java-та. После си правиш едно BAT файлче, което може да изглежда примерно ей така:

@for /F "usebackq delims=" %%i IN (`%2`) DO @set %1=%%i

което да речем кръщаваш setenv.bat. Извикваш го с параметри setenv ИМЕ_НА_ПРОМЕНЛИВА СТОЙНОСТ

От тук насетне можеш да си го викнеш така

setenv JAVA_HOME "java Име_на_програмката_която_принти_JAVA_HOME"

и си в бизнеса.
Дано съм помогнал.



Тема Re: JAVA_HOMEнови [re: Whitelion]  
Автор machine head (lazy)
Публикувано09.06.03 17:22



mersi,
interesuwa me za momenta samo WIN w linux znam kak da go otkrija.

obache problema mi e da razbera kade mi e tochno javata. naprimer wish kakaw mi e path:

Path=C:\Java\j2sdkee1.3.1\bin;C:\Java\JBuilder7\jdk1.3.1\bin;C:\Windows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;

eto kakwo mi dawa towa:

System.out.println("HOME:" + System.getProperty("java.home"));

>>> HOME:C:\Java\JBuilder7\jdk1.3.1\jre

zasto li?



Тема Re: JAVA_HOMEнови [re: machine head]  
Автор Whitelion (новак)
Публикувано10.06.03 20:04



Странно. Току що го пробвах, като изрично добавих още един път към друго JDK преди стандартното и java.home веднага посочи него, след като пуснах програмката. Я погледни добре ли си го написал. Това с двете "е"-та нещо ме съмнява.



Тема Re: JAVA_HOMEнови [re: Whitelion]  
Автор machine head (lazy)
Публикувано10.06.03 23:12



C:\Java\j2sdkee1.3.1\bin

e pat kam J2EE



Тема Re: JAVA_HOMEнови [re: machine head]  
Автор Whitelion (новак)
Публикувано11.06.03 12:39



Пределно ми е ясно. Това което искам да кажа е, че ако в C:\Java\j2sdkee1.3.1\bin имаш java.exe и изпълняваш програмата именно чрез това exe, няма никакъв начин java.home да ти посочи друг път. Ама абсолютно никакъв начин няма. Йерархията в претърсването на пътя за изпълним файл е много строго формулирана и не може да прескочи първия, за да пусне java.exe от втория (освен ако в първия път няма такъв файл). Щом нещата в Linux са ти ясни, сам знаеш какви security issues има край приоритета в пътя. Огледай си внимателно пътя, защото най-вероятно там нещо не е наред. Най-добре си пусни един command prompt, огледай малко с еcho-та и поекспериментирай. Няма начин да не стане.



Тема Re: JAVA_HOMEнови [re: Whitelion]  
Автор machine head (lazy)
Публикувано11.06.03 14:29



мерси за времето което отдели, ще се оправя.

всъщност намерих защо е така. Под win имам инсталиран Java plug-in и в registry имам сетнато java.home.



Тема Re: JAVA_HOMEнови [re: machine head]  
Автор Whitelion (новак)
Публикувано11.06.03 17:44



Няма проблеми, дано да съм ти помогнал




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.