Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 05.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Java
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема кирилица в JSPнови  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 18:07



имам проблем с кирилизацията в страницата ми.тя е JSP.базата данни ми е MySQL и е на кирилица. при използване на JspWriter не става кирилизирането.като използвам PrintWriter с опаковане на OutputStremWriter,който има втори параметар енкодинг.но пук като използвам PrintWriter не мога да използвам JspWriter и се получава така,4е не се кирилизират надписите на кирилица на бутоните, и стандартниа out не мога да го използвам вече, така 4е се усложнява кода, заштото вече свободния текст не се изобразява директно в страницата.



Тема Re: кирилица в JSPнови [re: Aни]  
Авторsun (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 14:50



нещо обяснението не е много разбираемо:

сложи си: <%@ page contentType="text/html; charset=windows-1251" %>

след това кажи с кой контайнер си, ОС и ако може покажи някакъв примерен код да ти кажем нещо повече.



Тема Re: кирилица в JSPнови [re: sun]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 16:09



заглавната част <%@ page contentType="text/html; charset=windows-1251" %>е така установена при мене. използвам за контейнер Tomcat .ето малко примерен код.сложила съм друг входен поток за да мога да кирилизирам информацията от базата данни, но пък ми изчезва стандартния след това.защо не мога да използвам и него?

<%@ page import= "java.sql.*,java.io.*"%>
<%!
ResultSet r=null;

public void zaiavka (HttpServletResponse res)throws SQLException,ServletException,UnsupportedEncodingException,IOException{
try{
Class.forName("com.mysql.jdbc.Driver");
}catch(ClassNotFoundException ce){System.err.println(ce);}
try{
Connection c=DriverManager.getConnection("jdbc:mysql://localhost/proba","","");
Statement s=c.createStatement();
r=s.executeQuery("SELECT * FROM dejn");
}catch(SQLException se){System.err.println(se);}

PrintWriter out1=new PrintWriter(new OutputStreamWriter(res.getOutputStream()),true);

out1.println("<form action=\"/cani/cani.jsp\" method=\"get\" lang=\"Cp1251\">"+
" <select name=\"select\">");
out1.println("<option value=\""+"0"+"\">"+"------------------------------------------------------------------------"+"</option>");
while(r.next()){
BufferedReader in=new BufferedReader( new InputStreamReader(r.getAsciiStream("Deinost")));
String red=in.readLine();
out1.println("<option value=\""+r.getString("DeinostID") +"\">"+red+"</option>");
}
out1.println("</select>"+
"<input type=\"submit\" name=\"submit\" value=\"потвърди\">"+
"</form>");


}
%>
<% zaiavka(response);

%>
след този код вече не мога да използвам стандартния JspWriter?



Тема Re: кирилица в JSPнови [re: aни]  
Автор Builder (JSPBuilder)
Публикувано19.02.03 16:14



ujassss , ne mislia che tova e naj dobria nachin da se pishat JSP-ta ...



Тема Re: кирилица в JSPнови [re: aни]  
Авторsun (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 14:33



naistina malko stranen nachin na pisane ;))

s resin si warwi bez problemi, s tomcat pod win ne warwi.



Тема Re: кирилица в JSP [re: sun]  
Автор Builder (JSPBuilder)
Публикувано20.02.03 14:47



ne znam zashto mislish che ne moje pod Win .... iavno tribva da kajesh "i pri men ne moje"

shtoto az kazvam pri men si varvi i nemem nikaffff problem i pod Win i po Linux .... daje sam puskal na U$ server .... i kirilicata si beshe ok



Тема Re: кирилица в JSPнови [re: Builder]  
Авторsun (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 15:16



sigurno znaesh kolko sa bugawi wersiite na tomcat. stom tolkowa darshish : pri men s 4.1.12 pod win ne warwi. dowolen?



Тема Re: кирилица в JSPнови [re: sun]  
Автор Builder (JSPBuilder)
Публикувано20.02.03 15:52



mdam znam znam , ta na vaprosa ... tova koeto s6s sigurnost znam che na

jakarta-tomcat-4.0.2-b1 si v6rvi i nema niafff problem na NT i na 2Y po edin i s6sht

nachin ... i nema nikafff problem .... i sam dovolen ....



Тема Re: кирилица в JSPнови [re: aни]  
Авторmitkos (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 19:50



Ani predpolagam ne mi e rabota da te u4a za jsp-tata no ako iska6 imam suvet,
ne izpozvai out.print za HTML tagovete prosto e bezmisleno puk i ti se nalag da pi6e6 mnogo \"\" pi6i si html coda po normalniq na4in i vmukvai java promenlivite s
<%=name%> primerno:

<body bgcolor="<%=color%>">

ili

<%if(c == 0){%>
<td>blah blah</td>
<%}else{%>
<td>tralala</td>
<%}%>



Тема Re: кирилица в JSPнови [re: aни]  
АвторSuperiorELf (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 11:19



zna4i - drugite sa pravi... :))
pi6i si SAMO java koda v <% %> tagove i HTML-a go pi6i po normalen na4in.... - tova koeto si napravila e podhodia6to za Servlet - ti prakti4eski po4ti ne izpolzva6 JSP idieata.
ta za problema- ako si napi6e6 vsi4ko po predlojenia gore na4in - NE BI TRIABVALO IZOB6TO DA SE NALAGA da polzva6 kakyvto i da bilo output stream (osven ako ne sa nalaga po niakykvi drugi pri4ini koito ne vijdam da sa nalice pri teb) - napravi go taka i bi triabvalo da proraboti - ako ne togava problema 6te e v defaultnite nastroki za language na JDK-to ili na Tomcat-a....
USPEH!
btw. ne iskam da pravia zabelejki no dobra ideia e da iznese6 vsi4ki SQL operacii v otdelen class - ne ti kazavam pove4e po vyprosa za6oto sama 6te stigne6 o6te po dobrite re6enia - no kato na4alo dori iznasianeto na SQL ite v otdelen class 6te e 4ustvitelen napredyk po otno6enie na design-a





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.