Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 07.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Java
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Търся съветнови  
АвторLNL (Нерегистриран)
Публикувано15.02.02 16:27



Каква е разликата ( приликата ) м/у JAVA , Wisual J++ , JavaScript .
Препоръчайте ми добри книги по тематиката .
Компилатори и развойни среди също ( варианта с пл. Славейков го знам ).
Липсват ми контакти с хора от тая ( и подобна ) сфера и предизвикателни теми за пазработка .
lnlbg@yahoo.com



Тема Re: Търся съветнови [re: LNL]  
АвторEven (Нерегистриран)
Публикувано16.02.02 14:32



Java e ezik za programirane t.e. ezik izcqlo oboshten kato C++ primerno. Toj e na Sun Microsystems. Javascript-a e na Netscape i e kakto move bi predpolagash scriptow ezik za html programirane. Te pomevdu si nqmat nishto obshto. Az lichno se zanimawam s Java i ako imash nqkakwi wyprosi shte se opitam dati otgoworq.
Dokolkoto do Visual J++ e sreda za programirane na Java.



Тема Re: за Evenнови [re: Even]  
АвторLNL (Нерегистриран)
Публикувано17.02.02 10:42



Благодаря за отговора - това е потвърждение не информацията , която имам , но действително ми беше нужна . Казвам се Лъчезар , 32год .
Не съм програмирал на JAVA , но започвам и ми е нужен съвет за да избера подходяща книга - нещо сериозно , но и с повече примери . Също и развойна
среда . В коя област JAVA превъзхожда C++ ?
lnlbg@yahoo.com



Тема Re: за LNL [re: LNL]  
АвторSten (Нерегистриран)
Публикувано17.02.02 11:10



В много области . IDEA е много готина среда за Java, но не е визуална. За визуална среда може би JBuilder или CodeWarrior. Колкото до книги - всичките на Славейков (а и навсякъде другаде) са на практика еднакви. Хващаш една - която и да е. Все пак (не съм я чел) "Принципи на програмирането с Java" я хвалят много. А в нет-а tutorial-и колкото искаш.



Тема Re: за LNLнови [re: Sten]  
АвторEven (Нерегистриран)
Публикувано17.02.02 15:45



Obshto wzeto zapochwash s Java-ta e slovna rabotata ;-))))
Naj-dobre si wzemi kato zanachalo "Thinking In Java". Towa e osnowata na Java.
S editor moga da te posywetwam za JCreator Pro. kato ponaprednesh mivesh da minesh na Forte for Java.
Teglish jdk 1.3 Standard Edition ili nqkoe po nowo, zaedno s documentaciqta i tutoriala i towa e. Sled wreme pochwash da si prawish razni programki za da gi nauchish neshtata oshte po dobre i taka.
Az sega sym na towa niwo i si tyrsq nqkakyw stav ili rabota wyw Sofiq. Inache sym ot Warna.



Тема Re: за LNLнови [re: Sten]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано17.02.02 16:52



ia kaji koi sa tezi mnogo oblasti w koito java prevyzhojda C++ che mi stana interesno



Тема Re: за Iнови [re: l]  
АвторEven (Нерегистриран)
Публикувано17.02.02 22:43



;-))))
Ne movesh da kash che neshto prewyzhovda drugoto tyj kato sa w razlichni oblasti na programiraneto.



Тема Re: за Iнови [re: Even]  
АвторSten (Нерегистриран)
Публикувано18.02.02 13:34




1. Java е абсолютно преносим
2. в Java най-обичайните проблеми на C(++) като препълване на буфери, сочещи към нищото указатели и пр. (сещаш се, предполагам) са решени на най-ниско ниво и програмиста не се съобразява с тези неща. Т.е. нивото на абстракция е малко по-високо.
3. Написаното на Java e много (пъти!) по-читаемо от това на C, освен това има вградена поддръжка на документация.
4. на Java може да се напише почти всичко, което може и на C, като в по-голямата си част се използват готови неща.
5. в Java полиморфизма е не "възможност" а "всеобщо свойство"
6. написаното на Java е много по-стабилно от това на C, при сходни умения на програмистите.

В интерес на истината и C си има плюсове:
1. по-бърз е, когато това се налага да е така и не е необходима голяма преносимост на кода.
2. на C могат да се напишат програми, които са в стихотворна форма, или работят след сортиране на редовете на сорса
3. Има и други, но предпочитам да ги изброи някой, който по-се кефи на C



Тема Re: за Iнови [re: Sten]  
Автор josarjan ()
Публикувано18.02.02 14:54



1. Java е абсолютно преносим
Убеден ли си в това? Знам, че това е идеята, но нещо май не е съвсем така.

2. в Java най-обичайните проблеми на C(++) като препълване на буфери, сочещи към нищото указатели и пр. (сещаш се, предполагам) са решени на най-ниско ниво и програмиста не се съобразява с тези неща. Т.е. нивото на абстракция е малко по-високо
Тука ще се съглася, но все пак всичко това си има цена.

3. Написаното на Java e много (пъти!) по-читаемо от това на C
Хм, че на C++ добре написаните неща според мене са не по-малко читаеми. Да не разправяме, че има и разни малки екстри (като const методи, параметри и т.н.), които в Java липсват, но са доста полезни.

4. на Java може да се напише почти всичко, което може и на C, като в по-голямата си част се използват готови неща
И на C/C++ има доста готови неща и библиотеки.

5. в Java полиморфизма е не "възможност" а "всеобщо свойство
И при двата езика ги има тези неща - има ли значение как се наричат, т.е. това не е нито предимство, нито недостатък на който и да е език. Да не разправяме, че в Java пък нямаш множествено наследяване, нито пък различни нива на видимост при наследяването (private, protected, public), нещо което в някои моменти е доста полезно (макар и понякога да противоречи на някои ОО концепции).

Ами това е засега - темата кой е по-добрия език и т.н. е многократно разисквана в клуб Програмисти и нямам намерение да почвам отново.
Просто идеята е, че няма идеален език - всеки си има плюсове и минуси.



Тема Re: за Iнови [re: josarjan]  
АвторSten (Нерегистриран)
Публикувано19.02.02 12:05



Темата, въпреки че е изтъркана все още е интересна.
1. Да, убеден съм и ако имаш контра-примери би ми било интересно да ги видя. Освен това проблема би бил във бъг на виртуалната машина, за който най-вероятно е да се намери пач.
2. Тук съм съгласен - цената е скоростта
3. Колкото и добре да е написано нещо, създадено от примерно 50-тина програмисти, в проекти със съизмерима сложност, която е по-голяма от средната, Java трудно може да се сравнява със C, най-вече заради стандартите и javadoc
4. Има, да. Както има и за всеки друг език, но дори и на Delphi е по-лесно използването на странични библиотеки. Колкото до Java - там най-ценното е, че се използва API, създадено от един (обикновенно - Sun), и имплементирано от много други. Т.е. сменяш библиотеката и програмата ти пак работи (поне в 95% от случаите )
5. Тук вече пролича, че говориш доста наизуст. Дори не съм убеден, че знаеш какво точно . Нито за модификаторите (и в Java ги има), нито за полиморфизма. Колкото до множественото наследяване - то не е необходимост, не съм убеден и доколко е удобство, въпреки че бих го приел като такова.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.