Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 03.06.24 
Общества
   >> Избрано от Ledy
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Възхищавам й се!нови  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано15.11.09 13:00



... а вие?







Тема Re: Възхищавам й се!нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Авторvalq_ka (Нерегистриран)
Публикувано28.11.09 23:54







Тема Re: Възхищавам й се!нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано30.11.09 07:08



Достойно за възхищение, но да не забравяме и какво и струва да изглежда така.

Аз мисля, че е много важно и бъгарските жени да се стараят да изглеждат добре във всяка възраст. Важно е да не започват от малки момиченца да се държат като " зрали жени", защото много бързо прегарят и към тях мъжете губят интерес.

Все пак дори малки физически усилия и правилно хранене могат да поддържат тялото в добра форма, за да не се срамуваме и да се чувстваме добре.



Тема Re: Възхищавам й се!нови [re: silver_stallion]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано01.12.09 09:16



Възхищавам се на хората, които намират време да се поддържат в добра форма чрез физически упражнения и правилно хранене (както ти точно се изрази), като пропуснах, че някои го постигат и по оперативен път.

За правилното хранене ми е сега въпросът - възможно ли е, след като почти не останаха естествени храни?
И вегетарианци да станем - пак няма смисъл.
Скоро се чудих колко трябва да тежи едно цяло пиле, след като само едното му бутче тежи един килограм?

А за малките момиченца, които още в детската градина ходят с лакирани нокти и гримирани, мисля, че майките им ги стимулират, ... тук направих връзка с "Криворазбраната цивилизация", ... но на всеки както му харесва - така да си живее, стига да не вреди на другите.
Е, то има и възрастни жени, които искат да привличат вниманието на околните, като се правят на подвижни карикатури.



Тема Re: Възхищавам й се!нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано01.12.09 12:20



Ха ха ха

, колко цинично се изсмях. Това за карикатурите е вярно. Вярно е и за малките, чиято вина е споделена с тази на родителите им.

Преди известно време внасях месо от САЩ и наистина бутчетата са доста големи. Някой говореха, че инжектират пилетата със соматропин (хормон на растежа), тъй като реално печалбата в угояването на бройлери идва от краткия срок напостигане на определин килограми.

После реших да си направя угоителен комплекс и доса се зарових в това. Оказа се, че времето за угояване може да се намали до 32-35 дни, спазвайки всички закони за угояването и правата на животните. Видях щатски компекс построен на някоко етажа, за да се пести от топлината(горните етажи се затоплят с по-малко енергия, както и да е произведена) Имаше фуражен цех и специалист по храненето. Угойката по този начин е естествена и месото е с добро качество. Остава да се замислимдали големите производители на птиче месо правят това.

Интересувах се и от соматропин и как може да се постави? Влияе ли по някакъв начин на хората, когато се хранят с инжектирано месо. Писах писмо до една руска фармацефтичта компания, която ми отговори доста подробно, но също така ми каза, че нямат договор за доставака в БГ и че продукта не е регистриран и не може да се купува свободно. Естествено факта, че аз не съм си купил съвсем не значи, че други хора не са намерили начин да си го внесат, пък и защо да не си го купят нелегално от някой български производител, който не декларира, че произвежда този хормон.

Има как да се живее в правилен хранителен режим, но това струва доста пари, за повечето от нас. Нека не забравяме, че всеки индивид е продукт на гените, които носи, на средата в която живее и на храната с която се храни.



Тема Re: Възхищавам й се!нови [re: silver_stallion]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано02.12.09 10:41



Е, ... то има и възрастни мъже, които предизвикват същите усмивки в околните, когато се опитват да правят впечатление на младите момичета и се държат като остарели хлапаци

, ... свят - като цвят, ... шарен. А може би в това е красотата на света - да виждаш в различните неща хубавото.

Преди около 10г. правих проект за птицеферма, ... но в действителност - нищо не се изпълни от санитарно-хигиенните изисквания за отглеждане, защото гледат да имат само печалби, без вложения. Собственика на птицефермата ни донесе по едно пиле и каза, че най-хубави за консумация били с тегло от 1,2 до 1,3кг, ... та за това се замислих за пилешките бутчета, тежащи по 1кг. Сега се сетих, че за една дипломна работа ми платиха в
натура - малко прасенце, приготвено за печене.

В последно време си правя задушени различни зеленчукови миксове (броколи, моркови, чушки, гъби и др.), но не по някакви рецепти, а сама си ги съчинявам. Към тях понякога добавям сирене, прясно мляко и яйца, ... мисля си, че тази храна е по-полезна. От няколко години не харесвам избщо никакви колбаси, а купувам само чисто месо. Сега за Никулден имам замразени котлети от сьомга, които според картиката на кутията са за печене на скара, ... но се чудя дали не е по-добре да взема да опека един пресен шаран, пълнен с орехи?
Ти обичаш ли да готвиш? ... аз повече харесвам да гледам като готвят.



Тема Re: Възхищавам й се!нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано02.12.09 12:34



Поведнието на бизнесмените няма да го коментирам, нали аз съм такъв.... :)
Всеки гледа да печели максимално, без да се интересува за качеството на продуктите, но наближава времето, в което няма да е така. Всеки ще се стреми да печели, но няма да може да не изпълнява наложните изисквания. Лошото е че става много бавно. Към края на 2006г с доста голям кредит приведохме предприятието си във вид на евпорийските изисквания и в 2007 година бяхме от първите изпълнили наретбите. За съжаление през 2009г все още има конкуренти, които не отговарят на тези изисквания и продължават да си работят, както преди. Няма коментирам как се отразява на всички, които са похарчили купища пари за да са в кракс изискванията.

Аз обичам да готвя и да опитвам различни храни. Сьомгата е от любимите ми риби и много лесно се готви. Дори само да я запечеш на фурна с чаша бяло вино, сол, чер пипер, сок от портокал и лимонова кора, малко вода. Носи и копър. Шприцваш месото и го поливаш със зехтин. После печеш, като от време навреме поливаш месото със соса, за да не стане прекалено сухо.

Все пак за Никулден е хубаво да си направиш и едно пълнено шаранче. Считам го за традиционно ястие на този празник.





Тема Re: Възхищавам й се!нови [re: silver_stallion]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано03.12.09 11:04



Как да вярвам, че качеството на продуктите ще се повишава, след като киселото мляко и сиренето не се правят напълно или частично от прясно мляко, а с някакви растителни или кой-знае какви добавки? А някое прясно мляко даже и котката ми го харесва.



У нас законите от много малко хора се спазват, ... за каквото и да е.

За това хранителните стоки предпочитам да са чисти меса, плодове, зеленчуци, ... като се надявам "Е"-тата в тях да са в по-малки количества.
За сьомгата - непременно ще я направя по твоята рецепта, но имам три въпроса: 1). лимоновата кора - настъргана ли се добавя в соса?; 2). какво означава "шприцваш месото"?; 3) бялото вино - сухо или полусухо трябва да е?
Довечера може да пробвам рецептата ти и утре да напиша мнението на публиката (синът ми и приятелката му).

Да, най-добре за Никулден си е традиционното - пълнен шаран с орехи, гъбки и ориз, ... за днес казаха, че ще имат живи на пазара, и дори ще ги почистват, защото все още си спомням как преди години много се мъчихме взаимно с един жив шаран.

От два-три дни си правя сутрин между 9 и 10часа на балкона 20-30 дълбоки вдишвания и издишвания - четох някъде, че било полезно, ... е, то по-полезно е в парка - надявам се скоро пак да ми се появи по-силно желание и повече свободно време, ... може би приключвам през следващата седмица със задачите за тази година.

А ти, надявам се, да осъществяваш бизнес-проектите си успешно!



Тема Re: Възхищавам й се!нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано04.12.09 12:26



В съвременнто производство на хранителни продукти все повече се налага използването на суровини, които предварително са претърпели обработка за придобиване на по-дълъг срок на годност или за подобряване на качествта. Много често киселото мляко се произвежда от сухо мляко. Това не трява да те притеснява. Не е притеснително и добавянето на соево мляко в сиренето и кашкавала все пак соята е един продукт с високо съдържание на протеини и т.н. Не съм съгласен обаче на етикета да пише произведено от мляко, а то да е от соя.

Аз също предпочитам чисти охладени меса, но ако се сещаш в предният си постинг писах за соматропина. (хормон на растежа) Така че дори охладени и с пиятен външен вид, не знаем месата какво съдържат, защото не може да се вярва на етикета. За съжаление това все още е факт в Бг.

Под шприцваш месото се разбира да се надупчи още в суров вид с връхчето на тънък нож така че да не се развали вида му но все пак да има прободно место. Там влиза зехтина и соса, които правят по-вкусна сьомгата и не и позволяват да изсъхне много. Чаша бяло вино (суо за предпочитане, защото портокала е сладък и е възможно месото да стане много сладко) Трябва да опитваш на вкус колко портокал да сложиш. Чаша вино, сок от половин портокал или цял въпрос на вкус, лимоновата кора режеш на парченца, защото дава по-силен аромат и когао сготвиш рибата ги изваждаш. Слагаш сол на вкус, така че да кореспондира с вкуса и аромата на виното и портокала.
Оставяш месото да постои в тази марината да за дръпне и посоляваш с черен пипер. после намазваш тавата със зехтина и поливаш всяко месце. Баща ми предпочита върху готовата риба да си сложи малко парченце краве масло, но може и да направиш сметанов сос с копър и чесън, може и домашно приготвена майонеза или руска салата. Окрасяваш с лимон, маслина, магданоз и копър. В сухия си вариант виното е подхоящо питие. С майонезата водката също подхжда. Трябва да импровизираш :-) Добър апетит.

Съжалявам, че сега пиша но съм в Пловдив и в хотела имаише гаф с итернета
:(

Хубаво е да вдишваш, но не е достатъчно. Когато имам малко повече време ще ти споделя какво според мен би ти се отразило добре..... :)

Важно е не само да приключиш със задачите за годината, но и да си доволвна от приключването...

Чао за сега

Редактирано от silver_stallion на 04.12.09 12:34.



Тема Re: Възхищавам й се!нови [re: silver_stallion]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано05.12.09 11:12



Ако добавките, като овкусители и подобрители на качеството на храните, са безвредни за хората - може, ... но ако само заради външният им вид, само с търговска цел, се използват вредни химикали, е меко казано - възмутително.

Този хормон на растежа (соматропин) вреден ли е за човека и върху кои животни се прилага - може би на прасетата и пилетата? Предполагам, че поне рибите са по-чисти в това отношение, или греша? Да, ... като се замислих колко е чист Дунава, ... но поне рибите да са само с естествени подобрители.


Наскоро имаше едно предаване по ТВ, в което опровергаваха тезата за чистите ръце, т.е. че дори било вредно честото миене на ръцете, ... и това е изследване на доктори.

Благодаря ти много за поясненията относно готварството. Забравих да попитам: сьомгата напълно ли трябва да бъде размразена при приготвянето? Преди време панирах пангасиус - първият път напълно го размразих, но се разпадна, ... а следващият път - полуразмразен и стана по-добре, ... та затова питам и за сьомгата. Аз и друг път съм вземала сьомга, филе от акула, но съм ги приготвяля само по един и същ начин - паниран.

Тази година всички си смъкнахме хонорарите, защото и работата е по-малко, ... но пък за сметка на това и обектите с фактури са също по-малко. Може би и печалбата ми е малко по-малко от миналата година, но за кога и за къде са ми вече големи печалби - нека има работа и за младите, че на сбирките на камарата сме само кандидат-пенсионери и малко все още работещи пенсионери. Доволна съм най-вече, че съм все още жива и здрава, ... но имаше период, когато бях много по-добре, отколкото сега.

А когато имаш повече време - напиши какво е полезно за жените на 54г, ... ще ми бъде и интересно и полезно!

Хубави почивни дни и успешна следваща седмица!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.