Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 20.06.24 
Общества
   >> Избрано от Ledy
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Усмивката ...нови [re: silver_stallion]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано06.08.09 11:28



Да, но според мен, за да отиде някой на работа в друга държава, той:
1. трябва да познава законите на тази държава;
2. трябва да знае поне елементарно езика;
3. или да има познат, който временно да го попечителства.
А за себе си мога да кажа, че не отговарям на първите две точки, въпреки, че имам много речници и разговорници. Единствено по 3-та точка имам съседка в Гърция, която ми се обажда поне веднъж в месеца, казва, че е много доволна, само първите две години се връщаше през лятото за по 1 седмица и всеки път ме кани да отида при нея. Тя се грижи за възрастни хора, живее при тях, пазарува, готви и чисти, за което й плащат 800Е/месец - това е чиста сума, а квартирата и храната са й безплатни. Тук тя работеше като мед. сестра в болницата за 200лв/месец и направо мизерстваше, а там успява да си задоволява всички необходими нужди, да си живее спокойно и без стресови ситуации, ... та дори си и спестявала, като се пенсионира и реши да се върне в БГ. Казва, че е нормално за гърците да живеят до 90-100г, защото живеят спокойно. Аз само в Германия съм гостувала многократно и знам, че имат много строги закони, всеки трябва да ги знае и спазва, защото имат и много високи глоби, ... има ред и дисциплина - може би за това там всичко им е подредено. Спомням си, че и цените на хранителните стоки са почти колкото у нас, а минималните доходи са 1500Е/месец. И както пишат икономическите светила, че кризата у нас ще започне да се чувства през есента и по-силно в края на тази година, ... и ако продължи тенденцията със смъкване на хонорарите - еднопосочен билет винаги може да вземе.
А за добротата: гладният човек не може да е добър, ... битието определя съзнанието. Може би за това не проявяваме елементарно внимание към другите, а сме като вълци - кой-каквото може да захапе.
На управниците не се надявам, ... единствено на себе си.

ПП: Писах и още, но без да искам съм го изтрила - беше за гордите българи, дали не са повече в чужбина, ... сигурно е заразно това изтриване.

Довечера, ако мога - ще го възстановя.



Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано13.08.09 14:37







Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано14.08.09 06:40







Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано22.08.09 15:26







Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано23.08.09 09:35







Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано24.08.09 23:03







Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано24.08.09 23:07







Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано24.08.09 23:10







Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано25.08.09 08:52



Супер :-))
Не бях слушал тази песен от години. Като ученик беше една от любимите ми песни в изпълнение на Елвис



Тема Re: Усмивката ...нови [re: silver_stallion]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано26.08.09 16:39








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.