Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 20.06.24 
Общества
   >> Избрано от Ledy
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано30.07.09 08:08







Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано30.07.09 19:55



Както бях ядосн, билета ми повдигна настроението :-)



Тема Re: Усмивката ...нови [re: silver_stallion]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано31.07.09 09:45



Аз пък си я пуснах, когато бях толкова ядосана, че ми идваше да потегля еднопосочно, ... но докато е жив и здрав човек, нещата винаги могат да се оправят, ... та сега е по-добре, ... а при теб?


Няма нищо идеално, ... и хората сме така - учим се постоянно от грешките си.



Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано01.08.09 23:07







Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано02.08.09 00:10







Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано03.08.09 08:11



Така е и на мен ми писва често от живота в БГ. Дори в последно време си мисля, че съм приказвал глупости, като приканвах всеки, който може да прави нещо да го прави в Бг, а не в чужбина, но това е друга тема. Аз се уча от грешките си, но винаги допускам една и съща, да бъда добър... Като се обърна назад и се зимисля за страданията, които съм изпитвал ясно виждам, че добрината в БГ не е добродетел. За съжаление моята карма е да бъда добър. Дето се смееше моята адвокатка и казваше:
- Ти е трябвало да живееш в едно друго време време.....

Иначе здравето е най-важно....



Тема Re: Усмивката ...нови [re: silver_stallion]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано03.08.09 19:31



Всяко нещо има и предимства и недостатъци - например в БГ са нашите близки, приятели, имаме хубава природа, все още се намират качествени плодове, зеленчуци, ... но доходите са ниски, а освен това в частния бизнес данъците са високи, няма стимули от държавата, всеки гледа само далаверата. А в която и да е държава да отидеш - винаги ще чувстваш носталгията, ... ще печелиш повече, но ще си винаги чужденец. Мисля, че и възрастта оказва голямо влияние при избора на такова решение.
А за доброто имаше една приказка: Направи добро и го хвърли в морето! Не съжалявай, че си добър, ... въпреки,че добрият човек някои го смятат за глупак. Мисля, че и завистта е наша характерна черта, която поражда озлоблението.
Животът също така е важен, както и здравето. Преди години не осъзнавах колко много смисъл има в поздрава: Да си ЖИВ и ЗДРАВ!, ... а всичко друго можем да си го направим или купим, ако искаме ...



Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано04.08.09 07:07



Пфууу, изтрих 15 минути постинг, ама сега не мога да го пиша на ново, че нямам време. Ако не забравя ще го възстановя по-късно
Успешен ден на всеки който минава от тук



Тема Re: Усмивката ...нови [re: silver_stallion]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано05.08.09 16:23



Жалко, че си го изтрил, но ако го възстановиш - ще ми е интересно да прочета мнението ти по въпроса , а и на всеки друг, който желае да го изрази.
Успешен ден на всички и от мен!



Тема Re: Усмивката ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано05.08.09 23:52



Ето реставрация на изтрития постинг.
:-)

Съгласен съм че всяко нещо има предимства и недостатъци. Бих казал че имаме уникална природа, която не ценим. Наистина има и краставици родно производство, ама аз си купувам всичко от магазина и ми се струва прекалено скъпо, въпреки че си мисля, че цените трябва да са още по-високи (Високи цени- висок доход. Който печели дбре - харчи повече и така колелото се върти по-бързо)

На въпроса за доходите мога да отговоря, че за мен не е важно колко печеля, а как се чувствам и как живея. Самият бизнес е поставен в необходимост постоянно да шикалкави и да нарушава закона и това е така, защото управляващите искат да е така, за да могат да крадат повече.

От друга страна нарушенията, които прави всеки в своя бизнес дават повод на корумпираните контролни органи да печелят огромни суми и те също не искат бизнеса да се движи в "коловоза".

Скоро си мислех как искам да живея и с колко пари мога да си го позволя. Няма да раказвам как, но ще ви кажа с колко. Минимум 1500лв на член от семейството. Тук ако съм на заплата не мога да ги спечеля и това ме вкарва в групата на изманиците окриващи данъци и прикривайки дребните си престъпления. Ако живее човек в която и да е европейска държава изключвам България и Румъния, кавото и да работи ще има това което желая аз. Там всеки гледа да рботи и с нетърпение очаква почивните дни, а след известен брой години пенсията, за да може да се наслаждава на живота и да пътува по света. Тук българският пенсионер е обречен на мизерия, унижен и захвърлен а произвола на съдбата. Тук хората се пенсионират на такава възраст, че малко от тях си ядат дълго пенсията и всичките пари които са събрани от държавата през годините труд остават в полза роду.

Възраста наистина е причина за някой да стоят в Бг, а за други да я напуснат.

Носталгията е силно чувство и аз винаги я изпитвам. Странното е, че след последните ми пребивавания в Европа все по-скоро ми липсва онова спокойствие и ред, а в същото време се надига негодувание в мен и отвръщение от всичко което приживявам тук в мойта родина. Чувствам се, като изоставен от собствената си майка и отглеждан от рекетьор, който всеки ден ми взима изработеното.

Признавам си нямам вяра, че тук някога ще се живее добре и достойните и добрите хора ще бъдат уважавани. Тук подлостта, наглостта и арогантното поведение се ценят, обратното е повод да бъдеш подиграван.
Не вярвам и че нещо ще се случи с новото управление, защото и това правителство е изградено от българи. А ние сме си ние, винаги ще има шуробаджанащина, парите които до сега са пълнили касата на БСП, ДПС и НДСВ, сега ще влязат в касата на ГЕРБ. Сещам се какво каза Алеко:
- и едните и другите са маскари.

Никога не съм съжалявал, когато правя добро, защото още в същия миг изпитвам удовлетворение от постъпката си. Винаги съм се радвал на хората които се веселят и съм се възмущавал от хората, които развалят веселието на другите.

Разбира се, че е важно да си здрав и да си жив за да се радваш на щастието, но кой в България е щастлив? Сигурно има и щастливи, аз не съм.

Все пак, когато вляза в църква и се помоля за близките си, за себе си, се моля и за това в България да се живее добре. Може би съм луд, но все още искам да съм горд българин......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.