Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:14 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ултимативното произведение на изкуствотонови  
Автор Flight of death (not available)
Публикувано02.03.06 22:17



Как мислите, как би трябвало да изглежда? Какво би било? Нещо, описващо със съществуването си самото изкуство? Уникалното, единственото, върховната форма? Тази, съдържаща в себе си всички останали?

00:00:36


Тема Re: Ултимативното произведение на изкуствотонови [re: Flight of death]  
Автор pictor (средновековен)
Публикувано03.03.06 01:14



Един всевечен и всемирен ,създаден от хаоса,сътворил света и същевременно абсолютно абстрактен и абсурдно мек на пипане,събрал в себе си на едно дух и материя с главни букви: КОПРОЛИТ



Тема Re: Ултимативното произведение на изкуствотонови [re: Flight of death]  
Автор pictor (средновековен)
Публикувано03.03.06 15:01



Извинявай,хвъркатий,не бях прав с предишното си мнение:всемирния копролит е на второ място,на първо-върховната форма,от чиято всяка едничка фибра струят огромни мощни потоци чисто,неосквернато изкуство в неговата най първична и същевременно недосегаема същност-изкуството,това съм АЗ( копролита е мое дело,тъй че не си приписвайте заслугите по неговото създаване вам,хилядолетна хронична ,до най малките детайли опозната констипация бе нужна ,докато той се появи,лишения от всичко земно,едничка мръвка само ми остана докато го сътворя) и АЗ-това е изкуството!



Тема Re: Ултимативното произведение на изкуствотонови [re: Flight of death]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 19:26



Изкуството е комуникация. А, върховната форма е ЧУДО-ЮДО – храни се с миризмата на горските цветя и хваща всички радиостанции наведнъж.



Тема Re: Ултимативното произведение на изкуствотонови [re: Flight of death]  
Автор4ovek (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 20:17



Kakvo narichash ultimativno izkustvo?



Тема Re: Ултимативното произведение на изкуствотонови [re: pictor]  
Автор Flight of death (not available)
Публикувано04.03.06 12:56



хмм, извинявай че питам, но- ще ми обясниш ли какво значи думата копролит, срещам я за първи път?

00:00:36


Тема Re: Ултимативното произведение на изкуствотонови [re: OO]  
Автор Flight of death (not available)
Публикувано04.03.06 12:59



ЮДО?

00:00:36


Тема Re: Ултимативното произведение на изкуствотонови [re: 4ovek]  
Автор Flight of death (not available)
Публикувано04.03.06 13:03



ами не- в случая остави изкуството на страна- аз правя разлика- и израза който използвах в оригинал беше на немски- das ultimative Kunstwerk/stueck- което чух, а после се опитах да си обясня- и така стигнах до въпроса какво би трябвало да представлява всъщност.

колкото до изкуството- там не бих слагала определителни думички преди това ;)

00:00:36


Тема Re: Ултимативното произведение на изкуствотонови [re: Flight of death]  
Автор nebbia (wach)
Публикувано04.03.06 13:15



а, не е ли по- интересен въпросът, не какво би могло да се характеризира kaто das ultimative Kunststueck, а кой може да го определи като такова -
е, то се подразбира, че като става дума за "ултимативно"- би следвало да е общоприето - но както знаеш в из-то няма нищо което да се подразбира, да не е frei

Von Gefuehlen getrieben, die sonst keiner hat
Verdammt & verraten, verloren & verkauft


Тема Re: Ултимативното произведение на изкуствотонови [re: nebbia]  
Автор Flight of death (not available)
Публикувано04.03.06 13:33



ами аз за това и попитах- защото ми е ясно, че за всеки тук това ще е нещо различно.

ако приемем, че всичко е изкуство, и всеки- автор, то не би трябвало да има хора, които имат право да определят и такива- които да нямат това право.
На мен ми беше интересно до колко ще се припокриват и разминават представите.

Ти помниш- според филмчето der ultimative Kunstwerk беше финното самоубийство- което навеждаше на мисълта, че това, голямото, единственото произведение на изкуството- е човека, и това какво може да извършиш ти чрез Тялото- аз се чудех дали няма и други мнения и какви са точно.

00:00:36



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.