Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 23.09.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какво мислите за фентъзи стила?нови  
АвторRYRY (Нерегистриран)
Публикувано29.10.09 21:06



Какво мислите за фентъзи картините? Аз лично ги определям за абсолютен кич, но примерно в сайта за дигитално изкуство graphilla.com този стил се котира като върха на сладоледа.

Въпреки, че там участват много добри компютърджии мисля, че вкуса им е зле! Та въпроса ми е, пишещите тук дали споделят мойто мнение или аз нещо не разбирам?
Вижте някакъв художник с такъв стил ако искате да си развалите малко вкуса:

http://vallejo.ural.net/2000/



Тема Re: Какво мислите за фентъзи стила?нови [re: RYRY]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано02.11.09 01:31



Че какво му е на Валехо :) Кич е, но е стилово издържан - попада в една графа с плакатите и обложките на Меноуар (че и с текстовете им), с най-различни илюстрации и разкази за Конан Варварина и Сивия мишелов. Героичен метълски кич, много осемдесетарски. Докарва кеф.

Иначе виж това. Пак фентъзи изображение:




Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Редактирано от glishev на 02.11.09 01:35.



Тема Re: Какво мислите за фентъзи стила?нови [re: glishev]  
АвторRYRY (Нерегистриран)
Публикувано10.11.09 12:32



Да, фентъзи стила докарва кеф и си има своя чар, но просто ме учудва колко масово се приема сред по-младите хора като мене за върховното изкуство. В същото време на изкуството което се счита в арт средите за значимо се гледа като на някаква екзотика, или просто се подминава. Същото се отнася и за литературата, най-четени са "Властелина на пръстените", "Хари Потър", които не се взимат за висока литература от специалистите.



Тема Re: Какво мислите за фентъзи стила?нови [re: RYRY]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано10.11.09 14:05



Аз съм на 26 и съм почти всеяден. но като казвам "почти", ще си призная, че изобщо не схващам какво се случва пред очите ми като ида в СГХГ за нова изложба или на "Шипка" 6. Тоест "арт средите" според мен обикновено не произвеждат нищо комуникативно. Тече си между художниците някаква вътрешна комуникация и те се опитват да я внушат като нещо интересно на купувачите, сиреч на богаташите. Тези пък обикновено нищо не вдяват и купуват без да са наясно с вкусовете си. За любителите като мен - пръст в устата. Че не мога да купувам е ясно, но мога поне да ходя по изложби. Рядко обаче успявам да се прехласна по нещо, а нали целта на изкуството е или да ме замисли, или да ме трогне.

Е, не съм съвсем прав, малко опростявам. Харесвам неколцина автори на бронзови пластики, харесвам Олег Денисенко, скоро видях и прекрасни картини на "Солунска". Дори може да стисна финансово зъби и да купя една. Но това, което бих купил, не минава за високо изкуство. Просто е градски изглед. Не кич, не простотия, дори не фентъзи, а просто изглед. След дъжд. На, язък, избяга ми името на художничката.

Колкото до професионалните литератори и "Властелина", информацията ти е остаряла. Уилям Оудън, който вече минава за нещо като класик, е похвалил тая книга доста сериозно. А в една от христоматиите по английска литература за Английската гимназия за ХІІ клас е включен фрагмент от Толкин - между Хемингуей и Оруел.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Какво мислите за фентъзи стила?нови [re: glishev]  
АвторRYRY (Нерегистриран)
Публикувано10.11.09 16:06



Не съм чел Толкин и не мога да дам лично мнение, някой литератор трябва да каже. Иначе Шипка 6 НЕ винаги е критерий за добро изкуство. Сега в галерия "Райко Алексиев" още тече изложбата "награди за съвременно българско изкуство „Гауденц Б. Руф". Там има добри неща въпреки, че на запад големите колекционери не се интересуват много от "бедно" изкуство,
тоест изкуство правено с малко средства. Проблема тук е, че няма развито меценатство. Лятото имаше конкурс за съвременно изкуство на Мтел във Варна, и бяха откупили творбите на победителите за 5 хиляди лева. На фона
обаче на най-известните живи художници на запад в момента, на които произведенията се оценяват на стотици хиляди до 20 -тина милиона долара някакви си 5 хил.лв. тук са жалки. И как няма да са им скъпи произведенията когато, някои от тези художници дават работа на 100- тина души асистенти които им реализират проектите? Кой наш художник може да си позволи да дава работа на 100 човека?



Тема Re: Какво мислите за фентъзи стила?нови [re: RYRY]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано11.11.09 21:58



Винаги съм смятал, че художникът трябва лично да изработи произведението :)
Освен ако не е Бенвенуто Челини, разбира се, който бачка с двайсетина леяри. Или Перуджино с ателие, пълно с млади "негри"



Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Тема Re: Какво мислите за фентъзи стила?нови [re: glishev]  
АвторRYRY (Нерегистриран)
Публикувано12.11.09 23:00



И навремето доста от художниците са ползвали помощници. Много хора се чудят как някой художник е съумял да нарисува толкова много картини и стенописи- еми много просто с помощници. Не виждам нищо лошо в това да имаш помагачи - "сговорна дружина планина повдига" все пак сме социални същества. Компютрите също са добър помощник на художника. Просто нямаш време всичко сам да правиш ако си се захванал с мащабни проекти няма как!



Тема Re: Какво мислите за фентъзи стила?нови [re: RYRY]  
Автор Marangoza (непознат)
Публикувано13.11.09 00:04



Микеланджело Буонароти дали е ползвал помощници за скулптурите си? За стенописите, вероятно да. Стривали са в хаванчетата боите и са запълвали едноцветните петна...



Тема Re: Какво мислите за фентъзи стила?нови [re: Marangoza]  
АвторBъвeдeтe koдa oт kapтинkaтa*: (Нерегистриран)
Публикувано23.11.09 16:01



Нормално е един художник да ползва всички познати спомагателни средства за работата си. Имаше един документален филм за Микеланджело в който показваха как е работил в Сикст. капела. С помоща на оразмерител (някаква решетчица) той е рисувал позиращите му модели на малък формат, а пък чираците са пренасяли рисунките на голям формат хартия от която се пренася в/у стената. Легендата казва, че е изгонил помощниците си и довършил сам стенописите, но дали това е вярно не знам. Нещо любопитно което казаха във филма е, че е взимал 50 пъти по-голяма заплата от обикновените хора, а това е било малко по-малко от заплатата на папата.

Така че и той е бил човек и не мисля, че е някакво свръхестествено същество.



Тема Re: Какво мислите за фентъзи стила?нови [re: Bъвeдeтe koдa oт kap]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано29.11.09 19:34



Пък и е близо до фентъзи стила с тия яки телослож

Редактирано от glishev на 29.11.09 19:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.