Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 17.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Да поговорим за FineArtAmericaнови  
Автор tatlub (непознат )
Публикувано16.09.15 11:06



Здравейте!
Иска ми се да поговорим за FFA. Някой би ли споделил личен опит с този сайт? Моето лично впечатление и няколкомесечен опит е, че във FFA нещата са свързани с някаква дяволия, базирана на вътрешната им търсачка.
Все пак е интересно да се чуят мненията на патили и препатили по сайтове и аукциони и най-вече за FFA.
Надявам се, че темата ще бъде интересна за хората, които търсят начин да пласират произведенията си извън традиционните Amazon, Etsy, eBay и няколко още подобни на тях.
Благодаря.



Тема АЗ ИМАМ ОПИТ ВЪВ ФАЙНАРТАМЕРИКАнови [re: tatlub]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано26.10.15 01:15





цитат:
Иска ми се да поговорим за FFA. Някой би ли споделил личен опит с този сайт?

край на цитата.


Да ! аз имам огромен опит във файнартамерика защото там имам качени 3500 мои картини !




цитат:

Моето лично впечатление и няколкомесечен опит е, че във FFA нещата са свързани с някаква дяволия, базирана на вътрешната им търсачка.
Все пак е интересно да се чуят мненията на патили и препатили по сайтове и аукциони и най-вече за FFA.
Надявам се, че темата ще бъде интересна за хората, които търсят начин да пласират произведенията си извън традиционните Amazon, Etsy, eBay и няколко още подобни на тях.
Благодаря.
край на цитата.


Прав си !.. Вътрешното ти усещане е правилно!.. На този сървър качват свои картини над 350000 художници от целия свят !.. Картините качени на сървърът им е милиони!!! ..Няма да ти стигне животът да ги изгледаш всичките ..В такъв океан от картини е трудно да изплуваш за да бъдеш забелязан от потенциалния купувач!..
За да бъдеш забелязан е необходимо да изплуваш според някой от критериите които са заложени в тяхната търсачка .. Тези критерий са от родът на :
1.Брой посетители видели дадена картина .
2.Брой на регистрирани в сайта художници и купувачи които са се изказали за дадена картина .
3. Брой на гласувалите за дадена картина (брой на харесванията)
4.Брой на продадените принтови копия на дадена картина
5.... и т.н.
Само ако по някой критерий успееш да изплуваш напред може да бъде забелязана твоята картина ..
За целта художниците във файн арт америка взаимно се подпомагат на принципа "Аз на тебе .. ти на мене " и така успяват да повишат рейтингът си по тези критерии..
Има и някой хитрости за вдигане на рейтингът чрез работа с "туитер" и "стумблеупон" които явно имат някакво спорузомение със файнартамерика и когато ги ползваш ти увеличават трафика.. Също така помага и умението да се ползват прокси сървъри скриващи айпи адреза на гласуващия и така можеш да дадеш вот по няколко пъти за една и съща картина ..

Друго важно условие да можеш да угодиш на вкусовете на публиката .. също като при музиката е !.. чалгата се продава повече от оперната музика !.. :)
Аз лично не мога да се похваля с много продажби въпреки че се старая по всички критерий да съм видим във файнартамерика.. Явно не съм съумял да угодя на вкусовете !.. :)

Редактирано от _petkov_-126478 на 26.10.15 01:20.



Тема Re: АЗ ИМАМ ОПИТ ВЪВ ФАЙНАРТАМЕРИКАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор zamah-199596 (въображение)
Публикувано31.10.15 06:09



Петков , поздравления за 3D изображенията ! С каква програма ги правиш?

Разгледах и другите ти работи - импресионизма.
Може ли една приятелска забележка.


Не разбирам защо ги слагаш в рамки. Сигурно така ти изглеждат по добре, но рамката ще бъде отпечатана заедно с картината и ще стане неуместно като видиш такова на живо. Предполагам , че това е сериозна причина да разколебава много от купувачите ти. Освен това пък и ограничаваш купувача да си избере каквато рамка си иска той. Според мен даже предизвикваш раздразнение у купувача .

Например харесва някой картината ти , но иска да я сложи в рамка която му пасва на интериора. Обаче твоята изкуствена рамка може да не върви с истинската рамка която той иска или просто да не я харесва или я намира за малко старомодна. Така се отказва от покупката.





Тема Re: АЗ ИМАМ ОПИТ ВЪВ ФАЙНАРТАМЕРИКАнови [re: zamah-199596]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.11.15 19:26





цитат:
Петков , поздравления за 3D изображенията !

край на цитата.


Благодаря !




цитат:
С каква програма ги правиш?

край на цитата.


Основната програма с която работя 3D е DAZ Studio 4.7 (64-bit) .. Тя е безплатна и можеш да си я изтеглиш съвсем свободно от интернет ..

Ползвам още много графични прогрми е като :
Mudbox 2015
ZBrush 4R5
GIMP 2.8.4
Hexagon2
FotoSketcher
Adobe Photoshop CS6 (64 Bit)
XnView



цитат:

Може ли една приятелска забележка.
Не разбирам защо ги слагаш в рамки. Сигурно така ти изглеждат по добре, но рамката ще бъде отпечатана заедно с картината и ще стане неуместно като видиш такова на живо. Предполагам , че това е сериозна причина да разколебава много от купувачите ти. Освен това пък и ограничаваш купувача да си избере каквато рамка си иска той. Според мен даже предизвикваш раздразнение у купувача .

Например харесва някой картината ти , но иска да я сложи в рамка която му пасва на интериора. Обаче твоята изкуствена рамка може да не върви с истинската рамка която той иска или просто да не я харесва или я намира за малко старомодна. Така се отказва от покупката.
край на цитата.


Благодаря за съветът !.. Имаш право , но аз съм предвидил това и съм качил по два варианта : - един с рамка като портфолио и също така и един без рамка за печат . На тези които са показани като портфолио с рамка изрично съм написал непосредственно до картината :

Description : This picture is shown in a frame. To purchase a print of this painting, visit my gallery "prints" where the same picture is shown without a frame.

http://fineartamerica.com/featured/landscape-pattern-lp1-pemaro.html


Така към всяка картина с рамка има линк към същата картина без рамка ..

Като казвам "без рамка имам предвид че има само двелиний накрая от порядаъкът на 5 милиметра които няма да се виждат щото ще се скрият във истинската рамка която ще бъде поставена..



Тема Re: АЗ ИМАМ ОПИТ ВЪВ ФАЙНАРТАМЕРИКА [re: _petkov_-126478]  
Автор zamah-199596 (въображение)
Публикувано30.11.15 00:43



Да, сега го видях, но това не помага много.
Щом аз не съм му обърнал внимание на този текст , значи поне половината от посетителите също не са го забелязали.
Те и неочакват да видят нещо такова защото ти си единствения художник от 200 000 участника в ФАА с принтирани рамки.

И друго линка всъщност не е хипервръзка, означва, че като цъкаш там няма да те прати никъде.
Дори копирането е затруднено, защото в целия ФАА десния клавиш е забранен.
2/3 от потенциалните клиенти са с телефони и таблети, което е още едно затруднение за тях когато няма хиперлинк.
А функцията за копиране Ctrl+C също е допълнително затруднение особено за мобилните потребители.

Това е само една група от препятствия , които си организирал за клиентите си.

Втората група, която е почти непреодолимо пречка за купувача на твоите принтове е тези 5мм, които казваш че ще се скрият в рамка.
Днес най-модерни рамки са float frame (плуващи, плаващи) . https://www.google.com/search?q=float+frame&biw=1920&bih=914&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjsgeDM0LbJAhXHFR4KHfn6AD0Q_AUIBygB
Те не покриват нищо от изображението на принта.
И 5-те мм бяла ивица ще изглежда ужасно ако някой недооцени проблема , който си му заложил.

И друго ако човека иска canvas-print ?
Например тук: http://fineartamerica.com/products/girl-gl1-zdravko-batembergski-and-pemaro-canvas-print.html
Цъкни на Wrap после на Gallery Wrap Тук бялата лента стои доста странно.
Когато хората купуват canvas-print се надяват принта да се доближава максимално до картина на платно. Затова твоята бяла лента ще развали цялата илюзия дори на най-съвършенния принт.

Нещо повече ако цъкне на Wrap(mirored Sides) купувача очаква да види картината да продължава по ръбовете,
очаква да види това:




.

Но нищо такова не може да стане при твоя начин на представяне.
Според мен затрудняваш клиентите си с много излишни препятствия, които не правят картините ти по-красиви.



.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от zamah-199596 на 30.11.15 00:46.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от zamah-199596 на 30.11.15 00:50.</EM></FONT></P>

Редактирано от zamah-199596 на 30.11.15 00:53.



Тема МОЖЕ ДА СЕ ПИНТИРА САМО КАРТИНАТАнови [re: zamah-199596]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.11.15 23:13



Здравей ,


цитат:

Да, сега го видях, но това не помага много.
Щом аз не съм му обърнал внимание на този текст , значи поне половината от посетителите също не са го забелязали.
Те и неочакват да видят нещо такова защото ти си единствения художник от 200 000 участника в ФАА с принтирани рамки.
край на цитата.


Дори и да не очакват , те пак ще могат да видят и картините ми които са без тежките рамки .. те не са скрити !..


Освен това не е нужно да се принтират рамките .. Принтерите позволяват да се принтира това което селектираш .. Селектират само картината без рамка и подават да се принтира .. Принтера ще изпълни селектирания принт !.. Не мисля че това е някакъв технически проблем , още повече че в принтер базата на файнарт америка работят квалифицирани хора които знаят как да принтират само картинната площ.. Проблемът не е в това .. Проблемът е в това картините да вълнуват вкусовете на публиката .. Ако си уцелил вкусовете на широката публика те ще купуват и ще намерят как да ги разпечатат ..
Освен това аз мога във всеки момент да заменя картините с леки рамки и да поставя картини въобще без рамки . Това не е никакъв проблем .. картината се сменя само за десет секунди и тази възможност е в мойте ръце по всяко време !
Осввен това бих могъл да хитрувам и картини които ще създам в бъдеще време с подобни заглавия и тематика да ги поставя на мястото на старите картини с рамките които така или иначе не се разпечатват на принтове но имат доста натрупан рейтинг до сега и така рейтингът ще премине автоматически върху тия картини с които ще ги заменя а те могат да бъдат и без рамки..
При това положение броя на посетителите и изказванията и гласуванията за картината си остават такива каквито са били преди подмяната..
Независимо от всичко това аз ти благодаря за това , че концентрираш вниманието ми на дадени проблеми които естественно трябва да имам впредвид ..



Редактирано от _petkov_-126478 на 01.12.15 00:28.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.