Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 16.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кой ще ми помогне?нови  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано02.01.13 15:43



Здравейте.
"Едно време, книгите ги пишеха писатели и ги четяха читатели, а днес, книгите ги пишат читатели и никой не ги чете".
Та, аз съм читател, който, с първобитните си писателски умения, сътвори едно книжле.
Искам да го пусна да се продава в ел. вариант, но за да не плащам за подготовка на книгата, ми трябва един доброволец с блага душа и свободно време, който да ми нарисува корицата.

Има ли в този клуб някой желаещ да помогне?

Не мисли, а чакай!


Тема Re: Кой ще ми помогне?нови [re: Пътyвaщия]  
Автор Дaли (майсторът)
Публикувано04.01.13 00:53



и вероятно очакваш тези дето ще ти рисуват от добра душа първом да ти платят, за да разберат за какво става дума?



Ти си май велик като Президента, дето показвал на клипчето си крадена снимка от Скалистите планини. Дерзай, на следващите избори ще гласуваме за теб, може би...

Редактирано от Дaли на 04.01.13 00:55.



Тема Re: Кой ще ми помогне?нови [re: Дaли]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано04.01.13 01:38



За да разбере за какво става въпрос, ще получи безплатно едно ел. копие от книгата.

Не мисли, а чакай!

Тема Re: Кой ще ми помогне? [re: Пътyвaщия]  
Автор Storen (новак)
Публикувано06.01.13 17:27



Здравей Пътуващ,

Не съм илюстратор и не мога да предложа това което искаш, но мога да ти дам няколко приятелски съвета:

С обявата си накратко казваш – искам да продавам книжка, трябва ми помощ, но не искам да платя. Ясно е, че това не е начина. Според мен не говори за продажби. Обясни на хората за каква точно книжка става въпрос и че идеята ти не е комерсиална.

„доброволец с блага душа и свободно време “ - Не се надявай много на това. Огромен процент от съвременните художници бедстват. Налага им се да се прехранват по разни тъпи начини и едва намират време да работят по това, което смятат за свое призвание. Правят непрекъснато жертви със себе си и семействата си. Съответно са сприхави и груби на моменти. Благи и със свободно време не съм срещал от бая време.



За да се навие някой квалифициран илюстратор по принцип или трябва да си утвърдено име с което иска да се асоциира, или да платиш добре. Ти явно не отговаряш и на двата критерия, така че си мисля, че ще е по-добре да намериш някой млад графичен дизайнер, който да използва готова графика, и да аранжира документа културно.

www.graphilla.com е правилното място да попиташ.



Тема Re: Кой ще ми помогне?нови [re: Storen]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано06.01.13 18:55



Ми да!


Драснах някакво окултно книжле (който не си пада по окултизма, може да го чете и като фентъзи). Щях да го пусна свободно в нет-а, но попаднах на някакъв сайт в който продават книгите на такива като мен за по 2.30лв. в електронен вариант.
Те хората си предлагат различни услуги - редакция, корекция, корица и т.н. обаче искат да си платиш. Дори да можех да платя, с цена 2.30лв. от които аз взимам 70%, и като се има предвид, че ще я откраднат и разпространят за нула време, няма как да си избия парите. Те в началото, имаха вариант да направят всичко безплатно, а после да си вземат парите от продажбите, ама не става - цената е ниска и много се краде, после никой не купува... и махнаха този вариант.

Както и да е, аз не бързам. Ще стигна и до корицата, някой ден.

Не мисли, а чакай!

Тема Re: Кой ще ми помогне?нови [re: Пътyвaщия]  
Автор Дaли (майсторът)
Публикувано11.01.13 07:44



кой знае каква глупост си превел я от руски, я от английски и си я пишеш за своя - като президента със снимката от "Пампорово"...



Тема Re: Кой ще ми помогне?нови [re: Дaли]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано11.01.13 11:09



Ми да.



Не мисли, а чакай!

Тема Re: Кой ще ми помогне?нови [re: Пътyвaщия]  
Автор BambiBambina (*)
Публикувано03.05.13 15:07



И откъде-накъде търсиш доброволец, вместо да си платиш, както е редно?



Тема Re: Кой ще ми помогне?нови [re: BambiBambina]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано03.05.13 16:15



Отсевероизток-наюгозапад.
От къде толкова пари у беден пенсионер? Аз нямам да се подстрижа, и за корица да броя стотинки...

Не мисли, а чакай!


Тема Re: Кой ще ми помогне?нови [re: Пътyвaщия]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано19.05.13 21:35



Нарисувай си я сам. Без пари ще ти излезе.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.