Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:18 01.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема www.vernissage-bg.comнови  
Автор vernissage (непознат )
Публикувано02.03.12 12:58



www.vernissage-bg.com

Картини на известни български художници на достъпни цени.

Редактирано от vernissage на 02.03.12 13:06.



Тема Re: www.vernissage-bg.comнови [re: vernissage]  
АвторДaлu (Нерегистриран)
Публикувано02.03.12 20:15



Ще стават все по-достъпни цените на подобни кичерии и простотии (с бронзираните рамки). Когато хората са вървели по неутъпканите пътеки на съвременното изкуство, нашите световно неизвестни художници са вървели по пътя на сияйните върхове, предначертани от русофилското "Възраждане" (израждане) и социалистическото нагаждане...



Тема Re: www.vernissage-bg.comнови [re: Дaлu]  
Автор vernissage (непознат )
Публикувано03.03.12 00:09



Запази си мнението за себе си, търси си картинки на Дали и не се занимавай с тия кичории.



Тема Re: www.vernissage-bg.comнови [re: vernissage]  
АвторF16 (Нерегистриран)
Публикувано03.03.12 22:30



Борко №Х!!!! Ти ли си?

Процесът е необратим. Никой вече не иска носталгично намигване към ориенталщината и примитивното битие! 21 век сме! И сме европейци!



Тема Re: www.vernissage-bg.comнови [re: vernissage]  
Авторgaлu (Нерегистриран)
Публикувано04.03.12 09:21



Вернисаж (фр. vernissage, буквально — покрытие лаком). Название родилось из традиции французских художников перед открытием своей выставки покрывать картины лаком, для большего визуального эффекта. В Петербурге «Вернисажем свободных художников» называют площадь перед костёлом Святой Екатерины на Невском проспекте, где ежедневно десятки художников выставляют и продают свои картины под открытым небом. С 1989 года в Москве существует театр под названием «Вернисаж»... (Википедия)

Накъде днес с тази русофилска франкофония от Наполеоново време, когато светът говори на английски? Стига си тровил нашенската публика с ретроградна руснящина!





Тема Re: www.vernissage-bg.com [re: F16]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано04.03.12 17:49



Напротив, аз мисля,че един наистина съвременен художник е отворен към всичко и няма проблем освен да се интересува от съвременно изкуство, да хвърля по едно око и на подобни "ориенталщини". Другото е ограниченост и закостенялост.





Тема Re: www.vernissage-bg.comнови [re: xxx]  
АвторF16 (Нерегистриран)
Публикувано04.03.12 18:34



Извинявай, но ми се струва извратена подобна творческа позиция. Ориенталска архитектура, турски носии/гайтани, пендари и тн./, вакли селски усмивки, немити ръце и крака. Има нещо ненормално. Хем копнеж за ЕВРОПА, хем носталгия към мръсотията, неграмотността и простотията. Мисля че всеки съвременен човек би приел това с насмешка, ако му се намира чувство за хумор! Моето е на изчерпване!!!!



Тема Re: www.vernissage-bg.comнови [re: F16]  
Автор vernissage (непознат )
Публикувано04.03.12 18:54



Абе вие нормални сте, какви са тия дивотии,дето ги пишете??? Това е изкуство, а не електроуреди или нещо от тоя род, за да ми дрънкате тия глупости ,че били остарели. Айде, ако нямате интерес ,просто не пишете в тая тема.



Тема Re: www.vernissage-bg.comнови [re: vernissage]  
АвторF16 (Нерегистриран)
Публикувано04.03.12 19:38



Не се стягай vernissage1!

Именно светът на идеите, светът на изкуството е мястото където преходното си отива, а непреходното си отива, първо на "добри" цени, после на "още по добри" цени, а накрая на "какви да е". Това е съдбата на това което продаваш. Що не земеш да продаваш Кристо или Деймиън Хърст чи да усетиш разликата!



Тема Re: www.vernissage-bg.com [re: F16]  
АвторF16 (Нерегистриран)
Публикувано04.03.12 19:45



Извинявай за "лапсуса"

Сигурен съм че ще схванеш тънката идея!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.