Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 16.04.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Къде и кък?нови  
АвторBugiMEN (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 14:22



Според мен картини трябва да се купуват само от ателиетата по следните причини.

1. Разглеждаш всичко и избираш само най-доброто.

2. Постигаш цена на половина от пазарната и дори по ниска.

3. Вероятността да бъдеш излъган е много по малка. Виждаш очи в очи този който е рисувал избягвайки снобските локуми и машинации на търговците.

А вие на какво мнение сте?



Тема Re: Къде и кък?нови [re: BugiMEN]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано14.02.12 19:25



само че трябва педварително да си сверил часовника по нета... Т.е. стъпките са поне две: първом избираш художника от нета, а после търсиш ателието му... Иначе каква полза, ако купиш най-доброто от слаб художник - това "най-добро" ще остане завинаги погребано при теб...



Тема Re: Къде и кък?нови [re: УйнaПeнa]  
АвторBugiMEN (Нерегистриран)
Публикувано14.02.12 22:10



Това в дира всеки добре го разбира!

Хубаво е да се сверява часовника в нета, разбира се, но най добре да се посещават изложбите на даден художник. Изучаване на произведението на спокойствие и от близо, консултация, а след това ....................... право в ателието! Обикновено след изложби сделките са най изгодни.



Тема Re: Къде и кък?нови [re: BugiMEN]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано15.02.12 02:38



Ти веднага изтъкна слабостта на "да се посещават изложбите на даден художник" - тя е в думичката "даден". Кой ти го е дал? С каква цел ти го е "дал" Дали това, което ти е дал е най-доброто за теб?

Не е ли по-добре да се ползва правилото "да се проучват известни изложби на действащи художници..." А такива днес са предимно виртуалните изложби. Въпреки, че съвременното ниво на фотографията и възпроизвеждането все още силно ограничават възприемането на реалните цветове и размерите на картините...

Спомням си, че на мутрите едно време бяха "дадени" Златю, Савов, Н.Танев... А сега?



Тема Re: Къде и кък?нови [re: УйнaПeнa]  
АвторBugiMEN (Нерегистриран)
Публикувано15.02.12 08:17



Ето! Разкрит съм Пенке!

Аз съм от съвременните "мутри" и си купувам каквото и когато и за колкото си поискам. Колкото до виртуалните изложби то там не съм видял нещо свястно. Даже ми се струва че по скоро е пълно със самозванци които едва ли някой би ще вземе на сериозно. Колкото до предпочитанията ми те по скоро са около група 2 на по долната тема!

Айде плувай!





Тема Re: Къде и кък?нови [re: BugiMEN]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано15.02.12 10:19



E, oчевидно, ти си велик колекционер от ранга на Боян Радев и с теб малко хора могат да се мерят... Блазе ти! Но остави поне малко от хубавото и за нас - по-елементарните!..



Впрочем на Запад колекционерите ряпа да ядат, защото докато ти сваляш цените наполовина на великите нашенски майстори, то в Сотби тъпаците вдигат цените на посредственици, като , Рой Лихтенщайн и ... Вдигайки цените на картините, горките наивници си мислят, че вдигат цената на досегашните си инвестиции... Тъпи, тъпи...

Редактирано от УйнaПeнa на 15.02.12 10:37.



Тема Re: Къде и кък?нови [re: УйнaПeнa]  
АвторBugiMEN (Нерегистриран)
Публикувано15.02.12 21:33



Пенке!

Цените ще вдигат внуците ми! Положението на родният художник зависи от много неща и преди всичко от самият него. Някой да ни е спрял да участваме в търг на Сотби или друг подобен? Нас ще ни ценят толкова колкото ние ценим самите себе си.

Ай със здраве!





Тема Re: Къде и кък?нови [re: BugiMEN]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано17.02.12 12:45



Все едно че говориш не за картини, а за картофи и тикви. Явно, пазарил си се с доста цигани през живота си и "стремежът" ти е да приложиш тренинга си и спрямо художниците.



Тема Re: Къде и кък?нови [re: Шпaгa]  
АвторBugiMEN (Нерегистриран)
Публикувано17.02.12 21:57



Шпага! Много бързо ме разкри! Аз мислех, че вече не ми личи!

Само не забравяй, че който плаща той поръчва музиката!

А наздраве!



Тема Re: Къде и кък?нови [re: BugiMEN]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано17.02.12 23:50



И кавато музика плаща - такава и слуша... цял живот...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.