Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 17.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Деймиън Хърст измамник?нови  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано14.01.12 20:12



Обвиняват най-скъпо продаваният жив художник Деймиън Хърст в плагиатство. Повече от 15 негови творби са заподозрени в незаконни копия на чужди идеи. Моето мнение е, че наистина е плагиат

, преценете сами:

http://www.stuckism.com/Hirst/StoleArt.html



Тема Re: Деймиън Хърст измамник?нови [re: Пpяkop*]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано14.01.12 20:34



Ето и видео:

http://www.youtube.com/watch?v=7Fq4CerVEgQ&feature=player_embedded#!



Тема Re: Деймиън Хърст измамник?нови [re: Пpяkop*]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано14.01.12 23:27



По принцип щом е в рамките на закона не е кражба.
Но остава етичната страна. С какви очи ще гледаш света, когато за всички е ясно, че си откраднал идеята.

Има пък и друго. В края накраищата света се е развил с крадене на идеи.
Идеи се крадат откакто има рисунки из пещерите. А днес това си е начин на съществуване и развитие на всичко, което е свързано с изкуство и дизайн. Ако говорим например за дизайн на коли и електроника или на модни колекции или архитектурни проекти нещата толкова са се преплели, че вече трудно можеш да кажеш кой от кой краде.

=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема Re: Деймиън Хърст измамник?нови [re: Пpяkop*]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано16.01.12 15:53



Копирането на идеи не е незаконно. Иначе изобщо не ме учудва че копира толкова смело. Той е име и дори и да се изходи по голяма нужда пред публика, пак ще успее да продаде за купчина пари произведението на своите "творчески" напъни :)



Тема Re: Деймиън Хърст измамник?нови [re: Triglav Zmei]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано16.01.12 19:16



Копирането на идеи не е незаконно. Иначе изобщо не ме учудва че копира толкова смело. Той е име и дори и да се изходи по голяма нужда пред публика, пак ще успее да продаде за купчина пари произведението на своите "творчески" напъни :)


Така е, докато идеята не е патентована (ако изобще е възможно да бъде описана като патент, защото и това не е лесно) всеки е свободен да си я ползва. Единствено остава, както казах борбата със собствената съвест и морал. Но ако си говорим честно няма чак такъв светец-творец. Всеки е пооткрадвал нещо от другите. И когато е с мярка е допустимо.

Сега ако говорим точно за Хърст вижда се, че е пооткраднал нещо, но според мен не прекрачва границата на нормалното. Знам, че е доста болезнено за авторите, които виждат как някой печели милиони ползвайки идеите им. Но пък това си е бизнеса. Имаш идея като не си знаел как да я развиеш и как да я предложиш на света кой ти е виновен. В тази връзка е вярно това което казваш, че Хърст е стигнал до там, че каквото и да направи все ще се продаде за милиони. Е, ама айде де...... как се стига до там??? :-)

=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема Re: Деймиън Хърст измамник?нови [re: зaмax]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано17.01.12 14:46



Не сте съвсем прави, утре и певеца Азис който е милионер може да открадне проектите на някой беден художник и да ги реализира казвайки ,че той ги е измислил.





Тема Re: Деймиън Хърст измамник? [re: зaмax]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано17.01.12 16:56



Е, ама айде де...... как се стига до там???

До там се стига само и единствено с много големи връзки и познанства. Ако някой милионер реши да си купи нещо от художника за няколко десетки или стотици хиляди или милиони долари, веднага след него се нареждат още 10 богаташчета, които са склонни да дадат такива суми за произведение от същия художник. Цената се вдига на същия принцип, както и при другите художници, с тази разлика че надценяването е било със стотици хиляди или милиони пъти истинската си стойност. Оттам нататък вече такава цена става стойност конкретно и само за този автор. Просто е трябвало да убеди някой богаташ да купи нещо негово за няколко милиона. Толкова е просто да се перат пари :)



Тема Re: Деймиън Хърст измамник?нови [re: Triglav Zmei]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано18.01.12 17:36



Просто е трябвало да убеди някой богаташ да купи нещо негово за няколко милиона. Толкова е просто да се перат пари :)

Аз не мисля, че е толкова просто да се перат пери в изкуство. Иначе БГ да беше станала страната с най-много ДеймиънХърстовци на глава от населението.

Пък и това :
Ако някой милионер реши да си купи нещо от художника за няколко десетки или стотици хиляди или милиони долари, веднага след него се нареждат още 10 богаташчета, които са склонни да дадат такива суми за произведение от същия художник.
......не е толкова лесно. Ако години наред си продавал картини максимум за 1-2 хил, кой ще повярва че изведнъж си намерил балама да ти даде 1 мил. за една бройка само. Преди време продадох 3 картини наведнъж на канадски артист, който се местеше да живее в Холивуд. Жена му също беше известна манекенка. И аз като теб си рекох "айде потече реката с меда". Очаквах и други да се накачат покрай него. Човекът дори писа за покупките си във фейсбук страницата си. Но не стана така както си го представях. Та затова съм скептичен към тези приказки, че някой може да израсте изведнъж ако продаде две-три картини за яки суми.


=======================================

"Winning is all in your mind"

Редактирано от зaмax на 18.01.12 19:53.



Тема Re: Деймиън Хърст измамник?нови [re: зaмax]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано19.01.12 22:27



Лично на мен като художник ми е доста странно,че Деймиънчо не може сам да си измисли нещо оригинално а трябва да краде буквално. Явно е на принципа,че за да постигнеш голям успех трябва да нарушиш правилата. Но пък от друга страна смятам,че се обезценява като автор





Тема ЧОВЕКЪТ Е СЪЗДАЛ СТИЛ "ТОЧКОВИЗЪМ"нови [re: Пpяkop*]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано20.01.12 00:08



..
От великото изкуство сърцето на зрителя трябва да расте и душата да богатее..Аз поне не чувствам такъв растеж и богатеене когато гледам шахматно разположени цветни кръгчета ..
Времето ще отсее кое е изкуство и кое е просто някакъв си "изъм".. "точковизъм" да речем..Зад един такъв нов стил "точковизъм " може да се скрие всякакъв неможизъм..




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.