Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 24.09.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема нуии "илия петров",софиянови  
АвторГocт-poguтeл (Нерегистриран)
Публикувано14.11.11 13:58



Любопитно ми е да узная мнения и впечатления за въпросното училище.Ако някой има конкретна информация, някакви съвети или друго полезно да сподели.Опит от кандидатстване там? Благодаря предварително



Тема Re: нуии "илия петров",софия [re: Гocт-poguтeл]  
АвторMistral (Нерегистриран)
Публикувано15.11.11 16:42



Предупреждавам че от истината боли и аз точно тук смятам да не я спестя!

Гocт-poguтeл! Искренно се надявам твоето дете да има и друга алтернатива освен въпросното училище. ХГ- то и другите сродни училища са в много тежко състояние по причина че професия "художник" е един социалистически розов блян, който няма никакво място в днешни дни. Там преподавателите, ако въобще мога да ги нарека така, са просто "шутове", които ще ти кажат че детето е "несъмнен талант" след което ти ще бъдеш засипан от молби за услуги, частни урочета и тн. Там общообразователно детето ще бъде осакатено и годно единствено за продавач на вестници. С две думи, записвайки го там ти го обричаш на материална и духовна бедност до сетния му миг. Можеш да се убедиш като прочетеш мненията на "палячовците" които изказват "мъдрите" си мнения в този форум.



Тема Re: нуии "илия петров",софиянови [re: Mistral]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано16.11.11 11:34



Зависи кои са родителите на децата учещи там. Например децата на Белослава и Марта Вачкова сега учат в това училище. Не вярвам въпросните да нямат представа за дереджето в страната. Съгласен съм за "социалистическия розов блян" ,но за родители с финансови възможности това не е проблем. По-скоро каприз и лукс който могат да си позволят. Същото се отнася и за "Италианския лицей" в Горна Баня който също е соц, но децата на известните пак си учат там. Но ако родителите са без финансови възможности вече съм съгласен,че нещата не са розови. Учете езици и пращайте децата в чужбина. Тук връзки и възможности не са достатъчни за истински успех на един художник.





Тема Re: нуии "илия петров",софиянови [re: Пpяkop*]  
АвторГocт-poguтeл (Нерегистриран)
Публикувано16.11.11 12:18



Благодаря за откровените отговори!



Тема Re: нуии "илия петров",софиянови [re: Гocт-poguтeл]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано16.11.11 14:29



За да стане човек печеливш художник, му трябват поне три неща:

1. Нестандартно мислене

2. Рисувален талант

3. Поне около 20 години сигурно спонсорство (5 за НУУИ, 5 за НХА, 2-3 за Еразмус и 6-7 години да е в чужбина)



Тема Re: нуии "илия петров",софиянови [re: УйнaПeнa]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано17.11.11 12:58



3. Поне около 20 години сигурно спонсорство (5 за НУУИ, 5 за НХА, 2-3 за Еразмус и 6-7 години да е в чужбина)


И аз туй му викам на Бойко. Хората на изкуството не трябва да мислят за материалната си издръжка, държавата трябва да ги спонсорира, а те по цял ден само да търсят вдъхновение и да творят. Ама ей го - още не може да ме разбере колко съм прав.





Тема Re: нуии "илия петров",софиянови [re: Triglav Zmei]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано17.11.11 15:29



Ами да - то е като вземането на колан и ставането на печеливш мутрафон - иска
също много спонсорство и поне 3 неща:

1. добра физика
2. много пържоли
3. много амфетамини





Тема Re: нуии "илия петров",софиянови [re: Гocт-poguтeл]  
АвторBacaro (Нерегистриран)
Публикувано18.11.11 09:09



Хубаво е да се опита. Преподавателите не са най-важния фактор. Ако самите ученици имат желание за развитие, те ще вдигнат нивото в групата си. Ако не се случи да е така, поне може да научиш какво НЕ трябва да правиш наблюдавайки какво правят другите. А това си е доста добър урок.
Колкото за назапад, и там има престижни училища където дипломниците им не правят разлика между акрилик и маслена боя



Тема Re: нуии "илия петров",софиянови [re: Пpяkop*]  
Авторнe-npяkop (Нерегистриран)
Публикувано18.11.11 10:41



Драги Пpяkop*, детето ми изучи
(цитирам) "Италианския лицей" в Горна Баня който също е соц, но децата на известните пак си учат там (край на цитата)
без нито един от родителите му да е ИЗВЕСТЕН по твоето разбиране, нито пък имаме особени финансови възможности, пак по твоето внушение. Та ще взема да река Алма ви Матер и дотук!



Тема По въпроса за акрила и маслотонови [re: Bacaro]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано18.11.11 10:53



Конярят на Владетеля на Поднебесната остарял. Владетелят му възложил да си намери заместник. Довел Конярят едно момче и го представил като най-големия спец по конете в Поднебесната. Владетелят снабдил момчето с пари и свита и ги пратил да търсят Най-добрия Кон в Поднебесната. Минало време, върнало се момчето, а свитата била на седмица разстояние след него. Попитал Владетелят момчето:

- Кажи какво намери?
- Сива кобила на ябълки - отговорило момчето

Минала седмица, свитата докарала новата придобивка: Вран Жребец. Владетелят възмутен извикал Коняра:

- Твоят човек не различава жребец от кобила, сиво на ябълки от врано, а ти ми го хвалеше за спец!
- О, значи той вижда нещата в същината им! - отговорил старият Коняр.

Минало време и Враният Жребец се оказал Най-добрият Кон в Поднебесната...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.