Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 27.09.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Имам ли шанс?нови  
Автормлag ygoжнuk (Нерегистриран)
Публикувано04.10.11 17:39



Извинете ме за малко тъпия въпрос!

Аз съм млад художник и тепърва ми предстои да се развивам. Трябва ли непременно да съм нечие протеже за да успея или има и по цивилизован начин?



Тема Re: Имам ли шанс?нови [re: млag ygoжнuk]  
Авторgaa (Нерегистриран)
Публикувано04.10.11 18:49



Ако искаш кариерата ти да се развие в България ползвайки тукашните възможности трябва да си нечие протеже по мое наблюдение, или поне да те познават съответните куратори. НО това не ти гарантира сериозен успех зад граница! Сещам се за доста примери на български художници от различни поколения които тук са фактори, но в чужбина са слабо познати. Демек възможностите от Българска страна са ограничени. Виж, че когато имаме участие на Венецианското бианале винаги има скандали и делене на разни групички които се борят за надмощие. Въобще според мен един истински успял наш художник по света, няма нужда от тукашна помощ. Най-добрия вариант според мен е да си търсиш съответните контакти в чужбина. Въобще малко сложен процес, и аз съм на твоя хал.





Тема Уникални, скандални, нетрадиционни идеи и стил нови [re: млag ygoжнuk]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано05.10.11 21:56



Имам много работа напоследък и бях решил да не пиша по тази тема отново, но неможах да се стърпя.
Към вас двамата пък и към всички млади момичета и момчета. Вие имате уникален шанс да започвате живота си в ерата на Интернет.
На вас ли да ви обяснявам какви възможности имате с него. Защо се подвеждате по приказките на преждевременно остарели неуспели художници , които се опитват 20 години след соца да ви плашат с комунистически порядки и принципи за творческо израстване. На тях 20 години след соца още Светлин Русев им пречи. Седи им той, разбираш ли, до статива и им бута ръцете да не рисуват.
Видите ли, "трябвало да бъдеш на някой протеже" за да имаш успех като художник. Дрън-дрън.

Художниците са много по-облаготетелствани от всички занимаващи се с други изкуства. Ако имаш компютър и интернет не ти трябва галерист. Ти сам си си галерист. При това в галерията ти могат да влязат за един ден повече посетители отколкото на "Шипка" 6 влизат за една година.

За да имаш успешно развитие, като художник ДНЕС ти трябва:

1. да рисуваш с уникални, скандални, нетрадиционни идеи, стил и техника.

2. да знаеш английски

3. да имаш интернет

Обърни внимание на точка 1. ако не е изпълнена другите две точки няма да ти помогнат с нищо.
Ако рисуваш хубаво, но идеите ти са традиционни класически, стандартни - Няма да стане. Такива като теб има милиони. Ако искаш да успееш трябва да си НОВАТОР. Иначе скоро ще се присъединиш към недоволните от гилдията, държавата, правителството, галеристите, останалите художници и най-вече ще си недоволен и от самия себе си.
Ако ти е изпълнена точка 1., качи 100 свои картини във фейсбук и контактвай 100 американски куратори и галеристи там. (лесно ще ги намериш)

Пък после ако имаш време може да почерпиш.

=======================================

"Winning is all in your mind"

Редактирано от зaмax на 05.10.11 21:58.



Тема Re: Уникални, скандални, нетрадиционни идеи и стилнови [re: зaмax]  
Авторcтaнgapт (Нерегистриран)
Публикувано06.10.11 09:14



А как се рисува уникално скандално и нетрадиционно?



Тема Re: Уникални, скандални, нетрадиционни идеи и стилнови [re: cтaнgapт]  
АвторBorko7 (Нерегистриран)
Публикувано06.10.11 10:52



" зaмax " не си показва картините, за да не разберем "как се рисува уникално скандално и нетрадиционно"!



Той май ще излезе от "неможистите"



Тема Re: Уникални, скандални, нетрадиционни идеи и стилнови [re: Borko7]  
Авторgaa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.11 11:07



Факт е, че хората с властови позиции в българския арт първо гледат да си пробутат своите протежета, което обаче никак не гарантира сериозен успех за последните зад граница. Но никъде не съм казал,че един млад човек не може да успее. Точно за това казвам,че човек трябва да си намери съответните контакти в чужбина. Разбира се,че знаенето на английски и ползването на интернет е много важно за това. И въпроса не е само до продаването на картини по интернет както "замах" многократно пише, защото някой може да иска успех на по-високо ниво. Да не говорим,че в съвременното изкуство изразните средства са много повече от това да рисуваш картини.





Тема Re: Имам ли шанс?нови [re: млag ygoжнuk]  
АвторBorko7 (Нерегистриран)
Публикувано06.10.11 14:13



Ха! Ха!

"Можисти""Неможисти".......................... "Протежисти"





Тема Нестандартно Мислененови [re: cтaнgapт]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано06.10.11 18:11



А как се рисува уникално скандално и нетрадиционно?

Ааааа,

ето го ключа за палатката. Значи това е правилния въпрос, а не както питаше първия, дали трябва да си протеже.
В академията са те научили на анатомия, перспектива, обем, композиция, колорит и т. н. Да, това е достатъчно условие да можеш да рисуваш добре.
Но в България има още стотици, които могат да рисуват толкова колкото и ти можеш. И повечето искат да ходят на Венецианско биенале. Понеже всички са почти на едно ниво тогава нормално е да отиде някой, който е човек на някого.
Е, така е. Ако си средно ниво, стандартен рисувач ще ти трябва нечия помощ.
Но ако си нестандартен, скандален и НОВАТОР не ти трябва биенале. Светът сам ще те намери.
За да рисуваш скандално и новаторски ти трябва откривателски, изобретателски нюх и интуиция. Само със знания и умения нестава. Помниш ли Пикасо дето казва "Аз не търся, аз намирам" Това е все едно "аз откривам". Големите художници са откриватели. Те откриват или разработват нови стилове. След тях са НОВАТОРИ - те разработват течения в стиловете. А Полак например е изобретател. Той изобретява техника на нанасяне на боя с пръскане и разливане и нищо повече. Но то го превръща в най-големия американски художник за сега.

Това не са някакви рамки, в които се опитвам да вкарвам изкуството. Това са принципи валидни за прогреса. Прогреса във всички човешки дейности се дължи на нестандартно, нетрадиционно мислещите.

От разговори с приятели знам, че 70% от художниците, които четат това тук сега си казват:
"ами, че аз съм нестандартен, аз рисувам нетрадиционно"
Ще ви предложа как да тествате какво сте нарисували.
Вложи цялата си енергия, мисъл, въображение и плам и нарисувай нещо което според теб е много нестандартно и скандално.
Покажи картината на трима приятели поотделно. Ако поне един от тях, докато я гледа ококорен не ти каже, че си луд, значи не си успял с първия опит.
Успех!

=======================================

"Winning is all in your mind"

Редактирано от зaмax на 06.10.11 21:50.



Тема Re: Нестандартно Мислененови [re: зaмax]  
Авторcтaнgapт (Нерегистриран)
Публикувано06.10.11 19:21



А как да се мисли нестандартно?



Тема Re: Уникални, скандални, нетрадиционни идеи и стилнови [re: gaa]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано06.10.11 20:07



......И въпроса не е само до продаването на картини по интернет както "замах" многократно пише, ......

Четеш някоя друга тема, а пишеш тук. Обърни внимание, в тази тема никъде не съм писал за продаване.

Говорих за условията, които трябва да бъдат изпълнени за успешно развитие на един художник ДНЕС.

=======================================

"Winning is all in your mind"

Редактирано от зaмax на 06.10.11 20:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.