Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:04 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема МЕДИТАЦИЯ СЪС 100 КАРТИНИ  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано01.07.11 09:44







Тема РЕАНИМАЦИЯ СЪС 100 КАРТИНИнови [re: Петко Марков Петков]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.11 13:12



КОЪЙ Я Е ИЗМИСЛИЛ ТАЗИ ГЛУПОСТ?



Тема Първо се научи да пишеш!нови [re: xaxa]  
Авторgackaлa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.11 15:29



Първо си оправи правописа бре говедо, па после ръси ъкъл тука !



Тема Re: МЕДИТАЦИЯ СЪС 100 КАРТИНИнови [re: Петко Марков Петков]  
Авторbadr hari (Нерегистриран)
Публикувано01.07.11 22:49



Петков, ти си ученик на С.Русев познах ли?



Тема МОЯ УЧИТЕЛнови [re: badr hari]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано02.07.11 08:00



Здравейте,


цитат:

Петков, ти си ученик на С.Русев познах ли?
край на цитата.


Не знам какво те е накарало да мислиш че съм ученик на Светлин Русев .. За съжаление никога никъде не съм учил живопис ..учил съм в "академията на Ван Гог и другите постимпресионисти".. т.е. самообучавал съм се осланяйки се на природния си талант.. Колкото- толкова !..



Тема Re: МОЯ УЧИТЕЛнови [re: Петко Марков Петков]  
Авторbadr hari (Нерегистриран)
Публикувано02.07.11 15:07



Просто някои картини ми напомниха за начина на работа на негови ученици.



Тема Re: МЕДИТАЦИЯ СЪС 100 КАРТИНИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано02.07.11 20:18



Виждам и нови картини. Плодовит художник си. Как намираш време да рисуваш?



Тема ДРУГА РАБОТА НЯМАМ.. САМО РИСУВАМ..нови [re: Гинec]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано03.07.11 08:16



Здравей Гинес ,
отдавна не се бяхме срещали..


цитат:
Виждам и нови картини. Плодовит художник си. Как намираш време да рисуваш?

край на цитата.


Че какво да прави един художник освен да рисува?..



Редактирано от Петко Марков Петков на 03.07.11 08:43.



Тема СВЕТЛИН Е ПО КОНСТРУКТИВЕН..нови [re: badr hari]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано03.07.11 08:21





цитат:
Просто някои картини ми напомниха за начина на работа на негови ученици.

край на цитата.


За учениците на Светлин нищо не мога да кажа , но Св.Русев е доста по конструктивен в сравнение с мен .. рисунката му е по-здрава докато аз залагам повече на постимпресионистични парадигми..колоритна хармония.. чистота на тона .. голямо цветово петно .. вибрация на локалния цвят..



Тема Re: МЕДИТАЦИЯ СЪС 100 КАРТИНИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано05.07.11 15:19



Поздравления!

А пробвал ли си цифрови картини (с компютър и таблет), или само с традиционните материали работиш?

Какъв става един мръсен капиталист след като се изкъпе? Чист комунист.


Тема Re: Първо се научи да пишеш!нови [re: gackaлa]  
АвторWAGABOND (Нерегистриран)
Публикувано08.07.11 22:56



А у-е даскалче! Земи да се осъвремениш малко че нещо ми дрънкаш на изкуфяло!



Тема Re: ДРУГА РАБОТА НЯМАМ.. САМО РИСУВАМ..нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано11.07.11 18:24



Може да греша, но мисля, че си инженер по професия.



Тема КАРТИНИ РИСУВАНИ С КОМПЮТЪРнови [re: Triglav Zmei]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано12.07.11 22:14



Здравейте,

Работя и със WinGimp .. :



Част от тях по късно съм ги изпълнил и на платно.



Тема БЯХ И ИНЖЕНЕР :)нови [re: Гинec]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано12.07.11 22:17



Здравей Гинес,



цитат:
"ДРУГА РАБОТА НЯМАМ.. САМО РИСУВАМ.. "

Може да греша, но мисля, че си инженер по професия.

край на цитата.



Някога в младоста бях инженер.. Сега съм вече само художник..





Тема Re: КАРТИНИ РИСУВАНИ С КОМПЮТЪРнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано13.07.11 11:44



На мен лично тези изпълнени с компютъра са ми по-интересни, но сигурно защото възможностите на маслото са доста познати сред художниците, което пък не ги прави по-малко значими. Въпреки че сте се стремели да наподобите маслото, все пак се откриват специфични характеристики на цифровите програми за рисуване. Благодаря.



Тема БЪДЕЩЕТО ..нови [re: Triglav Zmei]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано13.07.11 17:51



Здравей ,


цитат:
На мен лично тези изпълнени с компютъра са ми по-интересни, но сигурно защото възможностите на маслото са доста познати сред художниците, което пък не ги прави по-малко значими.

край на цитата.


Да.. прав си..Компютърните картини са по малко познати като подход и средства .Но така или иначе художникът си остава същия..Фовистът и с компютър ще рисува фовистично.. импресионистът ще рисува импресионистично .. кубистът кубистично..фотореалистът ще рисува фотореалистично.. сюрреалистът ще рисува сюрреалистично.. Но така или иначе съвременното развитие на графичните приложения дава добри възможности за правене на компютърни картини .. Жалкото е само че такава картина е невъзможно да се продаде..





Тема Re: БЪДЕЩЕТО ..нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано14.07.11 15:05



Да. компютрите са само инструмент. И въпреки това, разпространението и развитието на изкуства създадени с дигитални средства определя възникването на нови течения. Искам да кажа че теченията в изкуството от началото на 20ти век които ти изброи си остават, като история. Много художници са повлияни от тях, но все повече започват развитието си отвъд техните парадигми. Тоест новите инструменти могат да формират нови течения. А интернет пък спомага много за популяризирането на всички стилове и течения.



Да и аз мисля че усвояването на основни художествени принципи като перспектива, композиция, цвят с компютрите е по достъпно и удобно, което ще доведе до развитие на вродени способности при много по-голям кръг от млади художници, отколкото е било в миналото.


Жалкото е само че такава картина е невъзможно да се продаде

Напротив, може и то много добре, но това вече е въпрос на добър бизнес. А на повечето художници не им се занимава с бизнес. Даже бяха направили отделна тема тук (Как да продаваме картини/принтове/ в мрежата?) как могат да се продават по интернет не само оригинали, но и принтове (копия на оригиналните картини, които са отпечатани с качествени бои, върху качествена хартия) Вярно е, че цената им е символична, в сравнение с оригинала, но пък няма ограничения в бройката продадени такива копия и затова често такива дигитални копия могат да донесат много по-голяма печалба, в сравнение с продаването само на оригинал.

Редактирано от Triglav Zmei на 14.07.11 15:09.



Тема Re: МЕДИТАЦИЯ СЪС 100 КАРТИНИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано19.08.11 09:36



Петков, това е много добро!

Едно предложение: качи същия клип но със заглавие на английски
Да има много думи от рода на:
Original oil paintings, oil on canvas, fine art unique style. Колкото повече думи в заглавието по-добре за излизане при търсене.

В описанието вече може да поясниш че освен оригиналите имаш и дигитални картини.

Понеже нещата са качествени а и клипа е добър, като се позасили след 3-4 седмици ще имаш 20-30 посещения на ден, а по-натък може и над 100.
повечето посещения генерират и мултиплицират повече посещения. Това си е в алгоритъма на ютуба.


ПС
видях и клипа с градината ти. Хубаво е. И аз градинарствам малко :-)

=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема БЛАГОДАРЯ ЗА ОЦЕНКАТА И СЪВЕТИТЕнови [re: зaмax]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано27.08.11 23:19





цитат:

Петков, това е много добро!

Едно предложение: качи същия клип но със заглавие на английски
Да има много думи от рода на:
Original oil paintings, oil on canvas, fine art unique style. Колкото повече думи в заглавието по-добре за излизане при търсене.

В описанието вече може да поясниш че освен оригиналите имаш и дигитални картини.

Понеже нещата са качествени а и клипа е добър, като се позасили след 3-4 седмици ще имаш 20-30 посещения на ден, а по-натък може и над 100.
повечето посещения генерират и мултиплицират повече посещения. Това си е в алгоритъма на ютуба.


ПС
видях и клипа с градината ти. Хубаво е. И аз градинарствам малко :-)
край на цитата.


Бляагодаря ви от сърце за категоричната положителна оценка на картините и клипът!

Благодаря и за съветите ! .. Мисля че съветите са ценни и ще трябва да се възползвам от тях .. Още повече че клипът е готов и само ще сменя надписите на английски и при публикуването ще кача повече ключови думи на английски..



Тема Re: БЛАГОДАРЯ ЗА ОЦЕНКАТА И СЪВЕТИТЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано28.08.11 17:26



......и още нещо. Забелязах на друг клип. че си използвал думата pictures за твоите картини.
В най-общия смисъл pictures значи снимки, картинки. Но ако я употребиш за художествени картини това ги прави лековати, несериозни и евтини. Сериозен художник никога не нарича картините си pictures.
Най-добре е да се използва paintings.
_ _ _

В това отношение английския език е по-беден от българския. В английския няма еднозначна дума за глагола "рисувам" . Имат draw което използват още за тегля, привличам, дърпам, вадя, чертая и "рисувам с молив". Най-точната им дума, която използват за "живописвам" или "рисувам" е paint, което значи още "боя" и "боядисвам". А думата painting използва и художника за своята картина, и бояджията за своето боядисване. :-))

Нямат еднозначна дума и за художник. Използват artist, но така наричат и певците и музикантите и всички хора на изкуството. Използват и painter, но на бояджията също казват painter
Както и да е Най-подходящата дума за картини на художник е paintings. Ако не се разбира добре от контекста за какви paintings става въпрос се добавя "art paintings" или "oil paintings" може и "easel paintings", но избягвайте pictures.

=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема КОЙ ТИ Е КРИВ ,ЧЕ СИ ПРАВ!нови [re: зaмax]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.08.11 07:21



Здравей замах,


цитат:
......и още нещо. Забелязах на друг клип. че си използвал думата pictures за твоите картини.
В най-общия смисъл pictures значи снимки, картинки. Но ако я употребиш за художествени картини това ги прави лековати, несериозни и евтини. Сериозен художник никога не нарича картините си pictures.
Най-добре е да се използва paintings.
_ _ _

В това отношение английския език е по-беден от българския. В английския няма еднозначна дума за глагола "рисувам" . Имат draw което използват още за тегля, привличам, дърпам, вадя, чертая и "рисувам с молив". Най-точната им дума, която използват за "живописвам" или "рисувам" е paint, което значи още "боя" и "боядисвам". А думата painting използва и художника за своята картина, и бояджията за своето боядисване. :-)) Нямат еднозначна дума и за художник. Използват artist, но така наричат и певците и музикантите и всички хора на изкуството. Използват и painter, но на бояджията също казват painter
Както и да е Най-подходящата дума за картини на художник е paintings. Ако не се разбира добре от контекста за какви paintings става въпрос се добавя "art paintings" или "oil paintings" може и "easel paintings", но избягвайте pictures.

край на цитата.


Превъплатих се като Тома неверни и реших да проверя каква роля играят магическита ключови думи oil paintings и ето какво ми се показа :



А ето и за

Това по себе си говори достатъчно красноречиво.. По 2,950,663 отваряния !!!..

След такава проверка не ми остава нищо друго освен да кажа :

Замах,...кой ти е крив , че си прав !?..
За мен вашият съвети са мно полезни и трябва да съм съвсем тъп(а аз несъм!) за да не се възползвам.. Благодаря ви за споделените мнения!.. Ще ги вкарам в оборот!..

Редактирано от Петко Марков Петков на 29.08.11 07:29.



Тема ПРОМЕНИХ ВСИЧКИ МОИ ВИДЕОКЛИПОВЕнови [re: зaмax]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано02.09.11 09:12



Здравей замах ,
Погледнах посещаемоста на клиповете които съм качил в интернет.. Оказа се наистина че всичко зависи от заглавието .. Клиповете ми имаха по 200 -300 отваряния и максимум 500-600 .. Един от клиповете обаче беше отварян 6000 пъти за същото време .. Това беше клипът на песента "Поручук Галицин".. Излиза че хората са търсили именно тази песен и за това имам отваряния ..
Сега ми хрумва какво ще става вбъдеще.. в бъдеще отварянията ще нарастват лавинообразно.. Но аз като създател на клипът във всеки момент мога да сменя графичния бак-граунд на клипа оставяйки песента да върви на фона на моите картини .. Тогава посещаемоста ще расте независимо от всичко и рекламата на картините ще бъде обезпечена ..



Ти какво мислиш по тоя въпрос ?..

Следвайки съветът ти промених заглавията на всички мои клипове на английски , ключовите думи също.. Сега ще следя как ще се задвижи машината !..



Тема КАРТИНИ НА ФОНА НА РЯДКО СРЕЩАНО ИЗПЪЛНЕНИЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано03.09.11 09:55





Тази песен беше изключително трудно да я открия в нета.. Голяма рядкост !..



Тема Re: ПРОМЕНИХ ВСИЧКИ МОИ ВИДЕОКЛИПОВЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано05.09.11 23:02



Здравей Пемар !



Ами в началото тръгва бавно, но полека-лека се засилва.
Да, заглавието на песента или името на изпълнителя дърпа посетители към видеото. Също и "Vivaldi" в заглавието би трябвало да предизвика няколко пъти повече посещения отколкото "Вивалди".

Но аз като създател на клипът във всеки момент мога да сменя графичния бак-граунд на клипа оставяйки песента да върви на фона на моите картини ..

Това не го разбрах ?!
Искаш да кажеш, че може да смениш звука на клипа без да пипаш видео-трака?? И при това клипа да си остане качен в ютуба без да му се променя урл-то. ???

=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема НИКЪТ СЪЩО БИ ТРЯБВАЛО ДА Е ОТ ЗНАЧЕНИЕнови [re: зaмax]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.09.11 08:55





цитат:
Здравей Пемар !

край на цитата.


Вече замених Pemar със Pemarlo.. Мисля че дори никът трябва да звучи убедително и да е колкото се може по дапече от имената употребявани в ежедневието..Освен това трябва да е доста уникален и гооглето да не открива милиони такива .. Доста си поиграх с гооглето и накрая се спрях на Pemarlo.. поне докато не ми е хрумнало друго .. Pemarlo хем е абревиатура на името ми , хем звучи уникално и запомнящо се , хем носи някаъв заряд и убедителност.. Но бих приел всякакъв съвет и в тази посока..


цитат:

Да, заглавието на песента или името на изпълнителя дърпа посетители към видеото. Също и "Vivaldi" в заглавието би трябвало да предизвика няколко пъти повече посещения отколкото "Вивалди".
край на цитата.


Да!.. Вече се убедих в това!..Благодарен съм ти че ме накара да се замисля в тази посока.. Освен това стотици мои картини ще бъдат качени на един нов сайт за търговия с изобразително изкуство базиран в Германия.. Надявам се сайта до края на септември да заработи..Сайта е ориентиран към изобразително изкуство от источно европейските страни и надявам се да добие голяма популярност.Мисля че това също ще е една добро популяризиране на моите творчески парадигми..


цитат:

"Но аз като създател на клипът във всеки момент мога да сменя графичния бак-граунд на клипа оставяйки песента да върви на фона на моите картини .. "

Това не го разбрах ?!
Искаш да кажеш, че може да смениш звука на клипа без да пипаш видео-трака?? И при това клипа да си остане качен в ютуба без да му се променя урл-то. ???
край на цитата.



Да.. Отначало това ми се въртеше в главата да подменя звукът на някои мои клипове със търсени мелодии и композитори.. Но като погледнах възможностите които се предлагат от YouTube се убедих че изборът на музикални произведения е много ограничен освен това такава промяна развързва ръцете на YouTube да слагат реклами по клипът.. С две думи не става този номер ..Единственното което може да се направи е да се изтрие стария видеоклип и да се качи нов клип със същата музика и заглавие но със сменено съдържание на видеоизображението.. Така ще се изгубят досега набраните отваряния , но пък в бъдеще прогнозата е да се запази тенденцията за отваряне ..



Тема Re: НИКЪТ СЪЩО БИ ТРЯБВАЛО ДА Е ОТ ЗНАЧЕНИЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано06.09.11 10:45



Здравей, Петков!

Много ми харесват клиповете ти

Желая ти успех!

Само с ника май не си сполучил, или поне така мисля аз. Звучи ми безлично. А освен това, пусни "Pemarlo" в Гугъл и ще се увериш, че не е и уникален.



Тема БЛАГОДАРЯ ТИ ШПАГАнови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.09.11 11:08





цитат:

Здравей, Петков!

Много ми харесват клиповете ти Желая ти успех!
край на цитата.


Благодаря ти за съпричастноста Шпага.. Радвам се че моите клипове стигат с картините си и с музиката си до сърцето ти..


цитат:

Само с ника май не си сполучил, или поне така мисля аз. Звучи ми безлично. А освен това, пусни "Pemarlo" в Гугъл и ще се увериш, че не е и уникален.
край на цитата.


Май си права !.. Има някакъв наплив около това "Pemarlo" в интернет.. Искам хем да е производен никът ми от абревиатурата на името ми , хем да е уникален .. но явно нещо за сега не ми се получава..



Поздравявам те със тази незабравима мелодия :



Редактирано от Петко Марков Петков на 06.09.11 11:11.



Тема Re: БЛАГОДАРЯ и аз - за музикалния поздрав!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано06.09.11 11:45



Искам хем да е производен никът ми от абревиатурата на името ми , хем да е уникален .. но явно нещо за сега не ми се получава..

И на мен не ми идва нищо наум. Освен, да речем, това:

"Pemarang" или "PeMarang".

Имам предвид някаква звукова асоциация с "бумеранг":

pemarang
boomerang

Ще продължавам да мисля за нещо подходящо. А може би и други ще дадат интересни предложения





Тема БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ПРЕДЛОЖЕНИЕТОнови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.09.11 15:25



Здравей Шпага,


цитат:
Искам хем да е производен никът ми от абревиатурата на името ми , хем да е уникален .. но явно нещо за сега не ми се получава..

И на мен не ми идва нищо наум. Освен, да речем, това:

"Pemarang" или "PeMarang".

Имам предвид някаква звукова асоциация с "бумеранг":

pemarang
boomerang

Ще продължавам да мисля за нещо подходящо. А може би и други ще дадат интересни предложения

край на цитата.


Благодаря ти за предложението.. Ще почакам за още предложения .. На мен също ми се върти в главата едно Pemaro което е доста близко по звучене до името на един глолям френски импресионист(един от основоположниците на импресионизмът) :



Редактирано от Петко Марков Петков на 06.09.11 15:26.



Тема Re: БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ПРЕДЛОЖЕНИЕТОнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано07.09.11 18:18



Обсъждахме го нашироко този въпрос в една хубава тема някъде 2003-4г, когато тук вреше и кипеше и се говореше за изкуство. Помниш NoNick?
Сега нещата се поизмениха. Вече неможеш да намериш добре звучаща 6 (пък камо ли 5) буквена дума, която да не е заета или да няма домейн. За да е малко по-унукална трябва да търсиш псевдонима си да е с поне 7 букви. Пък и това няма да е лесно.
Мойто мнение е остани на Пемарло :-) нищо че не е много уникално.

=======================================

"Winning is all in your mind"

Редактирано от зaмax на 07.09.11 18:23.



Тема ПИСАРО .. ПЕМАРО.. :)нови [re: зaмax]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.09.11 21:19





цитат:

Обсъждахме го нашироко този въпрос в една хубава тема някъде 2003-4г, когато тук вреше и кипеше и се говореше за изкуство. Помниш NoNick?
край на цитата.


Спомням си NoNick разбира се .. Къде се дяна тоя човек ?.. Да не се е реализирал отвъд океана и да е забравил за нас ?..





цитат:
Сега нещата се поизмениха. Вече неможеш да намериш добре звучаща 6 (пък камо ли 5) буквена дума, която да не е заета или да няма домейн. За да е малко по-унукална трябва да търсиш псевдонима си да е с поне 7 букви. Пък и това няма да е лесно.

край на цитата.


Подписвам се под думите ти!.. За много къс период интернет навлезе много в живота на хората..



цитат:

Мойто мнение е остани на Пемарло :-) нищо че не е много уникално.
край на цитата.



И аз бях му се прицелил на тоя псевдоним , но в последно време започна да ми харесва Пемаро.. по уникално е от Пемарло а освен това е и по кратко.. От друга страна има още едно голямо предимство .. асоциира по звучене със Писаро което е един плюс .. Асоциациите играят голяма роля в подсъзнанието на хората ..



Тема Re: МЕДИТАЦИЯ СЪС 100 КАРТИНИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано07.09.11 22:33



Браво!
Супер яки са картините и кипчето много добре е направено!
Евалата ти!



/И не заметувам като баба ти Мария Станковица от Ямен малла

/



Тема Re: БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ПРЕДЛОЖЕНИЕТОнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано08.09.11 07:38



На мен също ми се върти в главата едно Pemaro което е доста близко по звучене до името на един глолям френски импресионист(един от основоположниците на импресионизмът) :
Jacob Camille Pissarro


И на мен започва да ми допада това Pemaro

А може би ако го направиш Pemarro асоциацията с Pissarro ще е по-близка, пък и ще изглежда малко по-странно...



Тема ИЗПРЕВАРИЛИ СА НИ С PEMARROнови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано08.09.11 08:34





цитат:

"На мен също ми се върти в главата едно Pemaro което е доста близко по звучене до името на един глолям френски импресионист(един от основоположниците на импресионизмът) :
Jacob Camille Pissarro "

И на мен започва да ми допада това Pemaro А може би ако го направиш Pemarro асоциацията с Pissarro ще е по-близка, пък и ще изглежда малко по-странно...
край на цитата.


Права си.. Pemarro звучи някакси по западняшки .. но за съжаление този ник отдавна е зает от множество други .. Май ще трябва да се задоволя с по сиромашкото Pemaro..



Тема Re: ИЗПРЕВАРИЛИ СА НИ С PEMARROнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано08.09.11 08:56



Pemarro звучи някакси по западняшки .. но за съжаление този ник отдавна е зает от множество други .. Май ще трябва да се задоволя с по сиромашкото Pemaro..

По дяволите

Но виж, че навсякъде из Гугъла се "подвизава" и някой си Michele Pemaro. Така че и в двата случая има повторение, но в крайна сметка... хич и да не ти пука Важното е никът ти да е по-запомнящ се и това е.

Още веднъж ти желая успех!



Тема ИЗДАЙНИЧЕСКА ФРАЗА.. :)нови [re: lvony33]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано08.09.11 09:21




Здравеей lvony33,

цитат:

Браво!
Супер яки са картините и кипчето много добре е направено!
Евалата ти!
край на цитата.


Благодаря ти за положителната оценка! .. Дано клипът докосне с музиката и картините сърцето и душата на много хора.. дано!..





цитат:

/И не заметувам като баба ти Мария Станковица от Ямен малла /
край на цитата.



Този твой израз издайнически подсказва две неща :
1.Че си чел много мои постинзи в нета
2. Че или потеклото ти е от великото село Дерманци(родило велики хора като Христо Чернопеев) .. или па нещо те свързва с това село за да знаеш че баба Мария Станковица е от Ямен маала..







Тема ИНТЕРНЕТ ГО РАЗГРАБИХА ДОКАТО СЕ УСЕТИМ! :)нови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано08.09.11 09:27





цитат:
"Pemarro звучи някакси по западняшки .. но за съжаление този ник отдавна е зает от множество други .. Май ще трябва да се задоволя с по сиромашкото Pemaro.. "

По дяволите Но виж, че навсякъде из Гугъла се "подвизава" и някой си Michele Pemaro. Така че и в двата случая има повторение, но в крайна сметка... хич и да не ти пука Важното е никът ти да е по-запомнящ се и това е.

Още веднъж ти желая успех!

край на цитата.



Докато умните се наумуват -лудите се налудуват!.. Интернет го разграбиха докато се усетим .. за нас останаха огризките !..





Тема Re: ИЗДАЙНИЧЕСКА ФРАЗА.. :)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано08.09.11 21:45



Че си чел много мои постинги в нета.

Чел съм, не прекалено много, случвало се да имам муза за четене съм чел из всички клубове, пък ти си „рекордьор” , та съм чел и твой постинги. Но не много де, но това не защото не обичам физиката, няма такова нещо- напротив, физиката е любимата ми материя, но аха и аз да пропиша във „Физика” и те построиха големият андронен колайдер, а това мен адски много ме раздразни, емоционално ... :))) - Шегувам се.

Наистина и клипа и картините са страхотни!

Видях поста ти - с картините в „Йога”. Аз не съм йога, случайно отворих йога-та за да видя как се развиват Йогините, колко са напреднали и тнт..., че навремето имах съученик който можеше да си мърда ушите и се питах дали вече са достигнали до неговото ниво....



Че или потеклото ти е от великото село Дерманци(родило велики хора като Христо Чернопеев) .. или па нещо те свързва с това село за да знаеш че баба Мария Станковица е от Ямен маала..

Позна - издадох се. - Една втора съм от Дерманци, там съм прекарал няколко много приключенски летни ваканции като дете и от там са двама от най-любимите хора за мен.



Тема Re: ИЗДАЙНИЧЕСКА ФРАЗА.. :)нови [re: Петко Марков Петков]  
Авторzorro (Нерегистриран)
Публикувано08.09.11 22:45



О Дерманци, Дерманци! Много нервни индианци!



Тема ХУДОЖНИКЪТ ОТ ЛОЗЯТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано15.09.11 08:15





Редактирано от Петко Марков Петков на 15.09.11 09:58.



Тема Re: ХУДОЖНИКЪТ ОТ ЛОЗЯТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано15.09.11 19:41



Петков, а има ли някъде из интернет картини на тъй наречените от теб "неможисти"? Дай линк, за да ги разгледаме





Тема КРЕВАТНА ЖИВОПИС .НЕМОЖИЗЪМ..нови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.09.11 06:53





цитат:
Петков, а има ли някъде из интернет картини на тъй наречените от теб "неможисти"? Дай линк, за да ги разгледаме

край на цитата.


Неможизмът си личи отдалече не по това какво е нарисувано а по това как е нарисувано..
Ето как живописва един можист :


Макар и да живописва гротестно Адолф Пен прави силна и въздействаща живопис от която сърцето расте и душата богатее.. Именно затова Адолф Пен е можист !

А ето как се пинка да рисува един неможист :

Разбира се примери на неможизъм в интернет наспорил Господ , но едва ли трябва да им обръщаме повече внимание ..Не си струва..

Редактирано от Петко Марков Петков на 16.09.11 07:07.



Тема Re: КРЕВАТНА ЖИВОПИС .НЕМОЖИЗЪМ..нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано17.09.11 11:19







Тема Re: ИЗПРЕВАРИЛИ СА НИ С PEMARROнови [re: Шпaгa]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано03.12.11 15:12





цитат:
"Pemarro звучи някакси по западняшки .. но за съжаление този ник отдавна е зает от множество други .. Май ще трябва да се задоволя с по сиромашкото Pemaro.. "

По дяволите Но виж, че навсякъде из Гугъла се "подвизава" и някой си Michele Pemaro. Така че и в двата случая има повторение, но в крайна сметка... хич и да не ти пука Важното е никът ти да е по-запомнящ се и това е.

Още веднъж ти желая успех!

край на цитата.



Аз най после избрах за добро или лоше Pemaro

Редактирано от бaй Пeтkoв на 03.12.11 15:22.



Тема ЕТО КАК СЕ РИСУВАТ СЛЪНЧОГЛЕДИ:нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано03.12.11 19:10







Тема ЕТО КАК :нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано03.12.11 19:14







Тема Кичерийкинови [re: Петко Марков Петков]  
АвторДaлu (Нерегистриран)
Публикувано07.12.11 23:41



Вазички, цветенца, пейзажчета, мацки стил Майстора и по-зле. Остава да се добавят към флоралките и малко анималки: котенца, кученца, кончета... Архаика, архаика, архаика... Картинки за провинциален пазар или за американски хауз...



Тема ДА ВНУШИШ СЛЪНЧОГЛЕД :нови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано10.12.11 15:22





Да нарисуваш слънчоглед е лесна работа .. но да внуши слънчоглед не всеки го може !.. :)



Тема ПЕЙЗАЖЧЕТА РАЗНИ..нови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано11.12.11 11:08



Брезичка .. водичка .. тревичка.. Колко му е ?..





досущ като брезичка.. водичка .. тревичка .. на Андре Дерен .. художникът на поетичната реалност .. Колко му е ?..



Редактирано от бaй Пeтkoв на 11.12.11 11:31.



Тема Re: ДА ВНУШИШ СЛЪНЧОГЛЕД :нови [re: бaй Пeтkoв]  
АвторДaлu (Нерегистриран)
Публикувано11.12.11 14:33



Тук май се внушава, че художникът не може да измисли нищо повече от оня с отрязаното ухо. Само дето е закъснял с един век. Или просто е един слънчоглед, отправил поувяхнал поглед към панаирния купувач на кичерийки...



Тема ДА ВНУШИШ MУ Е МАЙКАТА!нови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано11.12.11 21:24







Тема Re: ДА ВНУШИШ MУ Е МАЙКАТА!нови [re: бaй Пeтkoв]  
АвторДaлu (Нерегистриран)
Публикувано13.12.11 00:51



Внушавай още една тъпотия на нашенеца, който и без това знае, че от Витоша по-високо нема и от Искъро по-глибоко нема. Белким твоите синове открият Писаро и Сезан, а внуците ти - Пикасо и Модиляни, правнуците ти - Ротко и Урхол, а пра-праправнуците ти си сложат кравите във формалин... Заради такива като теб в България никой (включително и държавата) не купува картини, които са по-скъпи от прахосмукачка или диван, а щедро си дават хилядарките за мерцедеси и майбахове.

Безидейността и внушението активно се практикуват от мутроченгесарщината у нас и ти си част от затъпяването на българите.



Тема Re: ПЕЙЗАЖЧЕТА ПРАЗНИ..нови [re: бaй Пeтkoв]  
АвторДaлu (Нерегистриран)
Публикувано13.12.11 00:55



изпразващи последните капки от художествения вкус на българина



Тема ПОРТРЕТЧЕТА РАЗНИ..нови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано13.12.11 09:23



Да внушиш образ му е майката :





Тема Re: ПОРТРЕТЧЕТА РАЗНИ..нови [re: бaй Пeтkoв]  
Авторgaлu (Нерегистриран)
Публикувано13.12.11 14:47



Това образ на твойта майка ли е - като бригадирка-комсомолка или колхозна животновъдка? И какво ми внушаваш - че девойките трябва да носят помашки забрадчици? Мнооого си изостанал!





Тема ВИДЕОКЛИПЧЕТА РАЗНИ..нови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано13.12.11 14:50



Дулинко Дулев/Не е добре

Не е добре, когато си самотен,
но страшно е сред хора да си сам.
Така си мисля,
преценявайки живота си,
макар че чел съм и отлично знам,
че пълно е наоколо ми с братя...
Но моите къде са - не разбрах!

Надпивах се с познати непознати,
но братя не намерих между тях.
Съветваха ме непознавани познати:
- Практичните владеят тоя свяг!
Живей практично
и обмислено бе, брате!
...Но аз отказах се
да бъда техен брат.

Не гледам в черно.
В розово не искам.
И вярвам в странните самотници край мен.
Не се познаваме,
но знаем, че сме близки,
и знаем - ще се срещнем някой ден.

Но въпреки това сега животът
душите ни изцежда грам по грам...
Не! Не е добре, когато си самотен.
Но страшно е сред хора да си сам!



Редактирано от бaй Пeтkoв на 13.12.11 14:56.



Тема АЛАБАЛИЗМИ РАЗНИ..нови [re: gaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано13.12.11 15:06







Тема Re: ПОРТРЕТЧЕТА РАЗНИ... и ПОРТРЕТ:нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано13.12.11 16:03







Тема Re: АЛАБАЛИЗМИ РАЗНИ..нови [re: бaй Пeтkoв]  
АвторДaлu (Нерегистриран)
Публикувано13.12.11 16:21



ала Енчо Пиронков... Пак следовничество...

Когато КГБ попитало Сергей Корольов да му откраднат ли Вернер фон Браун, Корольов отговорил: "Долато го разберем какво е правил и как да го направим у нас в СССР, Ония ще отдат напред и после ще трябва да крадете и тях - и така все ще им гълтаме пушилката. Затова - я да си караме по нашему!" И пуснал първия спътник 1957 г, и първия космонавт - 1961 г. ...

Така е с всички следовници - все са отзад и задържат обществото. А ония които не следват авторитети и заучени мантри като "внушение", макар и в риск за неуспех, водят обществото напред и го приучават към прогреса. обществото им се отблагодарява с високи почести. А на епигоните вика "кадърни, ама плагиатори", демек - опитни, ама крадци...



Тема Re: ПОРТРЕТЧЕТА РАЗНИ... и ПОРТРЕТ:нови [re: Шпaгa]  
Авторgaлu (Нерегистриран)
Публикувано13.12.11 16:27



Да... И това е изостанало, ама на времето си е било топ, поради което е велико!

A koйто сега вземе да го повтаря, няма да наследи и най-малката частица от величието му...



Тема Re: ВИДЕОКЛИПЧЕТА РАЗНИ..нови [re: бaй Пeтkoв]  
АвторДaлu (Нерегистриран)
Публикувано13.12.11 16:30



Ами нарисувай го това и ще те призная за кандидат велик...



Тема ВЕЛИКИТЕ ХУДОЖНИЦИ ИМАТ ЧИСТОТА НА ПАЛИТРАТАнови [re: Шпaгa]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано13.12.11 19:14



Vermeer е много голям художник .. Но снимката която си предоставила е много лоша



.. в нея няма и помен от чистотата на тоновете с които борави Johannes Vermeer ..Ето виж :





Тема ПЕРУНУКИ МИЛА МОЯ МАЙНО ЛЬО..нови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано13.12.11 19:24







Тема ПЕТКО МАРКОВ ..(Pemaro) ..бай ПЕТКОВ..нови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано13.12.11 20:56





цитат:
"ВИДЕОКЛИПЧЕТА РАЗНИ.."

Ами нарисувай го това и ще те призная за кандидат велик...

край на цитата.



То взе па че се получи .. Ето виж :





Тема КАК ТЪЖНО Е ДА СИ САМ..нови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано14.12.11 14:21







Тема Re: МЕДИТАЦИЯ СЪС 100 КАРТИНИнови [re: Петко Марков Петков]  
Авторdragunov (Нерегистриран)
Публикувано14.12.11 17:00



Не сте сам Г-н. Петков! Не сте сам, повярвайте ми!



Тема Re: ВИДЕОКЛИПЧЕТА РАЗНИ..нови [re: Дaлu]  
Авторdragunov (Нерегистриран)
Публикувано14.12.11 17:07



Виж "Дали"

Не бих се занимавал с теб ако се заяждаше с някой друг. Петков е един от най толерантните тук и всеки знае това. Той е пич. Ти обаче си доста тъпо парче. Земи се образовай малко, че май имаш нужда.



Тема БЛАГОДАРЯ ЗА ПРИЯТЕЛСКИ ПРОТЕГНАТАТА РЪКА !нови [re: dragunov]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано14.12.11 19:14





цитат:
Не сте сам Г-н. Петков! Не сте сам, повярвайте ми!

край на цитата.


БЛАГОДАРЯ ЗА ПРИЯТЕЛСКИ ПРОТЕГНАТАТА РЪКА !..
Аз се постарах да събера в юмрук три послания към човешката душа : Стихове на поетът Дулинко Дулев :

Дулинко Дулев/Не е добре

Не е добре, когато си самотен,
но страшно е сред хора да си сам.
Така си мисля,
преценявайки живота си,
макар че чел съм и отлично знам,
че пълно е наоколо ми с братя...
Но моите къде са - не разбрах!

Надпивах се с познати непознати,
но братя не намерих между тях.
Съветваха ме непознавани познати:
- Практичните владеят тоя свяг!
Живей практично
и обмислено бе, брате!
...Но аз отказах се
да бъда техен брат.

Не гледам в черно.
В розово не искам.
И вярвам в странните самотници край мен.
Не се познаваме,
но знаем, че сме близки,
и знаем - ще се срещнем някой ден.

Но въпреки това сега животът
душите ни изцежда грам по грам...
Не! Не е добре, когато си самотен.
Но страшно е сред хора да си сам!


..музика от филмът Ромео и Жулиета и една моя картина на която е изобразено едно тъжно човешко същество останало само в градината със зрели плодове :



Надявах се обединяването на тия три изкуства ще извърши чудото и "Дали" най после ще усети че воюва сам със себе си .. че с него никой не воюва ..

Но "Дали" увлечен във своята война прие надписите на клипът на английски : How sad to be alone- /autor Pemaro / и music: GHEORGHE ZAMFIR & JAMES LAST - Einsamer Hirte и music :Andre Rieu (Love Theme From Romeo & Juliet) Като надписи за някой си художник Pemaro който няма нищо общо с абревиарурата на Петко Марков и се издъни като ме посъветва да нарисувам това което е в клипът и тогава щял да ме признае за кандидат -велик .. Надявам се да се е усетил какво всъщност е казал .. Надявам се че даже няма да се появи повече .. А и след твоята подкрепа надявам се съвсем ще се откаже от тази война..

Редактирано от бaй Пeтkoв на 14.12.11 19:21.



Тема Re: МЕДИТАЦИЯ СЪС 100 КАРТИНИнови [re: dragunov]  
АвторДaлu (Нерегистриран)
Публикувано16.12.11 01:26



Нали точно това твърдя и аз - че боклучивото и чалгавото не е самотно при нас. Затънали сте като прасета в българи-от-старовремска глупост и се валяте умилително суромахомилски в нея - мразейки всичко новаторско и светско... И годрееейки се със робските традиции...



Тема ТЕ ГО ТЕ : CONTEMPORARY ARTнови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано16.12.11 08:03





А това на петел шията ли е ? :



И малко ескизи към картините на бай Петков ..повечето от тях са правени на компютър с "WinGIMP" :

Редактирано от бaй Пeтkoв на 16.12.11 08:37.



Тема Re: ТЕ ГО ТЕ : CONTEMPORARY ARTнови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано16.12.11 08:39



Здравей, Петков!

Картините ти няма да коментирам. Най-общо казано, някои ми харесват, а други - не. Но как си избрал толкова кичозни рамки, ето това ме учудва





Тема СИНИ ПЪПКИнови [re: бaй Пeтkoв]  
АвторДaлu (Нерегистриран)
Публикувано16.12.11 13:42



- досега в , вече и в дира...



Тема ПРЕДЛОЖИ ПО ХУБАВИ РАМКИ И ЩЕ СЪМ ТИ БЛАГОДАРЕНнови [re: Шпaгa]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано16.12.11 21:35





цитат:

Здравей, Петков!

Картините ти няма да коментирам. Най-общо казано, някои ми харесват, а други - не. Но как си избрал толкова кичозни рамки, ето това ме учудва
край на цитата.


Въпросът с изкривяванията при заснимване на картините е голям проблем особенно когато това не се прави в специализирано фотостудио .. Затова се налага заснетите картини ръчно да се напасват към фото-рамки . Рамките с които разполагам не са много.. Мъча се да правя от нищо -нещо .. Ако ти ми предложиш някакви по готини фоторамки ще ти бъда много благодарен .



Редактирано от бaй Пeтkoв на 16.12.11 21:38.



Тема НЕ ХАРЕСВАШ ЛИ СИНЬО?нови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано16.12.11 21:50





цитат:
Сини пъпки - досега в Пазарджишко, вече и в дира...



край на цитата.


Ми щом не ти харесва синьо ето ти в топли тонове :







Тема Re: ПОРТРЕТЧЕТА РАЗНИ... и ПОРТРЕТ:нови [re: Шпaгa]  
АвторГepcu шeмeтa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.11 22:33



И има много хубав филм, свързан с тази картина, "Момичето с перлената обица" от 2003 година.



Тема Re: ТЕ ГО ТЕ : CONTEMPORARY ARTнови [re: Шпaгa]  
Авторdragunov (Нерегистриран)
Публикувано16.12.11 23:13



Независимо дали картините на Петков ви харесват или не, ми се струва че не е достойно да се заяждате по този начин. Покажете вашите "творби" и ако ви стиска ми поискайте мнението.





Тема Re: ТЕ ГО ТЕ : CONTEMPORARY ARTнови [re: dragunov]  
АвторДaлu (Нерегистриран)
Публикувано17.12.11 00:59



А това, че не снасяте яйца, пречи ли ви да съдите за качесатвото на омлетите по-добре от кокошките?



Тема СТИГА ТОЛКОВА САМОРЕКЛАМАнови [re: бaй Пeтkoв]  
АвторДaлu (Нерегистриран)
Публикувано17.12.11 01:13



Разбирам, че използваш всеки пост да се саморекламираш, но това е мнооого нескромно и досадно.

С повяхнали сини и червени цветя можеш да трогнеш само сините или червени бабички.

Повече няма да ти репликирам - надявам се, че ще се самоозаптиш от самохвалството си.



Тема Re: ПОРТРЕТЧЕТА РАЗНИ... и ПОРТРЕТ:нови [re: Гepcu шeмeтa]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано17.12.11 08:27



Да, филмът наистина е много хубав





Тема Re: ПРЕДЛОЖИ ПО ХУБАВИ РАМКИ И ЩЕ СЪМ ТИ БЛАГОДАРЕНнови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано17.12.11 08:34



А защо не просто така, без рамка:



Или пък само със съвсем тънък контур около картината, например в дървесно кафяво...



Тема НА СВЕТЛИ КАРТИНИ-СВЕТЛИ РАМКИ !нови [re: Шпaгa]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано17.12.11 11:47





цитат:

А защо не просто така, без рамка:
край на цитата.


Права си когато имаш впредвид че тази картина („Импресия. Изгрев слънце“,Клод Моне, 1872) е живописвана много в светли тонове и добре ще бъде в чисто бяло окръжение на страницата на дир-бегето.. В този случай е добре когато се поставя рамка рамката да бъде светла .. ето така например :



или пък да остане на чисто бял фон ..

Но аз често правя видеоклипове с мои картини които се гледат в черно окръжение на видеоекрана .. Такава светла картина би изглеждала във видеоклипът ето така :



Доста "погребален вид " би имала една такава картина в такова окръжение .. Ето поради това съм принуден да търся рамки които да "отсекат".. отделят картината от неподходящото окръжение и да поставят в една автономна среда в която картината да "живее" ..
Ето как според мен трябва да бъде поставена същата картина в "рамковата среда " за да се нагоди към черният екран на видеостената :



Та именно заради по голямата завършеност и приспособяване към неподходящо окръжение се налага картините да бъдат помествани в подходящи рамки.. По тази причина във всички галерии картините са поставени в рамки.
Е, не винаги успяваме да уцелим подходящата рамка ..



Тема Re: НА СВЕТЛИ КАРТИНИ-СВЕТЛИ РАМКИ !нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано17.12.11 11:58



Да, разбрах те. Прав си



Всъщност под "кичозни рамки", аз имах предвид главно тези, най-външните, с претрупаната орнаментика, като например .



Тема ХУДОЖНИЦИТЕ ОБИКНОВЕННО СИ ПОКАЗВАТ ТВОРБИТЕ.. :)нови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано17.12.11 12:10





цитат:
Разбирам, че използваш всеки пост да се саморекламираш, но това е мнооого нескромно и досадно.

С повяхнали сини и червени цветя можеш да трогнеш само сините или червени бабички.

Повече няма да ти репликирам - надявам се, че ще се самоозаптиш от самохвалството си.

край на цитата.



Кликни с мишката тук :





Тема Re: ХУДОЖНИЦИТЕ ОБИКНОВЕННО СИ ПОКАЗВАТ ТВОРБИТЕ.. :)нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано17.12.11 13:46



Така е. Който си има картини, има право и да ги показва

Е, ти понякога прекаляваш със самохвалството, но... явно такава ти е природата

Ето три твои картини, които ми харесват:







Разбира се, харесват ми и много други, но да не прекалявам... в този постинг



Тема ЧЕРВЕНОКОСКАнови [re: Шпaгa]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано17.12.11 23:50





цитат:

Така е. Който си има картини, има право и да ги показва Е, ти понякога прекаляваш със самохвалството, но... явно такава ти е природата
Ето три твои картини, които ми харесват:
край на цитата.




Първата от тези три картини(портретът на експресивното мургаво момиче) е правена на компютър с мишката (и така може да се рисува )..другите две са масленни картини но са снимани много лошо .. те всъщност са мого по добри ..
Днес напрвих компютърен ескиз по снимков материал .. ето виж го :

Редактирано от бaй Пeтkoв на 18.12.11 00:15.



Тема Portrait of girl with red hair.wmvнови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.12.11 12:38





И още един видеоклип с много подходяща музика :



Редактирано от бaй Пeтkoв на 18.12.11 17:08.



Тема РИСУВАНЕ С ПОМОЩА НА КОМПЮТЪР :нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано19.12.11 07:14







Тема КАРТИНИ РИСУВАНИ С КОМПЮТЪР :нови [re: Шпaгa]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано19.12.11 11:36







Тема КЛУБ Artнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано25.12.11 15:30



За всички обитатели на www.facebook.com препоръчвам :





Тема ПО КОЛЕДА СТАВАТ ЧУДЕСА.нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано07.01.12 11:49



Много ме изненада когато открих че на сайта http://www.thesecretlarevista.com/ са поместили ето това :



Особенно много ме изненада това , че в края на тази страница има линк към моя емейл и линк към моите картини качени ето тук :



Още повече ме изненада че всичко това са го направили без да ми искат никакви пари за реклама.. Явно по коледа стават чудеса и в интернет .



Тема Re: ПО КОЛЕДА СТАВАТ ЧУДЕСА.нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано07.01.12 12:40



Наистина много приятна изненада! Но и напълно заслужена.

Най-искрено те поздравявам





Тема Re: КАРТИНИ РИСУВАНИ С КОМПЮТЪР :нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано07.01.12 13:00



Тази твоя картина е доста странна - в добрия смисъл.





Тема ТАЗИ ДИГИТАЛНА РАБОТА Е ОТПРЕДИ 10 ГОДИНИ..нови [re: Шпaгa]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано07.01.12 16:53



Здравей Шпага , тази работа е отпреди десетина години и тогава графичните програми бяха доста несъвършенни .. Даже не си спомням вече каква графичняа програма съм ползвал тогава ..



Тема ОТКРИХ НА КАКВО СЕ ДЪЛЖИ ЧУДОТОнови [re: Шпaгa]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано07.01.12 17:06



Здравей Шпага ,


цитат:
Наистина много приятна изненада! Но и напълно заслужена.

Най-искрено те поздравявам

край на цитата.


Благодаря ти и за поздравите .. и за положителната оценка .



Моето любопитсво ме накара да се поровя в интернет търсейки "чудото" и накрая открих че двама мои приятели от фейсбук групата "Изобразително изкуство (Art)"

са високопоставени персони в този сайт.. Така открих , че и чудото си има причинно-следственни връзки..

Редактирано от бaй Пeтkoв на 07.01.12 17:11.



Тема Re: ТАЗИ ДИГИТАЛНА РАБОТА Е ОТПРЕДИ 10 ГОДИНИ..нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано07.01.12 17:27



Здравей Шпага , тази работа е отпреди десетина години и тогава графичните програми бяха доста несъвършенни ..

Значи по случайност се е получил някакъв ефект, който е отключил въображението ми

Представях си, че си опитал да създадеш нещо като двоен образ на тази млада жена. Тя е със затворени очи, спяща или пък потънала в спомени, а някъде в дълбочина, сънят й /или спомените й/ сякаш прозират именно в нещо като неин втори смътен образ...

Е, понякога въображението на зрителя придава и несъществуващ смисъл на някои картини



Тема ЕФЕКТА НЕ Е СЛУЧАЕНнови [re: Шпaгa]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано07.01.12 17:50





цитат:
"Здравей Шпага , тази работа е отпреди десетина години и тогава графичните програми бяха доста несъвършенни .. "

Значи по случайност се е получил някакъв ефект, който е отключил въображението ми Представях си, че си опитал да създадеш нещо като двоен образ на тази млада жена. Тя е със затворени очи, спяща или пък потънала в спомени, а някъде в дълбочина, сънят й /или спомените й/ сякаш прозират именно в нещо като неин втори смътен образ...

Е, понякога въображението на зрителя придава и несъществуващ смисъл на някои картини

край на цитата.


Ефектът не е случаен .. Графичните програмни продукти позволяват наслагване на образи. В случаят аз съм нарисувал портретът и след това умишлемнно съм насложил вторият образ полупрозрачно ..Така се е получил един ефект който явно ми е харесал , но едва ли съм търсил някакъв смислов контекст в такова наслагване .. В моите картини основната идея е художественно -естетическата идея.Не отричам че в една картина освен художественно -естетическата идея може да има и друг смислов пласт на посланието, но при мен такова послание много рядко ще се намери.. за съжаление..





Тема ВИДЕОКЛИП С КАРТИНИТЕ НА ПЛАМЕН КАПИТАНСКИ :нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано26.01.12 21:16







Тема DALI HIGAнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано26.01.12 21:20







Тема Картини на Nicole le Groumellecнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано26.01.12 21:24







Тема Ante Barisic-paintingsнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано27.01.12 14:52







Тема КАРТИНИ НА Jim Clements :нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано30.01.12 12:27







Тема "СЛЕД ДЪЖДЪТ"нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано10.02.12 20:44







Тема звук от Googleнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано19.04.12 22:06



Да.. Отначало това ми се въртеше в главата да подменя звукът на някои мои клипове със търсени мелодии и композитори.. Но като погледнах възможностите които се предлагат от YouTube се убедих че изборът на музикални произведения е много ограничен освен това такава промяна развързва ръцете на YouTube да слагат реклами по клипът.. С две думи не става този номер ..Единственното което може да се направи е да се изтрие стария видеоклип и да се качи нов клип със същата музика и заглавие но със сменено съдържание на видеоизображението.. Така ще се изгубят досега набраните отваряния , но пък в бъдеще прогнозата е да се запази тенденцията за отваряне ..

Вече може и това да става:

Google разшири възможностите за редактиране на видео клиповете в YouTube. Потребителите вече могат да добавят музикален фон към клиповете си с помощта на вграден аудиоредактор.
Музиката се добавя от меню Видеоредактор, където е добавен таб за аудио. Избор на музика е достъпен само от записи, предлагани в YouTube. Към момента са налични над 150 хиляди безплатни композиции.
На главната аудио страница се предлагат препоръчани песни, които могат да се сортират по жанрове и изпълнители. В долната част на екрана за предварителен преглед се показва плъзгач за настройка на добавяното аудио.

\\\"Въображението е по-важно от знанието\\\" Айнщайн


Тема Селма Тодорованови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано08.09.12 21:24







Тема Re: Селма Тодорованови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано11.09.12 17:45



Добро доказателство, че акварела в комбинация с молив също може да бъде много добра техника за портретна живопис.



Тема Продажба на принтнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано04.12.12 22:13







Тема БРАВО ПЕТКО !!!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор PATRlOTOT (старо куче)
Публикувано30.12.13 11:06



Заповядай в галери


































































































































































Наистина релаксирах...
Благодаря !
Заповядай , да се запознаем в музей-галерия " КЛАСИКА" : ВЕНЕЛИН 32 / ЪГЪЛА С " КАРАВЕЛОВ" - зад турското посолство, което е на ЛЕВСКИ.
0894 - 70-20-90
02 / 988-24-72





Тема Re: БРАВО ПЕТКО !!!нови [re: PATRlOTOT]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано03.01.14 18:58





цитат:

БРАВО ПЕТКО !!!

Заповядай в галери
край на цитата.


Благодаря Ви за поканата !

От моя страна ви каня да заповядате в клуб :



Редактирано от _petkov_-126478 на 03.01.14 19:31.



Тема Ще дойдем !нови [re: _petkov_-126478]  
Автор PATRlOTOT (старо куче)
Публикувано05.01.14 16:50



ЧНГ !!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.