Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:55 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема НА СВЕТЛИ КАРТИНИ-СВЕТЛИ РАМКИ !нови [re: Шпaгa]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано17.12.11 11:47





цитат:

А защо не просто така, без рамка:
край на цитата.


Права си когато имаш впредвид че тази картина („Импресия. Изгрев слънце“,Клод Моне, 1872) е живописвана много в светли тонове и добре ще бъде в чисто бяло окръжение на страницата на дир-бегето.. В този случай е добре когато се поставя рамка рамката да бъде светла .. ето така например :



или пък да остане на чисто бял фон ..

Но аз често правя видеоклипове с мои картини които се гледат в черно окръжение на видеоекрана .. Такава светла картина би изглеждала във видеоклипът ето така :



Доста "погребален вид " би имала една такава картина в такова окръжение .. Ето поради това съм принуден да търся рамки които да "отсекат".. отделят картината от неподходящото окръжение и да поставят в една автономна среда в която картината да "живее" ..
Ето как според мен трябва да бъде поставена същата картина в "рамковата среда " за да се нагоди към черният екран на видеостената :



Та именно заради по голямата завършеност и приспособяване към неподходящо окръжение се налага картините да бъдат помествани в подходящи рамки.. По тази причина във всички галерии картините са поставени в рамки.
Е, не винаги успяваме да уцелим подходящата рамка ..



Тема Re: НА СВЕТЛИ КАРТИНИ-СВЕТЛИ РАМКИ !нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано17.12.11 11:58



Да, разбрах те. Прав си



Всъщност под "кичозни рамки", аз имах предвид главно тези, най-външните, с претрупаната орнаментика, като например .



Тема ХУДОЖНИЦИТЕ ОБИКНОВЕННО СИ ПОКАЗВАТ ТВОРБИТЕ.. :)нови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано17.12.11 12:10





цитат:
Разбирам, че използваш всеки пост да се саморекламираш, но това е мнооого нескромно и досадно.

С повяхнали сини и червени цветя можеш да трогнеш само сините или червени бабички.

Повече няма да ти репликирам - надявам се, че ще се самоозаптиш от самохвалството си.

край на цитата.



Кликни с мишката тук :





Тема Re: ХУДОЖНИЦИТЕ ОБИКНОВЕННО СИ ПОКАЗВАТ ТВОРБИТЕ.. :)нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано17.12.11 13:46



Така е. Който си има картини, има право и да ги показва

Е, ти понякога прекаляваш със самохвалството, но... явно такава ти е природата

Ето три твои картини, които ми харесват:







Разбира се, харесват ми и много други, но да не прекалявам... в този постинг



Тема ЧЕРВЕНОКОСКАнови [re: Шпaгa]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано17.12.11 23:50





цитат:

Така е. Който си има картини, има право и да ги показва Е, ти понякога прекаляваш със самохвалството, но... явно такава ти е природата
Ето три твои картини, които ми харесват:
край на цитата.




Първата от тези три картини(портретът на експресивното мургаво момиче) е правена на компютър с мишката (и така може да се рисува )..другите две са масленни картини но са снимани много лошо .. те всъщност са мого по добри ..
Днес напрвих компютърен ескиз по снимков материал .. ето виж го :

Редактирано от бaй Пeтkoв на 18.12.11 00:15.



Тема Portrait of girl with red hair.wmvнови [re: Дaлu]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.12.11 12:38





И още един видеоклип с много подходяща музика :



Редактирано от бaй Пeтkoв на 18.12.11 17:08.



Тема РИСУВАНЕ С ПОМОЩА НА КОМПЮТЪР :нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано19.12.11 07:14







Тема КАРТИНИ РИСУВАНИ С КОМПЮТЪР : [re: Шпaгa]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано19.12.11 11:36







Тема КЛУБ Art [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано25.12.11 15:30



За всички обитатели на www.facebook.com препоръчвам :





Тема ПО КОЛЕДА СТАВАТ ЧУДЕСА. [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано07.01.12 11:49



Много ме изненада когато открих че на сайта http://www.thesecretlarevista.com/ са поместили ето това :



Особенно много ме изненада това , че в края на тази страница има линк към моя емейл и линк към моите картини качени ето тук :



Още повече ме изненада че всичко това са го направили без да ми искат никакви пари за реклама.. Явно по коледа стават чудеса и в интернет .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.