Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема КОЙ ТИ Е КРИВ ,ЧЕ СИ ПРАВ!нови [re: зaмax]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.08.11 07:21



Здравей замах,


цитат:
......и още нещо. Забелязах на друг клип. че си използвал думата pictures за твоите картини.
В най-общия смисъл pictures значи снимки, картинки. Но ако я употребиш за художествени картини това ги прави лековати, несериозни и евтини. Сериозен художник никога не нарича картините си pictures.
Най-добре е да се използва paintings.
_ _ _

В това отношение английския език е по-беден от българския. В английския няма еднозначна дума за глагола "рисувам" . Имат draw което използват още за тегля, привличам, дърпам, вадя, чертая и "рисувам с молив". Най-точната им дума, която използват за "живописвам" или "рисувам" е paint, което значи още "боя" и "боядисвам". А думата painting използва и художника за своята картина, и бояджията за своето боядисване. :-)) Нямат еднозначна дума и за художник. Използват artist, но така наричат и певците и музикантите и всички хора на изкуството. Използват и painter, но на бояджията също казват painter
Както и да е Най-подходящата дума за картини на художник е paintings. Ако не се разбира добре от контекста за какви paintings става въпрос се добавя "art paintings" или "oil paintings" може и "easel paintings", но избягвайте pictures.

край на цитата.


Превъплатих се като Тома неверни и реших да проверя каква роля играят магическита ключови думи oil paintings и ето какво ми се показа :



А ето и за

Това по себе си говори достатъчно красноречиво.. По 2,950,663 отваряния !!!..

След такава проверка не ми остава нищо друго освен да кажа :

Замах,...кой ти е крив , че си прав !?..
За мен вашият съвети са мно полезни и трябва да съм съвсем тъп(а аз несъм!) за да не се възползвам.. Благодаря ви за споделените мнения!.. Ще ги вкарам в оборот!..

Редактирано от Петко Марков Петков на 29.08.11 07:29.



Тема ПРОМЕНИХ ВСИЧКИ МОИ ВИДЕОКЛИПОВЕнови [re: зaмax]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано02.09.11 09:12



Здравей замах ,
Погледнах посещаемоста на клиповете които съм качил в интернет.. Оказа се наистина че всичко зависи от заглавието .. Клиповете ми имаха по 200 -300 отваряния и максимум 500-600 .. Един от клиповете обаче беше отварян 6000 пъти за същото време .. Това беше клипът на песента "Поручук Галицин".. Излиза че хората са търсили именно тази песен и за това имам отваряния ..
Сега ми хрумва какво ще става вбъдеще.. в бъдеще отварянията ще нарастват лавинообразно.. Но аз като създател на клипът във всеки момент мога да сменя графичния бак-граунд на клипа оставяйки песента да върви на фона на моите картини .. Тогава посещаемоста ще расте независимо от всичко и рекламата на картините ще бъде обезпечена ..



Ти какво мислиш по тоя въпрос ?..

Следвайки съветът ти промених заглавията на всички мои клипове на английски , ключовите думи също.. Сега ще следя как ще се задвижи машината !..



Тема КАРТИНИ НА ФОНА НА РЯДКО СРЕЩАНО ИЗПЪЛНЕНИЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано03.09.11 09:55





Тази песен беше изключително трудно да я открия в нета.. Голяма рядкост !..



Тема Re: ПРОМЕНИХ ВСИЧКИ МОИ ВИДЕОКЛИПОВЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано05.09.11 23:02



Здравей Пемар !



Ами в началото тръгва бавно, но полека-лека се засилва.
Да, заглавието на песента или името на изпълнителя дърпа посетители към видеото. Също и "Vivaldi" в заглавието би трябвало да предизвика няколко пъти повече посещения отколкото "Вивалди".

Но аз като създател на клипът във всеки момент мога да сменя графичния бак-граунд на клипа оставяйки песента да върви на фона на моите картини ..

Това не го разбрах ?!
Искаш да кажеш, че може да смениш звука на клипа без да пипаш видео-трака?? И при това клипа да си остане качен в ютуба без да му се променя урл-то. ???

=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема НИКЪТ СЪЩО БИ ТРЯБВАЛО ДА Е ОТ ЗНАЧЕНИЕнови [re: зaмax]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.09.11 08:55





цитат:
Здравей Пемар !

край на цитата.


Вече замених Pemar със Pemarlo.. Мисля че дори никът трябва да звучи убедително и да е колкото се може по дапече от имената употребявани в ежедневието..Освен това трябва да е доста уникален и гооглето да не открива милиони такива .. Доста си поиграх с гооглето и накрая се спрях на Pemarlo.. поне докато не ми е хрумнало друго .. Pemarlo хем е абревиатура на името ми , хем звучи уникално и запомнящо се , хем носи някаъв заряд и убедителност.. Но бих приел всякакъв съвет и в тази посока..


цитат:

Да, заглавието на песента или името на изпълнителя дърпа посетители към видеото. Също и "Vivaldi" в заглавието би трябвало да предизвика няколко пъти повече посещения отколкото "Вивалди".
край на цитата.


Да!.. Вече се убедих в това!..Благодарен съм ти че ме накара да се замисля в тази посока.. Освен това стотици мои картини ще бъдат качени на един нов сайт за търговия с изобразително изкуство базиран в Германия.. Надявам се сайта до края на септември да заработи..Сайта е ориентиран към изобразително изкуство от источно европейските страни и надявам се да добие голяма популярност.Мисля че това също ще е една добро популяризиране на моите творчески парадигми..


цитат:

"Но аз като създател на клипът във всеки момент мога да сменя графичния бак-граунд на клипа оставяйки песента да върви на фона на моите картини .. "

Това не го разбрах ?!
Искаш да кажеш, че може да смениш звука на клипа без да пипаш видео-трака?? И при това клипа да си остане качен в ютуба без да му се променя урл-то. ???
край на цитата.



Да.. Отначало това ми се въртеше в главата да подменя звукът на някои мои клипове със търсени мелодии и композитори.. Но като погледнах възможностите които се предлагат от YouTube се убедих че изборът на музикални произведения е много ограничен освен това такава промяна развързва ръцете на YouTube да слагат реклами по клипът.. С две думи не става този номер ..Единственното което може да се направи е да се изтрие стария видеоклип и да се качи нов клип със същата музика и заглавие но със сменено съдържание на видеоизображението.. Така ще се изгубят досега набраните отваряния , но пък в бъдеще прогнозата е да се запази тенденцията за отваряне ..



Тема Re: НИКЪТ СЪЩО БИ ТРЯБВАЛО ДА Е ОТ ЗНАЧЕНИЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано06.09.11 10:45



Здравей, Петков!

Много ми харесват клиповете ти

Желая ти успех!

Само с ника май не си сполучил, или поне така мисля аз. Звучи ми безлично. А освен това, пусни "Pemarlo" в Гугъл и ще се увериш, че не е и уникален.



Тема БЛАГОДАРЯ ТИ ШПАГАнови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.09.11 11:08





цитат:

Здравей, Петков!

Много ми харесват клиповете ти Желая ти успех!
край на цитата.


Благодаря ти за съпричастноста Шпага.. Радвам се че моите клипове стигат с картините си и с музиката си до сърцето ти..


цитат:

Само с ника май не си сполучил, или поне така мисля аз. Звучи ми безлично. А освен това, пусни "Pemarlo" в Гугъл и ще се увериш, че не е и уникален.
край на цитата.


Май си права !.. Има някакъв наплив около това "Pemarlo" в интернет.. Искам хем да е производен никът ми от абревиатурата на името ми , хем да е уникален .. но явно нещо за сега не ми се получава..



Поздравявам те със тази незабравима мелодия :



Редактирано от Петко Марков Петков на 06.09.11 11:11.



Тема Re: БЛАГОДАРЯ и аз - за музикалния поздрав! [re: Петко Марков Петков]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано06.09.11 11:45



Искам хем да е производен никът ми от абревиатурата на името ми , хем да е уникален .. но явно нещо за сега не ми се получава..

И на мен не ми идва нищо наум. Освен, да речем, това:

"Pemarang" или "PeMarang".

Имам предвид някаква звукова асоциация с "бумеранг":

pemarang
boomerang

Ще продължавам да мисля за нещо подходящо. А може би и други ще дадат интересни предложения





Тема БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ПРЕДЛОЖЕНИЕТО [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.09.11 15:25



Здравей Шпага,


цитат:
Искам хем да е производен никът ми от абревиатурата на името ми , хем да е уникален .. но явно нещо за сега не ми се получава..

И на мен не ми идва нищо наум. Освен, да речем, това:

"Pemarang" или "PeMarang".

Имам предвид някаква звукова асоциация с "бумеранг":

pemarang
boomerang

Ще продължавам да мисля за нещо подходящо. А може би и други ще дадат интересни предложения

край на цитата.


Благодаря ти за предложението.. Ще почакам за още предложения .. На мен също ми се върти в главата едно Pemaro което е доста близко по звучене до името на един глолям френски импресионист(един от основоположниците на импресионизмът) :



Редактирано от Петко Марков Петков на 06.09.11 15:26.



Тема Re: БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ПРЕДЛОЖЕНИЕТО [re: Петко Марков Петков]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано07.09.11 18:18



Обсъждахме го нашироко този въпрос в една хубава тема някъде 2003-4г, когато тук вреше и кипеше и се говореше за изкуство. Помниш NoNick?
Сега нещата се поизмениха. Вече неможеш да намериш добре звучаща 6 (пък камо ли 5) буквена дума, която да не е заета или да няма домейн. За да е малко по-унукална трябва да търсиш псевдонима си да е с поне 7 букви. Пък и това няма да е лесно.
Мойто мнение е остани на Пемарло :-) нищо че не е много уникално.

=======================================

"Winning is all in your mind"

Редактирано от зaмax на 07.09.11 18:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.