Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Първо се научи да пишеш!нови [re: gackaлa]  
АвторWAGABOND (Нерегистриран)
Публикувано08.07.11 22:56



А у-е даскалче! Земи да се осъвремениш малко че нещо ми дрънкаш на изкуфяло!



Тема Re: ДРУГА РАБОТА НЯМАМ.. САМО РИСУВАМ..нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано11.07.11 18:24



Може да греша, но мисля, че си инженер по професия.



Тема КАРТИНИ РИСУВАНИ С КОМПЮТЪРнови [re: Triglav Zmei]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано12.07.11 22:14



Здравейте,

Работя и със WinGimp .. :



Част от тях по късно съм ги изпълнил и на платно.



Тема БЯХ И ИНЖЕНЕР :)нови [re: Гинec]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано12.07.11 22:17



Здравей Гинес,



цитат:
"ДРУГА РАБОТА НЯМАМ.. САМО РИСУВАМ.. "

Може да греша, но мисля, че си инженер по професия.

край на цитата.



Някога в младоста бях инженер.. Сега съм вече само художник..





Тема Re: КАРТИНИ РИСУВАНИ С КОМПЮТЪРнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано13.07.11 11:44



На мен лично тези изпълнени с компютъра са ми по-интересни, но сигурно защото възможностите на маслото са доста познати сред художниците, което пък не ги прави по-малко значими. Въпреки че сте се стремели да наподобите маслото, все пак се откриват специфични характеристики на цифровите програми за рисуване. Благодаря.



Тема БЪДЕЩЕТО ..нови [re: Triglav Zmei]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано13.07.11 17:51



Здравей ,


цитат:
На мен лично тези изпълнени с компютъра са ми по-интересни, но сигурно защото възможностите на маслото са доста познати сред художниците, което пък не ги прави по-малко значими.

край на цитата.


Да.. прав си..Компютърните картини са по малко познати като подход и средства .Но така или иначе художникът си остава същия..Фовистът и с компютър ще рисува фовистично.. импресионистът ще рисува импресионистично .. кубистът кубистично..фотореалистът ще рисува фотореалистично.. сюрреалистът ще рисува сюрреалистично.. Но така или иначе съвременното развитие на графичните приложения дава добри възможности за правене на компютърни картини .. Жалкото е само че такава картина е невъзможно да се продаде..





Тема Re: БЪДЕЩЕТО ..нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано14.07.11 15:05



Да. компютрите са само инструмент. И въпреки това, разпространението и развитието на изкуства създадени с дигитални средства определя възникването на нови течения. Искам да кажа че теченията в изкуството от началото на 20ти век които ти изброи си остават, като история. Много художници са повлияни от тях, но все повече започват развитието си отвъд техните парадигми. Тоест новите инструменти могат да формират нови течения. А интернет пък спомага много за популяризирането на всички стилове и течения.



Да и аз мисля че усвояването на основни художествени принципи като перспектива, композиция, цвят с компютрите е по достъпно и удобно, което ще доведе до развитие на вродени способности при много по-голям кръг от млади художници, отколкото е било в миналото.


Жалкото е само че такава картина е невъзможно да се продаде

Напротив, може и то много добре, но това вече е въпрос на добър бизнес. А на повечето художници не им се занимава с бизнес. Даже бяха направили отделна тема тук (Как да продаваме картини/принтове/ в мрежата?) как могат да се продават по интернет не само оригинали, но и принтове (копия на оригиналните картини, които са отпечатани с качествени бои, върху качествена хартия) Вярно е, че цената им е символична, в сравнение с оригинала, но пък няма ограничения в бройката продадени такива копия и затова често такива дигитални копия могат да донесат много по-голяма печалба, в сравнение с продаването само на оригинал.

Редактирано от Triglav Zmei на 14.07.11 15:09.



Тема Re: МЕДИТАЦИЯ СЪС 100 КАРТИНИ [re: Петко Марков Петков]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано19.08.11 09:36



Петков, това е много добро!

Едно предложение: качи същия клип но със заглавие на английски
Да има много думи от рода на:
Original oil paintings, oil on canvas, fine art unique style. Колкото повече думи в заглавието по-добре за излизане при търсене.

В описанието вече може да поясниш че освен оригиналите имаш и дигитални картини.

Понеже нещата са качествени а и клипа е добър, като се позасили след 3-4 седмици ще имаш 20-30 посещения на ден, а по-натък може и над 100.
повечето посещения генерират и мултиплицират повече посещения. Това си е в алгоритъма на ютуба.


ПС
видях и клипа с градината ти. Хубаво е. И аз градинарствам малко :-)

=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема БЛАГОДАРЯ ЗА ОЦЕНКАТА И СЪВЕТИТЕ [re: зaмax]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано27.08.11 23:19





цитат:

Петков, това е много добро!

Едно предложение: качи същия клип но със заглавие на английски
Да има много думи от рода на:
Original oil paintings, oil on canvas, fine art unique style. Колкото повече думи в заглавието по-добре за излизане при търсене.

В описанието вече може да поясниш че освен оригиналите имаш и дигитални картини.

Понеже нещата са качествени а и клипа е добър, като се позасили след 3-4 седмици ще имаш 20-30 посещения на ден, а по-натък може и над 100.
повечето посещения генерират и мултиплицират повече посещения. Това си е в алгоритъма на ютуба.


ПС
видях и клипа с градината ти. Хубаво е. И аз градинарствам малко :-)
край на цитата.


Бляагодаря ви от сърце за категоричната положителна оценка на картините и клипът!

Благодаря и за съветите ! .. Мисля че съветите са ценни и ще трябва да се възползвам от тях .. Още повече че клипът е готов и само ще сменя надписите на английски и при публикуването ще кача повече ключови думи на английски..



Тема Re: БЛАГОДАРЯ ЗА ОЦЕНКАТА И СЪВЕТИТЕ [re: Петко Марков Петков]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано28.08.11 17:26



......и още нещо. Забелязах на друг клип. че си използвал думата pictures за твоите картини.
В най-общия смисъл pictures значи снимки, картинки. Но ако я употребиш за художествени картини това ги прави лековати, несериозни и евтини. Сериозен художник никога не нарича картините си pictures.
Най-добре е да се използва paintings.
_ _ _

В това отношение английския език е по-беден от българския. В английския няма еднозначна дума за глагола "рисувам" . Имат draw което използват още за тегля, привличам, дърпам, вадя, чертая и "рисувам с молив". Най-точната им дума, която използват за "живописвам" или "рисувам" е paint, което значи още "боя" и "боядисвам". А думата painting използва и художника за своята картина, и бояджията за своето боядисване. :-))

Нямат еднозначна дума и за художник. Използват artist, но така наричат и певците и музикантите и всички хора на изкуството. Използват и painter, но на бояджията също казват painter
Както и да е Най-подходящата дума за картини на художник е paintings. Ако не се разбира добре от контекста за какви paintings става въпрос се добавя "art paintings" или "oil paintings" може и "easel paintings", но избягвайте pictures.

=======================================

"Winning is all in your mind"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.