Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:47 21.09.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Как да продаваме картини/принтове/ в мрежата?нови [re: dzmeitza]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано31.03.11 19:53



"Моята оценка е 30 лв. в Метро, Баумакс и тн."

"Картините са правени много набързо от човек с опит в халтурата. Естествено е никой да не иска да ги изложи, а като цена не бих могла да посоча дори цената на материалите!"


ей, най-после получих отговорите които чаках. Само защо анонимни? толкова ли е страшно да кажеш какво мислиш.....

Идеята ми беше същата - да покажа още един начин за изкарване на пари с продаване в интернет. В по-горните постове ми обърнахте внимание, че хората се интересуват да видят не цените на които се продават картините, а цената на която е затворена покупко-продажбата. По подразбиране тези цени се виждат в feedback-страницата на продавача. Както обясних обаче повечето художници с опит в продаването крият тези цифри (има такава опция) за да не им смятатат заработените пари.

Показаните картини са на една унгарка с доста добър опит в продаването изкарала прилична сума за краткото време откакто се занимава с това.
По една или друга причина тя не крие цените на продадените си картини.
Затова показвам точно нея.

Тя е самоука. За първи път хванала четка преди около 7 години. Продавала изключително в ebay. Първоначално мъжът й бил скептично настроен. После даже напуснал работа за да й помага с пакетиране обработка на снимки и листване.
Ето малко повече за нея:



Ето ги и картините за които говорим:


(цъкнете върху картинката с диагонален надпис ENDED за да видите целия листинг )
тази е продадена на търг (това в ebay е отлична възможност) за 1136 $
тук :
може да видите как е протекло наддаването с 38 бида и общо 9 купувача са се наддавали. Започнало от 1 $ първоначална цена.

това е първата картина за която говорихме:

Продадена е за 1400 $ а купувача е оставил коментар след получаването й:
first rate. Extremely professional, fast delivery, gorgeous work, expertly pack
Member id lhtravelin 28-Jan-11 14:49
skyscrapers city painting modern art abstract OSNAT (#330521357008) US $1,400.00


което може да се види тук:


това което виждате е feedback-страницата в ebay на въпросната художничка.
Тук са коментарите на купувачите оставени след получаване на закупената картина. В дясно е цената, на която е осъществена покупката.
До всяка цена вдясно виждате View Item. Ако цъкнете там ще влезете в листинга на продадената картина.

======================

"Winning is all in your mind"

Редактирано от зaмax на 01.04.11 00:01.



Тема Re: Как да продаваме картини/принтове/ в мрежата?нови [re: зaмax]  
АвторБopko (Нерегистриран)
Публикувано31.03.11 23:36



Тя била доста добра Аз мисля да я поканя да направи една изложба в моята галерия



Тема Re: Как да продаваме картини/принтове/ в мрежата?нови [re: Бopko]  
АвторБopko (Нерегистриран)
Публикувано01.04.11 07:55



Ха Ха!

Появи се и псевдо "Борко". Звучи логично! Художници ментета, галеристи ментета, ценители ментета .................................................. Ето за това си оставаме Ориент, провинция и заден двор!

Дерзайте все така "САМОЗВАНЦИ" и знайте че изкуството има висока цена и единствения начин е да го изстрадаш!



Тема Re: Как да продаваме картини/принтове/ в мрежата?нови [re: Бopko]  
АвторБopko (Нерегистриран)
Публикувано01.04.11 10:14



Какъв си ти

? псевдо "борко" Ако обичаш използвай друг ник. Тоя си е мой
Не ми говори за изкуство защото не си в час



Тема Re: Как да продаваме картини/принтове/ в мрежата? [re: зaмax]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано01.04.11 11:13



Много добро доказателство че кича се продава най-добре. Тъй като художничката е самоука, няма никакви скруполи да прави точно това, което харесват плебеите. Изобщо не се притеснява дали някой ще нарече произведенията и - халтура. По-този начин съчетава работата, която и е приятно да върши, с печеленето на добри пари. Поздравления!

Да не оставим неодрусана слива в нашето село! (лозунг в АПК)


Тема Re: Как да продаваме картини/принтове/ в мрежата? [re: Бopko]  
АвторБopko (Нерегистриран)
Публикувано01.04.11 11:28



Много смешно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! С удоволствие ти подарявам тази ник и напускам този повече от жалък форум. Баламосвайте се взаимно колкото искате. ИЗКУСТВОТО с главна буква, ще бъде за вас само една химера, несбъдната мечта и блян. И когато се озовете стари и жалки драскайки пейзажчета и портретчета в някой курорт се сетете за мен!

Сбогом САМОЗВАНЦИ!



Тема Re: Как да продаваме картини/принтове/ в мрежата? [re: Triglav Zmei]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано01.04.11 18:57



"......Тъй като художничката е самоука, няма никакви скруполи да прави точно това, което харесват плебеите. Изобщо не се притеснява дали някой ще нарече произведенията и - халтура. По-този начин съчетава работата, която и е приятно да върши, с печеленето на добри пари........"

Точно така.
Но веднага искам да подчертая, че тя не е от тези, които печелят най-добре. Има художници, които печелят 2-3 пъти повече. Посочих нея защото и се виждат директно парите. Просто тя определено има търговски нюх. Набарала е вкуса на американеца и стреля яко в центъра.
И нещо много важно!
Дали сама, дали някой й е казвал, но е достигнала до много важни тактики и стратегии за продаване в интернет.


"Цитат:
Много добро доказателство че кича се продава най-добре."

С това не съм съгласен.
През годините съм виждал десетки прекрасни художници да правят опити да продават, които след месец-два се отказват. НЕ Защото непродават кич, а защото незнаят как да продават. И това е нормално. Добър художник - добър търговец рядко се среща. Почти всички се основават на идеята, че работата им свършва дотам докъдето създадат Изкуство, и край.
Тотална грешка.
Искаш ли да продаваш изкуството си, те чакат поне още толкова усилия колкото да го създадеш.

=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема Какво се случва в ebay или... [re: Triglav Zmei]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано03.04.11 19:43



...... дали "кича се продава най-добре"
Не съм сигурен, но според мен това е мит и за други изкуства. Както и да е.

Повдигането на този въпрос ме кара да мисля, че има нужда да обясня какво по-точно се случва в ebay.
В интернет продажбите много търговски закони и пазарни логики не се проявяват, както в реалния живот.
И Aтилea вече спомена :
"Извън странните неща, които понякога се чудиш как са се продали, определено има стилове и тематики, които са по-популярни от другите... "
Така е. Неща, които дори немогат да се нарекат кич, странности, дивотии и откровенни боклуци - всичко се продава. Почти съм убеден, че едва ли може да съществува нещо нарисувано, нацапано или намазано, което да не си намери купувача. Необходимо е само да е представено от правилния продавач. За съжаление огромната маса на такива "произведения" се предлагат от добри продавачи. Често един от тях предлага боклуци от 10-ки "художници"(повечето китайци, индийци пък и всякакви други)

В същото време стойностните неща са нищожна част от общия обем, като почти всички се продават директно от авторите. А те най-често имат малка представа как да правят това и естествено, че продажбите им са слаби или никакви. Затова изглежда, че кича се продава по-добре, а не защото няма клиенти за качествено изкуство. Има достатъчно такива клиенти и те знаят как да намират това което търсят сред 70 000 боклука. Вие само трябва да им подадете необходимите сигнали, иначе няма да ви намерят.

Това е само един от проблемите.

Ще кажете веднага: ама защо тогава не се отделят в отделна категория
Този въпрос е повдиган не веднъж пред ebay.
Топ-продавачите имат привилегията гласа им да се чува. НО всеки път въпроса опира до Как и по Какви критерии да се отделя доброто от лошото.
Не е само въпрос в различията на култури, образувания и вкусове, а и във физическата невъзможност да се прегледат 10-30 000 нови картини, които се листват ежедневно. Сещате се че неможе (засега) да се създаде програма, която да категоризира изображения по художествена стойност. Ако се съберат хора да правят това техните заплати трябва да се платят от таксите за листването, чиято цена би нарастнала абсурдно.

Хубавото все пак е, че добрите работи се продават по-бързо, за тях има повече мераклии и често цените им по търгове се качват дори повече отколкото художника е очаквал. В ebay купувачите-американци са най-много, а американеца е най-добрия онлайн купувач. Мисли кратко, купува бързо и плаща веднага. Често без дори да зададе въпрос. Но обича професионално представяне на продукта. Това е втория проблем пред художника-продавач. Създал си качествена стока, ами направи още малко усилия - представи я професионално. Ще оспори ли някой, че грозната или неподходяща рамка може да убие половината от въздействието на картината? Същото може да стори и лошия или неподходящ листинг, страница или дори целия сайт, в който е изложена картината.

ето например да вземем пак познатия румънец:


На този портрет се е блъскал поне 40 часа. Еми престъпление е да хвърлиш толкова труд и да не отделиш поне още 2-3 часа да си напревиш свестен листинг. В момента листинга му сваля и от цената на картината. Ако неможеш сам, дай 100$ на един уебдизайнер да ти направи хубав листинг, който после може да си го ползваш за всички други картини. Освен това при неговата видимо прецизна работа трябват много снимки близък план и много важно - снимките да са големи с добър фокус . Трябва да покажеш плюсовете на работата си, иначе пак сваляш от стойността й.
Има още много грешки, като таза и изобщо в цялото му продаване, но ще ми трябва още една страница

=====================

"Winning is all in your mind"

Редактирано от зaмax на 03.04.11 21:28.



Тема сметка [re: зaмax]  
Автор888 (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 03:32



аз не мисля пък че е такъв кич за какъвто я изкарвате. Разгледах и картините има някои доста добри. е личи си че рисува само за пари но какво толкова Има избрани нейни картини за книги за филми и др.


от тази страница



взех от че сметнах парите които е получила от продадените картини тази година. те са 17715 $
разделх ги на броя на картините 39
получи се средна цена на картина 454,23 $
доколкото разбрах числото 3532 е броя на оставените коментари за продажбата което значи че това е броя на продадените картини общо
като умножих средната цена на продадена картина по броя на всичките продадени картини се получава
454,23 х 3532 = 1 604 340 $ впечатлен съм от цифрата затова питам да не бъркам някъде в сметките?



Тема Re: Как да продаваме картини/принтове/ в мрежата? [re: EMlL]  
АвторTazey (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 09:21



Мечтайте си НАИВНИЦИ! Защото само това ще ви остане накрая! Не виждате ли че зад всичко това стои "империалистическата" машина за пропаганда. Това е световният масонско еврейски заговор, който от години се опитва да задуши постиженията на родното ни социалистическо ХУМАННО изкуство. Не се поддавайте на тези коварни провокации. Единственото което ще ви сполети е че ще станете роби!!!!

Силата не е на ЗАПАД. Силата е на ИЗТОК в Китай и Русия. Мислете за бъдещето си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.