Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Благодаря ви, че споделяте с нас успехите си!нови [re: videnie7]  
Автор space222 (непознат)
Публикувано14.03.15 17:00



Така е. Поздравления и от мен. Никак не са малко парите, които сте изкарали. То не става лесно, както си го мисли този "dian". Особено в началото трудно се тръгва. Аз имам поглед над много магазини и знам какво говоря. Така че това си е успех от всякъде. Мога да ви препоръчам да сложите няколко картини на Buy it Now на по-висока цена към 200-300 лири. Нека си седят така. Нека виждат клиентите че имате и високи цени , така по-лесно ще купуват на ниските. Пък и вдигат цената на другите. Успех

Редактирано от space222 на 14.03.15 17:06.



Тема Re: Благодаря ви, че споделяте с нас успехите си!нови [re: space222]  
Автор videnie7 (непозната)
Публикувано14.03.15 17:35



Готово! Материала с два линка към магазина на дъщеря ви е пуснат.
Снимах го докато е в началото, защото страницата е много активна и бързо ще замине надолу, така ще се види докато е най-отгоре. Хората обещаха ако има и други продаващи добре да ги пускат безплатно и да ги рекламират. Ако има други художници които искат да си рекламират там творчеството си да им се обадят директно

или да пишат тук. Ще им помогна за да се публикуват постове за тях. Страницата се казва "Българи"

Редактирано от videnie7 на 14.03.15 17:55.



Тема Re: Благодаря ви, че споделяте с нас успехите си!нови [re: space222]  
Автор diannedel4ev (непознат )
Публикувано14.03.15 20:05



"Ноу-хауто на замах" беше първо магазин в Етси, стартиран с 20-30 принта на руло в туба и чак като натрупаш над 70-100 работи и опит,"за да си видим" тогава в ибей.

Аз съм на етапа Етси.
Картините ми са сложна смесена техника върху предварително изграден релеф. Те се правят много трудно, бавно и скъпо на 6 етапа. Не са просто някакви рисунчици на блокче номер 4.
Оригиналите си продавам и съм продавал по над 800 евро за една.

По "ноу-хауто на замах" съм снимал част от тях, както и всяка нова, която правя в професионално студио за 30 лева на картина. Самите принтове, според големината, ми струват до над 45 лева. Постигнали сме 93 процента идентичност с оригинала като цвят.Само, за да отворя това в Етси, съм дал над 3000 лева, "за да имам стока".
Не мога да ги продавам за жълти стотинки, защото новите картини, преди да снимат и вадят на принтове, трябва да се направят, работата е сериозна и скъпа.
Не мога да навирам пари в снимки и принтове, и да чакам 5 години само да се избият разходите.

За жълти стотинки всеки може да продава.

Аз говоря за сериозно професионално ниво със сериозни суми.

За съжаление, нивото в Етси е потресаващо ниско, абсолютно аматьорско, под всякаква критика. Тези "автори" никога нямаше да бъдат допуснати до галерията, която ръководех.

За още по-голямо съжаление в ибей е още по-долнопробно нивото, а всички, които търсят евтиния, се тъпчат с ибей, там е като битак.

Не знам при това положение какво се очаква да направя и как "не се тръгвало лесно".
Къде да се тръгва ?
Сред тези аматьори и профани в тези битаци ли ?
То това би трябвало да е под достойнството на всеки професионален художник, който някога е излагал и продавал нещо в галерия.

Не мога да си позволя продажна цена на принт, която да е под 66 долара.
При тази цена съм продал за 8 месеца, откакто го отворих в Етси, само 1 принт и то на българка, която случайно е попаднала там и аз и го пратих направо, без да го прекарваме през Етси за 100 лева. Това е виртуално.

Само една реално продадена картина оригинал в галерия за 800 евро, това са 1600 лева се равнява на 16 продадени принта при цена 100 лева. За съжаление изобщо не е ясно кога, как и за колко време ще се продадат тези 16 принта. А аз трябва да продам няколко пъти повече, само за да си избия вложените средства за тази авантюра в Етси. До ибей още не съм стигнал и не знам дали ще стигна. Предпочитам да се концентрирам върху едно начинание.

Ми то с около 10000 наврени пари в нови картини, за да са по "американски стандарт" и снимки, и принтове, щях реален магазин да отворя за нещо си, чорапи, фланелки, бельо, каквото и да е.



Тема Re: Благодаря ви, че споделяте с нас успехите си!нови [re: diannedel4ev]  
Автор tatlub (непознат )
Публикувано15.03.15 12:30



Привет на всички!
Благодаря за добрите думи за детето ми! Трогнати сме! И се радваме, че освен олуци, изливащи помия върху всички и всичко, има и такива, които оценяват направеното от друг и усилията му да се реализира.
Не бих съветвал субекта "Деян Неделчев" (не го наричам господин, защото така се обръщат към джентълмени, а той със сигурност не е!) да прави сметката ни. Ние сме си я направили по-добре. Бих го посъветвал, както и в първия си пост, да потърси причината в себе си да не спечели дори тези "мизерни" 300 долара месечно. Като му чете човек злобното съскане, остава с чувството, че спори със самия Уорхол или Джаксън Полак. Какво пренебрежение към другите! Всички са тъпанари, само аз съм геният. Като сте толкова гениален и продавате оригинали за 800 и нагоре евро, за къкъв дявол се завирате в Етси? Или в иБей, Боже упази? Продавайте си шедьоврите и оставете другите с проблемите им.
Още веднъж благодаря на доброжелателните хора, които са готови да подадат ръка на другия или просто само да му кажат добра дума. Понякога тя е по-важната!
И още нещо, свързано със "замах". Аз знам кой е той, виждал съм работите му. Той е далеч, далеч, много по-напред от всички ни с материала. И все пак човекът ни е направил цяло ръководство как да ОПИТАМЕ! Ако субектът Неделчев прегледа още веднъж цялата тема, ще забележи едно - "замах" поне 10 пъти повтаря, че не учи никого как да рисува, а как да ЗАПОЧНЕ в този нелек бизнес. И ако някой търси вината за собствените си неудачи в "замах", значи нищо не е разбрал от темата.
В заключение за "мизерните" 300 долара. Кой днес в България получава 300 долара мечечно? Особено в озонови дупки като Плевен, Търново, Враца? Има, но са сревнително малко. И тук му е местото да кажа - който не може да се зарадва на малко, той не би се зарадвал и на многото.
Поздрави на всички добри хора, които казаха прекрасни думи за детето ми.
Бобо



Тема Re: Господине, не Ви ли е срам?нови [re: videnie7]  
Автор diannedel4ev (непознат )
Публикувано15.03.15 13:00



Може ли да спрете да наричате 30-годишна жена "дете"...

Водя кръжок и частни уроци на деца и майките им са колкото това "дете".



Тема Re: Благодаря ви, че споделяте с нас успехите си!нови [re: videnie7]  
Автор tatlub (непознат )
Публикувано15.03.15 13:10



Здравейте, videnie7!
Много, много ви благодаря за добрите думи и за всички неща, които правите за доброто на дъщеря ми. Много бих искал да има повече хора като вас - тогава може би и милата ни, бедна България ще е на по-добро дередже.
Не знам какво да кажа повече. Благодаря!
Бобо
В къщи и приятелите ми ми викат Бобо и затова така се подписвам, но ако желаете, ще ви дам всички точни координати и данни за нас. Няма от какво да се срамуваме и да се крием. Благодаря ви още веднъж от цялото си сърце.



Тема Re: Благодаря ви, че споделяте с нас успехите си!нови [re: videnie7]  
Автор tatlub (непознат )
Публикувано15.03.15 14:00



Привет!
Пропуснах да ви напиша за Рикардо! От около 6-7 месеца той вече не пуска нищо в иБей. Продава само през сайта си. Веднъж открих случайно сайта му, но загубих някъде минка към него и за мое най-голямо съжаление не мога да помогна. Съжалявам.
Страхотен художник. Страхотен. Човекът пускаше огромните си картини по 1 цент, но в кайна сметка цените им стигаха по над 4000 долара. Явно вече е решил, че не е нужно да плаща такси на аукциона (които хич не са малки впрочем) и като всеки успял художник е преминал изцяло към собствения си търговски сайт.
Подобни са нещата и при една унгарка, живееща в Канада - Оснат Цадок. Нея все още можете да е видите в иБей, но най-вече продава от сайта си:
www.osnatfineart.com
Това е - започнали са с малко, работили са упорито с години и са стигнали където трябва. Другото е дрън-дрън и големи приказки.
Благодаря ви за съучастието към нашите дела.
Поздрави
Бобо



Тема Re: Благодаря ви, че споделяте с нас успехите си!нови [re: space222]  
Автор tatlub (непознат )
Публикувано15.03.15 14:13



Благодаря за добрия съвет. Честно казано, понякога и това ми е идвало на ум, но нямахме смелост да го направим. Сега ще го сторим. Благодаря.
Бобо



Тема Re: Благодаря ви, че споделяте с нас успехите си! [re: diannedel4ev]  
Автор space222 (непознат)
Публикувано15.03.15 21:06



Разбирам те. Работата ми е такава, че поддържам няколко електронни магазина и много често, всяка седмица ми се налага да обяснявам на някой защо не му се продават стоките. Проблема на повечето хора е, че те си мислят че ако са добри в една област за която са учили , автоматично трябва да са добри и в търговията на техните стоки. Но това не е така. Може да си професионалист художник, но както ти казах ти си любител търговец и има много да учиш докато започнеш да си продаваш стоката колкото и качествена да е тя. Любителите търговци очакват от клиентите си да имат сериозни знания в областта на стоката която купуват. Голяма грешка. Не очаквай клиентите да знаят за изкуството колкото знаеш ти. Ще си спестиш много нерви. Ти си мислиш че те трябва да знаят колко техники си използвал за твоите картини. Не , тях това не ги интересува. Не ги интересува и колко време си загубил. Не ги интересува и колко материали си изразходил. Не е разумно да оценяваш стоката си по изразходеното време. И ще ти дам пример от твоята област.


Тази картина на Ротко предполагам че можеш да я нарисуваш за един час и едва ли има повече от 20 лв боя в нея. Но тя струва 56 милиона долара. http://www.bloomberg.com/news/articles/2014-05-15/rothko-painting-fetches-56-2-million-at-phillips-auction
Така че не оценявай стоката си по загубеното време и материали за нея. Твърде е възможно да имаш и техническа грешка в магазина си . При такива сложни сайтове като етси и ибей може да си цъкнал някъде където не трябва и после се чудиш защо нямаш посещения. Това се случва често и при нас. Все има такива, които сами си правят нещо по настройките и после "Ама защо нямам посещения"
Имай предвид , че няма значение в БГ какъв си, за клиентите ти в етси ти си абсолютно неизвестен дебютант и ще се отнасят към теб като такъв и с недоверие докато не направиш някакви продажби. Не е трябвало да изпускаш българката която е купила за да отбележиш поне една продажба. Възможно е да нямаш продажби и ако мотивите ти са много характерно български - стари български къщи , български пейзажи, Несебър, Жеравна. Това няма да се продава на американци и англичани. Това което ти трябва е някой който разбира от тази работа да ти направи анализ на магазина да ти каже защо не продаваш. На мен не ми се занимава защото това го правя на работа и затова ми плащат, пък и не разбирам много от продажби на картини. Тук можеше да ти кажат хората, но ти вече се изпокара с всички, което беше абсолютно безмислено.

Редактирано от space222 на 15.03.15 22:05.



Тема Re: Благодаря ви, че споделяте с нас успехите си! [re: space222]  
Автор diannedel4ev (непознат )
Публикувано15.03.15 21:23



Всичко това ми е ясно.
Каквото и да си мислите, аз съм Диян Неделчев, магазина ми в Етси не е таен, никакви настройки объркани няма :

https://www.etsy.com/shop/Printtcanvas?ref=hdr_shop_menu




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.