Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 16.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: ИЗКУСТВОТО В МОМЕНТА Е В НЕМИЛОСТ!нови [re: diannedel4ev]  
Автор tatlub (непознат )
Публикувано10.03.15 12:42



Здравейте! Без да се смятам за капацитет в темата, нека ви споделя и моя опит. Не аз предлагам нещата си по сайтове, а дъщеря ми - аз просто върша техническата работа.
Като цифри - за 26 месеца (откакто попаднах на тази тема случайно) в иБей имаме продадени 523 рисунки на обща стойност около 8000 долара. Няма да ви издавам чалъмите си, само ще кажа, че "Замах" ни отвори очите. На този човек ще съм му благодарен завинаги, защото той най-безкористно ни написа цяло ръководство как се правят нещата.
Относно принтовете - а защо само принтове? Защо не предложите оригинали? Защо не тръгнете от по-малка височина? Продават се нещата, и още как. Само че трябва да се подходи с ум, а не като онзи от приказката, дето смятал: "Триста яйца по две пари - 600, ще купя прасенце, то ще опраси и т.н..." Стагнацията в цял свет е страховита. Дори амриканците, които са основните купувачи, са трепнали и прекалено много избират. И също търсят хубави и по-евтинички неща.
Не знам, Емил, на какви цени предлагате принтовете си, само едно ще отбележа - един от най-големите продавачи в иБей - Рикардо Рибейро от Колумбия - свали цените на ОРИГИНАЛИТЕ си (2.50х3.50 м.!) с около 60 процента от тези, които бяха преди година, година и половина. И още нещо - напоследък се търсят повече оригинали, принтовете позамряха. Какво да се прави - кой както я случи. И последно - в иБей купуват 90% американци и канадци предимно от американски художници. Както и да го погледнете, на тези аукциони от типа на иБей, Етси, Амазон и тем подобни им идва краят, поне що се отнася до рисувано изкуство. Пътят вече е друг, но всеки си го търси сам - няма обща рецепта. Един успява тук, друг там, някои никъде. Затова не обвинявайте Замах, а си помислете как правите нещата и дали не грешите някъде.
Желая успех на всички!
Бобо



Тема Re: ИЗКУСТВОТО В МОМЕНТА Е В НЕМИЛОСТ!нови [re: tatlub]  
Автор diannedel4ev (непознат )
Публикувано12.03.15 11:11



Koй е този Емил ?
Това ли е "замах" ?
Сам ли си пишеш от друг профил или някой познат отговаря, вместо теб ?

Какви сте вие, бе, анонимки страхливци ?
А си пишете имената !

Къде е продала дъщеря ти 500 рисунки за 8000 долара ?
Коя е тя ?
Напиши и името ?
Дай да видим къде са продажбите !
Истина ли е това ?
И аз мога на напиша "Аз съм субекта Х и продадох в ибей 300 картини за 8000 долара".

Докажи, че е истина !
Иначе си един страхлив мошеник, лъжец и мишок.

"замах" не може ли сам да се покаже, този емил, нарочно е с малка буква ?
Няма ли достойнство и смелост, щом е великия продавач на принтове и се изявява като ментор, да застане с името и биографията си и да докаже, че не говори лъжи ?

Искаме доказателства, не празни приказки от анонимни мишоци !

Ето преди теб Петко Пемаро си показва всичко и е честен, има доказателства, има име, има сайт, има биография, има за жалост и неприятен опит.

А ти кой си ?
Коя е дъщеря ти ?
Кой е Емил ?
Кой е "замах" ?

Кои сте вие, бе анонимници ?

Покажете се !

Докажете думите си !

Както "замах" показваше и правеше сметки на продажбите на чуждите автори, така искаме да видим вашите сметки.

На български художници или продаващи принтове и живеещи в България !
Продаващи в Етси и ибей от България ?

Не живеещи в САЩ или някъде с висок стандарт.

Тук, българи, живеещи и продаващи от България !
Покажете ги !
Искаме да видим техните успехи !
Искаме да направите техните сметки !
Ясно ли е !
Да не би да се срамуват ?
Нали са успели ?
8000 долара ?
Докажи, успялата дъщерьо, покажи се, похвали се с успехите си !

Редактирано от diannedel4ev на 12.03.15 11:18.



Тема ИЗКУСТВОТО СИ Е ДОБРЕ!!нови [re: diannedel4ev]  
Автор space222 (непознат)
Публикувано12.03.15 20:05



Диане, погледни първо датата на темата - тя е писана преди 4 години. Петков ти каза вече че всичко се е променило. Това е форум - не е задължителен за никой. Ако искаш пишеш ако не искаш не пишеш. Всеки може да пише каквото си иска. Всичко е по желание. Това не е училище и никой не е длъжен да те обучава. Това не е съд да искаш доказателства. Аз не съм специалист в областа за която говорите, но от любопитство потърсих в етси картините ти. Не ги намерих. Но открих 35 000 продукта които се продават там от България и над 250 българи продаващи от България. Как 250 човека продават, а ти не продаваш? Опитах се да те намеря по име там но неуспях. Всъщност никъде в гугъл не откривам картини от Деян или Деан Неделчев. Щом те търся по име и не откривам картините ти, тогава как някой друг искаш да ги намери , че и да купи нещо?

Редактирано от space222 на 12.03.15 20:08.



Тема Re: ИЗКУСТВОТО СИ Е ДОБРЕ!!нови [re: space222]  
Автор diannedel4ev (непознат )
Публикувано12.03.15 20:56



А ти кой си ?
На анонимници не се представям.
Ако всички си напишете истинските имена и най-вече "замах", ще се представя и аз.
И аз искам да ги намеря тези тук, дето твърдят, че продават за хиляди, ама на - не мога.
Що вие ще ме намирате така без нищо ? А ?
В етси е пълно с всякакви хора, които предлагат много артикули и не продават нищо или имат някакви смешни приходи.
Тук в "ноу-хауто" ставаше въпрос да се издържаш от това и чак "децата ти да ти продават принтовете", думи на "замах".
Ти продаваш ли в етси да видиш как върви, че да твърдиш, че "колко българи продавали, само аз не" ? А ?



Тема Re: ИЗКУСТВОТО СИ Е ДОБРЕ!!нови [re: diannedel4ev]  
Автор space222 (непознат)
Публикувано12.03.15 21:56



Не аз не искам да ми се представяш. Не ме интересуваш. Ясно е че си любител художник и сега се учиш. Просто констатирах че е нормално никой да не се интересува от твоите картини защото си неоткриваем затова и не купува никой от теб. Всеки преди да купи си прави някаквъв рисърч. Е за теб няма какво да се намери. Не се сърди. Виждал си предполагам два магазина за обувки един до друг. Единия е пълен с хора а в другия са само продавачките. Каква е причината? Възможни са много причини. Аз не продавам картини, и не мога да ти кажа защо не продаваш но знам че тук има хора които могат да ти кажат. Ти се сърдиш на целия свят за твоите проблеми. Твоя си е работата дали ще се цупиш като малко дете или ще е по-важно да получиш коментар и оценка за рисуването си. А правилата на клубовете тук позволяват всички да са анонимни. Не можеш да искаш от хората да си разкриват имената. Правилата са такива.

Редактирано от space222 на 12.03.15 21:58.



Тема Re: ИЗКУСТВОТО СИ Е ДОБРЕ!!нови [re: space222]  
Автор diannedel4ev (непознат )
Публикувано13.03.15 00:29



Боже, боже, какви глупости дрънкаш.
Работя под псевдоним.
Аз съм на 45 години, завършил съм още 95 г., 5 години съм преподавал изобразително изкуство и 6 години съм ръководил художествена галерия. Достатъчно капацитети са ми оценили нещата, че са на световно ниво и достатъчно работи съм продал само в оригинал и никога по интернет.
На какво ще ме учат тук ?
Да взема аз да ги науча на нещо ?
Нека се представят да видя на какво ниво са, може да са под моето.
Искам да видя кои са тези, дето ще ми се правят на ментори.
Моите неща, вкл. принтовете са над нивото на повечето неща в Етси и ибей, където са 90% боклуци.
Имам компютър едва от 6 години за първи път и едва миналата година попаднах на тези зарибяващи глупости да ми губите времето и парите, профани такива.
Щели да ме учат...
Айде покажете се бе, некадърници !
И тогава ще ви покажа магазина си в етси.



Тема Re: ИЗКУСТВОТО СИ Е ДОБРЕ!!нови [re: diannedel4ev]  
Автор space222 (непознат)
Публикувано13.03.15 09:31



Абе човек, аз не искам да ми показваш картините си. Не ме интересуват. Аз съм уебдизайнер и програмист. Четох тази тема преди години когато програмирах електронни магазини. Доста неща, които ме интересуваха научих от нея. Не ме интересуват твоите картини. Знам че много хора като теб които не са много запознати с онлайн продаването правят елементарни грешки които им пречат да бъдат видими или да получават максимални посещения. Ако наистина картините са ти свестни, то вероятността да имаш технически проблем е доста голяма. Но не горя от желание и да ти помагам. По скоро ми е забавно, особено с този псевдоним , който го измисли. Доста съм добър в търсенето и ей така за забавление потърсих Диан Неделчев с всички разновидности на името. Лице с такова име свързано с изобразително изкуство в България НЯМА.

Няма начин да се покриеш под псевдоним. Всички художници с псевдоними се изписват и с имената им. Така че едно от двете ти твърдения не е вярно. Разбира се не си длъжен да казваш истината. Все пак тук влизаме да се забавляваме. :-)

Редактирано от space222 на 13.03.15 09:35.



Тема Re: ИЗКУСТВОТО В МОМЕНТА Е В НЕМИЛОСТ!нови [re: tatlub]  
Автор diannedel4ev (непознат )
Публикувано13.03.15 10:55



И аз намерих преуспялата щерка :

http://www.ebay.co.uk/usr/alex_dux_artist?_trksid=p2047675.l2559

и сметнах 2 и 2 :

523 рисунки за 8000 долара = 15 долара на рисунка
8000 долара за 26 месеца = 300 долара на месец

300 долара се делят на двамата, баща и щерка, защото той продава, тя рисува, т.е. по 150 долара на човек на месец.

Просто страшен успех, страшна работа...ако трябва да се издържате със 150 долара на месец, по-добре да се хванете и двамцата на най-нископлатената работа в Плевен.

Ясно ми е, че не са ви това основните доходи.
Ама за толкова кинти не си заслужава изобщо да се почва, пък и щом времето на тези аукциони приключва...

В "ноу-хауто" "замах" говореше за хиляди долари на месец или поне човек да си храни семейството, т.е. поне 3-4000 лева на месец.

Айде "замахчо" покажи се, другите не ме интересуват, с теб имаме сметки за уреждане.
Аз ще те намеря, де, въпрос на време е...че имам и контакти в арт-средите.



Тема Господине, не Ви ли е срам? [re: diannedel4ev]  
Автор videnie7 (непознат)
Публикувано13.03.15 19:01



Господине,
(без обръщение защото стана вече ясно че не сте нито "Диян" нито "Неделчев". Регистрирах се само за да Ви нахокам)

Казвате, че сте на 45 години?
Не Ви ли е срам !
Може ли с такава злоба да плюете върху труда на едно дете.
Момичето е в един от най-бедните райони на България. Със собствен труд и талант изкрава пари чрез нещо смислено, красиво и достойно.
Продава рисунките си в чужбина! Това означава, че се внасят пари в България от вън, което е добре и за цялата държава.
Вместо да я пахвалим, да я стимулираме, че да могат и други деца да се захванат с нещо подобно Вие изхвъргате злъчните си отрови
върху едно младо създание защото сте недоволен , че Вие не можете да реализирате творбите си.
Никой не ви е виновен, най-малкото пък, това дете.

Засрамете се !



Тема Благодаря ви, че споделяте с нас успехите си! [re: tatlub]  
Автор videnie7 (непозната)
Публикувано13.03.15 21:57



Здравейте Бобо,

Поздравления за успехите. Дъщеря ви е не само талантлива, но и много красива! Очарователна усмивка !
Браво за всичките тези 500 продадени рисунки. Това е много хубава новина. Нека такива новини да се чуват по често. Много се радвам за вас. Искам да ви кажа че се почуствах лично обидена от грозните думи на господина, който се опитва да омаловажи постигнатото от вас. Знам че не е лесно, но сте поставили началото. Сигурна съм, че големите успехи тепърва ви предстоят. Пожелавам ви да сте живи и здрави и разпространявайте наученото безкористно за да могат и други българи да предлагат изкуството си зад граница.
Нищо че цените засега са ниски. С упоритост и постоянство и те ще се вдигнат.

Имам позната , която поддържа 100 000-дна фейсбук страница ще я помоля да пише за вашата дъщеря и да популяризира творчеството й.

ПС . кой е този Рикардо Рибейро . може ли линк?




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.