Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 16.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Как да се увеличи лимита за листване в Ebayнови [re: зaмax]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано09.11.13 06:11



Тук може да погледнете и питате, ако имате проблеми с лимита на ebay :

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46534

.
.




Тема Re: Принтове.нови [re: зaмax]  
Автор babylonafall@abv.bg (непознат )
Публикувано26.11.13 07:35



Koi e nai-dobriqt variant za dostavka v chujbina spored vas?



Тема Re: Принтове.нови [re: зaмax]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано28.05.14 13:28



Замах - четах темата и бях впечатлена. Прекрасна тема си изнесъл на гърба си. Одобрявам ВСИЧКИТЕ ТИ СЪВЕТИ ДО ЕДИН - с една забележка - която правя и по други поводи и събития.


Още ше чета тая тема - но само един поглед по диагонал ми даде искра да се обадя - но със сигурносъ ше я прочета внимателно отново.


Забележката ми е както винаги за морала на бълХарие кочинката - искат си простотията и не се отказват от тая простотия. На което базират сичките си преценки - започват от това условие и свършват с това условие. Забелязвам го във всичките отговори и резистенция към тебе.


Аз не се обаждам да ти противореча - а да одобря мненията ти и атитюда ти. Да го потвърдя - с целия си експирънс.

И аз имам акаунт в ибей - и абсолютно потвърждавам казаното от тебе.


Моята забележка касае поведението на родните 'майстори'. 'Морала' им. 'Естетиката' им. 'Трудолюбието' им. Финансовите им разчети и умения. И прочие - но са морални и духовни качества. Защо казвам това. Защото арта е субективна категория и се базира на апиърънса. А апиърънса се базира на личността. Имаш си работа с изявена и градивна личност - и оставаш очарован от въпросната личност. Имаш си работа с деструктивна, негативна и мърмореща и ленива и скапана личност - и съответно си градиш чепетленията....





Гледам колко са ти мрънкяли, колко негативност, колко тръшкане, колко сметки за мелиони - а немат дори неколко свесни продажби....а ти има даваш вода от извора - а те те плюят....



За морала говоря - и че се вижда като поведение. За липсата на морал също. Тези неща се виждат - публиката не е сляпа. затова е възможно някой румънец с коректно отношение и много работа да си изработи имидж и да направи продажби дори на труден пазар. И некоректен и мързелив бълХарин да мрънкя тука защо не е успял - вижда се как на световния пазар кой и за какво е проспериращ.


На локалния пазар - вероятно също. Аз сега коментирам световния пазар.


При огромна конкуренция и свобода на креативността - наште занаятчии са вечно неразбрани и мрънкящи. Вечно им липсва нещо - но не и оправдания и виновници. Толкова нисък морал - и ясно и с просто око се вижда причината.



Затова вметнах думата духовност - докато въпросните 'творци' не си вдигнат духовното присъствие - да не чекаме от тех постижения....


Като притежател на акаунт в ибей мога да кажа, че хората работят здраво, за да изградят присъствие и история. Работи се здраво за всеки коментар и фиидбак.


Не им се работи на наште - това е пречината....



Искате мелиони веднага....и некой друк да им свърши раутата - а те да пребират пари....


Не искат да плащат разходи - сметат, че никой не е достоен за техното внимание...


Сравнявайки с други хора, които съм виждала в новия си живот по света - намирам, че има драстична разлика, която е видима с просто око.


И да споделя нещо лично - аз работя с арт също - макар да не съм тоя тип художник. Миналата година ми потрябва вЪлна - косъма от овца - за проект, свързан с килими. Опитах да купя вЪлна от троянския балкан - защото се бяха обявили че продават промишлени количества вЪлна - и защото исках да помогна на работлив човек с тежка работа. Абе исках да помогна на некой работлив и свестен човек производител.


Еми - наддавам аз (не оставили опция за 'купи веднага') - и печеля търга - за над 100 кила вЪлна - и въпросния акаунт закрива търга - тази опция е възможна - и ми праща бележка не е достатъчна цената на която печелите търга....

Алчност и вироглавие...


Ако ги бех докладвала на ибей - щеха да им затворят акаунта на минутката с наказателни мерки...

Такава цена за търга са обявили - и при положение че аз съм готова да я платя - и се използват мерки срещу мене...защо? защото плащам с парите си...

Ето това поведение визирам - липса на МОрал, на етика, на духовност....



И най-красивата картина/вЪлна/ прдукт да изложите - се осирате с поведение....

Човек,наритан така веднъж ....НЯМА ДА СЕ ВЪРНЕ ПОВЕЧЕ ПРИ ТЕБЕ....адски негативна репутация и реклама....и сами си я правите....


САМИ СИ ГО ПРИЧИНЯВАТЕ....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Нов магазиннови [re: pen4o kubadinski]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано28.05.14 13:40



Аз подозирам, че причината е 4е не релистваме листингите, както е написал замах, или пък се плашат хората, че нямаме нито една продажба и фиидбек, ддз.
Като имам кинти мисля да дам пари на приятели да си "поръчат" картинки и да пишат фиидбек след транзакцията, да има барем две продажби, и после ще изтегля някоя програма за релистване и ще я нагласа да релиства примерно събота и неделя по американските времена, като имам пари за такива експерименти...


Пенчо Кубадиснки, съмнявам се че пишеш след няколко години, но пък аз да се обадя с коментар - може на друг някой да е полезен.

ПЪРВО И МНОГО ВАЖНО УСЛОВИЕ - НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТРИКЧЕТА И ЛЪЖИ - РАЗБИРА СЕ, ВИЖДА СЕ И КЛИЕНТИТЕ НЕ ИСКАТ ДА КУПУВАТ ОТ НЯКОЙ, КОЙТО НЕ ЗАСЛУЖАВА ДОВЕРИЕ!


Второ и още по-важно условие - да, фийдбака е ВАЖЕН - КАТО СЛЪНЦЕТО И СВЕТЛИНАТА! РАБОТЕТЕ КАТО БЕСНИ, ЗА ВСЕКИ ВЪЗМОЖЕН ФИЙДБАК! НЯМА ДРУГ НАЧИН ДА ВПЕЧАТЛИТЕ КЛИЕНТИТЕ СИ! ТОВА Е ВЪЗМОЖНИЯ НАЧИН!

ПРИ ВСЯКО ПОЛОЖЕНИЕ - ПРЕДВИДЕТЕ СИ НАЧИНИ И СРЕДСТВА ДА КОМПЕНСИРАТЕ КЛИЕНТА - АКО ДОРИ САМО ЕДИН КЛИЕНТ Е НЕДОВОЛЕН - ТОВА МОЖЕ ДА СРИНЕ ЦЕЛИЯ ВИ БИЗНЕС!


ТОВА КОЕТО ПРАВИТЕ Е БИЗНЕС - АРТ Е КОГАТО РИСУВАТЕ ИЛИ СЪЗДАВАТЕ! ПРОДАЖБАТА Е БИЗНЕС - А НЕ АРТ! Това последното е особено важно - не си мислете, че таланта ше ви продаде продукта и ше ви направи автоматично богати....



Частта, свързана с творенето - е АРТ. Частта, която ше ви донесе пари - е БИЗНЕС!!!!!!

Точка по въпроса - кой колко е талантлив и заслужава. Заслужаваш толкова, колкото можеш да продадеш - а таланта е само началото!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: СПЕЦИАЛНО ЗА ФИЛТРИТЕ ВЪВ ФААнови [re: Aтилea]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано28.05.14 13:45



FAA плащат през PayPal един месец след покупката на принт или каквото там е продадено.


Това се прави от съображения за сигурност.


Клиента ТРЯБВА да получи продукта доставен - и да даде фийдбак - за да можеш и ти да си получиш парите. Съгласи се, че не е почтено да си получиш парите, а клинета кучета го яли и не те интересува повече какво е станало.


Това е стандартна мярка точно срещу измамници като тебе - дето искат да получат пари на секундата, а клиента не ги интересува.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Нов магазиннови [re: Roxan*na]  
Автор pen4o kubadinski (непознат )
Публикувано09.07.14 15:37



Странно нещо е живота. От години не бях влизал тук, не знам как ми хрумна да посетя темата, че и да си спомня паролата и ника, и ето, че е имало защо.

Благодаря за отговора. Колкото и да е без знаечение след толкова време конкретно за моя магазин, това не омаловажава значението му по принцип.

Съгласен съм със всичко, което си написала.( изплозвам женски род поради ника ти) В моя случай използвах порочната практика за изкуствен фийдбек единствено в началото, за две фиктивни поръчки, за да не се страхуват евентуалните клиенти, виждайки магазин без поръчки и фийдбек. Лично аз не съжалявам, защото това се оказа нужното, за да се завърти поне малко колелото, след което не съм прекрачвал никакви принципи и добри търговски практики.
Като цяло, магазинът вървеше добре, имайки предвид колко време и средства му отделях( не много и не достатъчно) а както знаем, колкото вкараш, толкова ще изкараш, няма магии.

За накрая, малко лирическо отклонение, относно що е арт и що е бизнес.
Единствение "проблем", ако може да се нарече така, е че разликата между двете е още на базово ниво фундаментална, и е трудно да бъдат съвместени в главата на една личност.

Отделно, че времето, предназначено за БИЗНЕС е в пъти по-важно за комерсиалната реализация, отколкото времето за АРТ. Затова и наблюдаваме възхода на тарикатите, хитроумните харизматични по същество търгаши, заляли "арт света". Подозирам, че винаги те са доминирали де, поне на повърхостта. Стигаме до въпроса "кой си ти и за какво се бориш?" Богат ли искаш да си, известен ли да си, феномен в своята област...за себе си знам отговора, да живея без притеснение за битовите разходи, правейки, каквото обичам.
Знам, утопията на твореца. Както казва дедо Пратчет: "За какво мечтае веки артист? Да му плащат."



Тема Re: Как да продаваме картини/принтове/ в мрежата?нови [re: EMlL]  
Автор STASSSI (непознат )
Публикувано25.08.14 22:11



Аз се пробвах на шега и продадох 24 картини за година и половина. Също така съм в отношения с 4 галерии от щатите, тръгнали единствено от електронни публикации. Препоръчвам на всички споделеното от Замах. И разбира се благодаря много. Темата бе повече от полезна!

Пожелавам успех на всички колеги!



Тема Re: Как да продаваме картини/принтове/ в мрежата?нови [re: STASSSI]  
Автор diannedel4ev (непознат )
Публикувано19.02.15 12:05



Аз също миналото лято изпълних всички стъпки, препоръчани от Замах, но за съжаление вече повече от половин година нямам никакви продажби. Вижданията са много рядко и много малко в Етси.

А имам наврени пари в принтове, от които досега е спечелила само фирмата, която ги снима и принтира.

Да не забравяме, че за да има принтове, трябва да се снимат картини, в тях също има наврени един куп пари.

Освен солидния капитал, който трябва да имаш, за това абсолютно несигурно и негарантирано от нищо начинание, трябва да те издържа някой, докато рисуваш и вадиш принтове.



Тема ИЗКУСТВОТО В МОМЕНТА Е В НЕМИЛОСТ! [re: diannedel4ev]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано27.02.15 08:04





цитат:

Аз също миналото лято изпълних всички стъпки, препоръчани от Замах, но за съжаление вече повече от половин година нямам никакви продажби. Вижданията са много рядко и много малко в Етси.

А имам наврени пари в принтове, от които досега е спечелила само фирмата, която ги снима и принтира.

Да не забравяме, че за да има принтове, трябва да се снимат картини, в тях също има наврени един куп пари.

Освен солидния капитал, който трябва да имаш, за това абсолютно несигурно и негарантирано от нищо начинание, трябва да те издържа някой, докато рисуваш и вадиш принтове.

край на цитата.


Вярвам ти защото и при мен е така .. Аз предлагам принтове за продажба ето тук :


Страницата ми в тоя сървър е добре обгрижена .. имам много посетители.. качил съм за продажба над 2000 картини .. Познават ме художниците от цял свят!.. рисуват портретът ми .. хвалят ме .. Но за съжаление годишно успявам да продам едва по пет - шест принта .. от което получавам по 50 до 100 долара средно за принт.. Това е капка в морето .. С такива пари не може да се живее.. Оказва се че в момента трудно може да се приживява от продажба на принтове .



Тема Re: ИЗКУСТВОТО В МОМЕНТА Е В НЕМИЛОСТ! [re: _petkov_-126478]  
Автор diannedel4ev (непознат )
Публикувано06.03.15 13:53



Да, знам, чел съм мненията ви в темата и съм разглеждал нещата ви.

Според мен, не може да се доверяваме сляпо на съмнителни индивиди.
Аз съм навсякъде с името си - Диян Неделчев. Имам биография, адрес, телефон, мога да ги напиша, ако някой се интересува.

А кой е този "замах" ?
Какъв е този човек ?
Как се казва, с какво е известен, какво и колко е продал, къде, защо да му вярваме ?
На кого всъщност вярваме ? Какво е това "замах"?
Напиши си истинското име и докажи, че това, с което зарибяваш хората да пръскат пари за принтове и ги насочваш към точно определена печатница, наистина работи.
Това "ноу-хау" къде е доказано, кой българин е спечелил от него ? С имена !
Според моя опит само професионалното студио, което ми снима картините и печатницата спечелиха един куп пари. Аз само загубих и имам един куп непродаваеми принтове, някои огромни и скъпи, пак по твоите препоръки...препоръки всъщност на кого ?
Кой си ти ?
Като твърдиш, че помагаш, а се получава обратното, искам да видя кой си ?
За да те държа отговорен за подвеждане и лични финансови загуби, време и надежди.
Това, което натрапваш като помощ и "ноу-хау" изисква 10 000 лева начален капитал, за да се направи, както трябва. С това трябваше да започнеш, за да са наясно хората, които нямат тези пари, изобщо да не се захващат. Освен това с рисуването и изпълняването на "ноу-хауто", нямаш време за работа, трябват ти още 10 000 лева на първо време, за да се издържаш.
И после, ако това нещо, написано от абсолютно безименния субект "замах", не проработи, не продадеш нито един принт или само два-три на година, ти си набутан с 20 000 лева, само защото си се доверил на някой си "замах", на който обаче не можеш да му търсиш отговорност.
Но аз смятам, че този човек трябва да отговаря публично, защото художниците в България са толкова бедни, че 20 000 лева са за тях или навъзможна сума или цяло състояние загуба, а ние непродадени принтове не можем да ядем, а тези, които ги печатат си ядат на корем.
Разбра ли ме, Замах ?
Лауд е клиър ?
Покажи се явно кой си пред всички !




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.