Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 22.09.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Нов магазиннови [re: selenitt]  
Автор pen4o kubadinski (непознат )
Публикувано13.05.12 11:50



Наскоро аз и приятелката ми отворихме магазин в етси, но нито има много разглеждания, нито пък има поръчки.
Та чудим се къде е проблема...Аз подозирам, че причината е 4е не релистваме листингите, както е написал замах, или пък се плашат хората, че нямаме нито една продажба и фиидбек, ддз.
Като имам кинти мисля да дам пари на приятели да си "поръчат" картинки и да пишат фиидбек след транзакцията, да има барем две продажби, и после ще изтегля някоя програма за релистване и ще я нагласа да релиства примерно събота и неделя по американските времена, като имам пари за такива експерименти...
Ако някой има опит и може да сподели дали това ми е грешката или има някви други трикове за етси, моля да пише тук или на лс.
Успех на всички, които опитват!



Тема Re: Цени на принтове и Limited editionнови [re: замах]  
Автор jack52 (непознат )
Публикувано22.10.12 16:22



А как стои въпросът с авторските права?
Какво ще стане ако започнеш да си харесваш картини наляво-надясно, принтираш ги и ги продаваш?!



Тема Продажбанови [re: EMlL]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано04.12.12 22:17







Тема Как да се увеличи лимита за листване в Ebayнови [re: jack52]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано12.02.13 06:45



Трима човека ме питат с бележки как да увеличат лимита си за листване на картини в ибей. Отговарям тук защото това което искам да пусна е много дълго, а пък може и други да незнаят.
Ето:

Increasing your limits

When you list an item, you may see a message letting you know that you have met, or are close to, one of your monthly account limits. If you can't wait until the next month to continue listing, you can click the link in the message to request higher selling limits. Some sellers may also find this link in the All Selling section of My eBay in the Monthly selling limits section.

From time to time, we ask members to verify contact information and business practices before they're allowed to list more items on our website. We also sometimes ask members to confirm some information.

We may send you an email with more information on what you need to do next. You can find the email in the Messages section of My eBay. Once we can verify your information, we'll review your account to see if we can allow you to list more items.

If you already have an established seller account

You may be able to increase the limits on your account if you have another, more established seller account on eBay. Your other account needs to meet all of these conditions:

You've been a registered seller for at least 90 days.

You don't have any unresolved eBay Buyer Protection cases.

Your detailed seller ratings are at least 4.8 in all areas.

If your account meets all of these conditions, follow the instructions on the Request higher selling limits page to confirm that you already have an established seller account.

If you have a history of selling authentic items

Sellers who have been a seller for at least 90 days with good detailed seller ratings and are confident in the authenticity and origin of their items may be eligible to have their selling limit increased. We'll consider the following when we determine whether to change selling limits:

Positive buyer Feedback

No unresolved eBay Buyer Protection cases with buyers

Selling history (minimum 3 months) and activity as a seller on the site

Absence of Feedback questioning the authenticity of the item(s)

History of following eBay policies

General good standing of the account

If your account meets the above factors, contact us and we'll be happy to review your account.

If you don't qualify to have these limits increased at this time, please check back in 30 days. You may be able to list more items of this category or type at that time. These selling limits only apply to certain categories or types of items, so you can usually continue listing other types of items as long as they also follow our policies. Find out more about our rules for sellers.



Накратко:
1. You've been a registered seller for at least 90 days.
Да сте регистрирани от поне 90 дни

2. You don't have any unresolved eBay Buyer Protection cases.
Да нямате някакви неразрешени спорове с някой купувач.

3. Your detailed seller ratings are at least 4.8 in all areas.
Рейтинга да ви е поне 4.8

Общо взето изпълними неща. Най трудното е 90-те дни.

Важно! Трябва и да го поискате това увеличение. Те няма да ви го дадат ако не си го поискате.



.

\\\"Въображението е по-важно от знанието\\\" Айнщайн

Тема Re: Продажбанови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано12.02.13 17:30



Здравей Пемаро!
Радвам се че си продал във ФАА. Виждам че си активен там. Ако можеш да пускаш картини и фотографии с по-голяма резолюция и по-големи размери ще имаш повече продажби. Съгласи се че с максималния ти размер 20х10 см ограничаваш много възможните купувачи. Американците обичат големите неща. Трябва само да качваш снимките ти с максималната резолюция. Разбираш от фотошоп, така че можеш да изчистваш дефектите от снимката и да засилваш някои ефекти. Сигурен съм, че тази снимка ако я имаш на висока резолюция ще се продава повече на размер 48х24 инча (120х60см) отколкото 20х10см

И едно пояснение, казваш в твоята тема :

"На сървърът на "Файн арт Америка" са качени милиони картини на над 350000 художници от целият свят . Радостен съм да се похваля че по рейтинг моите картини са окупирали първите 10 страници на този сървър .. Вижте сами : Моето име е Petko Pemaro с този линк

"

Искам да кажа че търсачката в този сайт не класират по рейтинг. Тя класира резултатите според IP-то на на посетителя. В смисъл най-отгоре му излизат картините или снимките на художници и фотографи, които живеят най-близко до посетителя. Те го обясняват това, че обикновенно човек се интересува от работите на местните творци. (аз си го обяснявам с малко ефтин тарикатлък за да заблудят авторите точно както ти си се заблудил. Както и да е) Това което виждаш ти при зареждане на тази страница са картини и фотоси на артисти от твоя географски район, който всеки попълва при регистрация в сайта. Ако попиташ някой в чужбина какво вижда (стига да не е в Македония , Сърбия, Румъния) най-вероятно нито една твоя работа няма да е на линка посочен от теб или дори на следващите страници.

Единственото класиране по някакъв (би могло да се нарече техен) рейтинг е това , което виждаш на първата страница на сайта под:
Featured Images
От цял свят там се виждат едни и същи 18 изображения
(има един българин между тях, който наистина продава добре :-)


.

\\\"Въображението е по-важно от знанието\\\" Айнщайн

Редактирано от зaмax на 12.02.13 17:38.



Тема ПОПРАВКА НА ЛИНКЪТнови [re: зaмax]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано13.02.13 06:02



Здравей замах ,


цитат:
Здравей Пемаро!
Радвам се че си продал във ФАА. Виждам че си активен там. Ако можеш да пускаш картини и фотографии с по-голяма резолюция и по-големи размери ще имаш повече продажби. Съгласи се че с максималния ти размер 20х10 см ограничаваш много възможните купувачи. Американците обичат големите неща. Трябва само да качваш снимките ти с максималната резолюция. Разбираш от фотошоп, така че можеш да изчистваш дефектите от снимката и да засилваш някои ефекти. Сигурен съм, че тази снимка ако я имаш на висока резолюция ще се продава повече на размер 48х24 инча (120х60см) отколкото 20х10см

край на цитата.



Аз ти благодаря за пояснението , но картините които качвам във ФАА са от порядъкът на 6000 / 4000 пиксела . Това като файл е около 3 мегабайта .
Такава разделителна способност напълно покрива размер за печат (120х60см)
Но екраниият образ който показват на ФАА е умален размер с цел да се защитят авторските права на авторът.



цитат:
И едно пояснение, казваш в твоята тема :

"На сървърът на "Файн арт Америка" са качени милиони картини на над 350000 художници от целият свят . Радостен съм да се похваля че по рейтинг моите картини са окупирали първите 10 страници на този сървър .. Вижте сами : Моето име е Petko Pemaro с този линк http://fineartamerica.com/art/all/still+life/all "

Искам да кажа че търсачката в този сайт не класират по рейтинг. Тя класира резултатите според IP-то на на посетителя. В смисъл най-отгоре му излизат картините или снимките на художници и фотографи, които живеят най-близко до посетителя. Те го обясняват това, че обикновенно човек се интересува от работите на местните творци. (аз си го обяснявам с малко ефтин тарикатлък за да заблудят авторите точно както ти си се заблудил. Както и да е) Това което виждаш ти при зареждане на тази страница са картини и фотоси на артисти от твоя географски район, който всеки попълва при регистрация в сайта. Ако попиташ някой в чужбина какво вижда (стига да не е в Македония , Сърбия, Румъния) най-вероятно нито една твоя работа няма да е на линка посочен от теб или дори на следващите страници.



край на цитата.



Тук ще си позволя да те поправя . Ето виж два различни филтъра на същият линк който давам ..
Първият филтър е по брой на гласове :



По този филтър се вижда , че в нятюрморта първите 5 страници на стрвърът на ФАА са за картини на Pemaro

Друг филтър е по брои на коментари :



По този филтър се вижда , че мои картини се появяват едва на втората страница .Както виждаш на всяка страница има по 36 картини.

Има още няколко филтри които можеш сам да разгледаш , те се избират горе в комбобоксовете разположени в горният край на страниците (едни правоъгълници с изскачащи менюта)
Тези филтри всъщност играят ролята на рейтингови параметри .



цитат:
Единственото класиране по някакъв (би могло да се нарече техен) рейтинг е това , което виждаш на първата страница на сайта под:
Featured Images
От цял свят там се виждат едни и същи 18 изображения

край на цитата.


Не е така ! Картините които се виждат там не са константни а зависят от рейтинговият параметър на филтърът според който се подреждат на опашката .

Това се вижда в примерните два линка които съм дал по горе .Тези два линка от която и част на планетата да ги погледнеш ще виждаш едно и също

Редактирано от бaй Пeтkoв на 13.02.13 06:41.



Тема Re: ПОПРАВКА НА ЛИНКЪТнови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано13.02.13 10:23



Пемаро, не ме разбирай погрешно. Аз се радвам, че картините ти излизат напред по два филтъра.
Много е важно обаче къде излизат когато всичко е в положение "default" подредено по подразбиране. Тогава когато не е избран никакъв филтър.

Обикновенно хората които купуват картини онлайн не са търговци или прекупвачи, а са крайни потребители. Те влизат в такива сайтове, само когато им се наложи - за подарък, за обзавеждане и т.н. Което се случва примерно един път в годината. Те не познават сайтовете. Изведнъж ги блъскат хилядите картинки. Вероятността да се ориентират дотолкова, че да стигнат до избиране на филтри сериозно клони към нула. Затова повечето от тях разглеждат първа страница и ако дотогава не се откажат най-вероятното ще цъканат за втората страница и така. Мисълта им е ангажирана в картинките и почти не забелязват бутоните.

Това важи и за другите сайтове за продаване. Важно е къде се класирате при подредбата по подразбиране.

Не е така ! Картините които се виждат там не са константни ....
.... не съм казвал такова нещо

Featured Images обикновенно са препорачани от администраторите на сайта. В много сайтове те се слагат там ръчно, a където не е ръчно първия критерий е брой на осъществени продажби и след това коментари, гласуване и т.н.

Това отгоре както и да е, но искам да ти обърна внимание на нещо което ми се струва че не е наред.
Казваш че качваш изображения с голяма резолюция.
Отворих поне 20 рзлични твои неща и всичко беше с размери около 8 инча не повече. Например на тази снимка, която се е продала максимален размер, който мога да купя е 8" х 4.88" което не би трябвало да е така при тази голяма резолюция която споменаваш.

Ако е така може би да не си дал цени за големите размери и затова да не ти излизат като опции за купуване.

\\\"Въображението е по-важно от знанието\\\" Айнщайн

Тема РАЗМЕРЪТ НА КАРТИНИТЕ И УСЛОВИЕ ЗА ДЕМАЩАБИРАНЕнови [re: зaмax]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано13.02.13 14:12



Здравей замах ,


цитат:
Пемаро, не ме разбирай погрешно. Аз се радвам, че картините ти излизат напред по два филтъра.
Много е важно обаче къде излизат когато всичко е в положение "default" подредено по подразбиране. Тогава когато не е избран никакъв филтър.

Обикновенно хората които купуват картини онлайн не са търговци или прекупвачи, а са крайни потребители. Те влизат в такива сайтове, само когато им се наложи - за подарък, за обзавеждане и т.н. Което се случва примерно един път в годината. Те не познават сайтовете. Изведнъж ги блъскат хилядите картинки. Вероятността да се ориентират дотолкова, че да стигнат до избиране на филтри сериозно клони към нула. Затова повечето от тях разглеждат първа страница и ако дотогава не се откажат най-вероятното ще цъканат за втората страница и така. Мисълта им е ангажирана в картинките и почти не забелязват бутоните.

Това важи и за другите сайтове за продаване. Важно е къде се класирате при подредбата по подразбиране.

Не е така ! Картините които се виждат там не са константни ....
.... не съм казвал такова нещо Featured Images обикновенно са препорачани от администраторите на сайта. В много сайтове те се слагат там ръчно, a където не е ръчно първия критерий е брой на осъществени продажби и след това коментари, гласуване и т.н.

край на цитата.


Аз винаги съм оценявал твоите съвети !Съгласен съм с теб , много от посетителите на сървърът ФАА стигат само до подредбата по подразбиране която е някаква игра на сървърът базирана в най общият случай на спонсорства .. спонсорираш ФАА и твоите картини се окават в първите страници по подразбиране ..





цитат:

Това отгоре както и да е, но искам да ти обърна внимание на нещо което ми се струва че не е наред.
Казваш че качваш изображения с голяма резолюция.
Отворих поне 20 рзлични твои неща и всичко беше с размери около 8 инча не повече. Например на тази снимка, която се е продала максимален размер, който мога да купя е 8" х 4.88" което не би трябвало да е така при тази голяма резолюция която споменаваш.

Ако е така може би да не си дал цени за големите размери и затова да не ти излизат като опции за купуване.
край на цитата.


Разбирамза какво говориш ! .. но художникът трябва да посочи размер на картината в който тя не се демащабира . Демащабирането се получава когато размерът на обектът в картината надвиши естественният размер на обектът . Ще дам пример : Нека приемем че художникът е нарисувал кокиче потопено в чаша с вода и чашата е стъпила на долната рамка на картината а кокичето опира в горната рамка . Художникът трябва да е наясно че такава картина не може да надвишава по вертикала 20 сантиметра . Същото е за портрет. Един гръден портрет не може да се предлага в размери в които главата на портретувания има гигантски размери освен ако това не е плакат или билборд.
Ето тези изисквания за демащабиране аз имам впредвид когато посочвам принтовият размер на отпечатъкът . Но цените които ти виждаш под картината са за базисен размер така че ако това е някакъв панорамен пейзаж и зрителят пожелае да си го принтира в по голям размер то това е възможно и в случаят големината на принтът е ограничена единственно от марката на принтерът и от разделителната способност на файлът . Съгласно тези съображения и разделителната способност на файловете които аз качвам във сървърът спокойно могат да се разпечатват в размери до 120 см без да се назъбва изображението .



Тема РАЗМЕРИТЕ ПРИ ГОЛЯМА РЕЗОЛюЦИЯнови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано13.02.13 17:28



....нещо не ме разбираш...
Погледни тук:



Виждаш че купувача може да цъкне и да купи, който и да било от тези размери:
8.00"x5.38"
10.00"x6.63"
12.00"x7.88"
14.00"x9.38"
16.00"x10.63"
20.00"x13.38"
24.00"x15.88"
30.00"x19.88"
36.00"x23.88"
40.00"x26.63"
48.00"x31.88"
60.00"x39.88"
Ако купувач чукне примерно на размер:60.00"x39.88" му излиза цена $845.91
и веднага може да купи.

....А при твойте работи нещо не е наред.
пример:

Тук никой, каквото и да избира неможе да си купи по голям размер от 8".00х4.88" за $65.14

Ако ти наистина си качил изображение с голямата резолюция, която спомена, тогава е задължително да виждаме и при теб размери от рода на :
8.00"x4.88"
10.00"x......
12.00"x......
14.00"x......
16.00"x.......
20.00"x......
24.00"x.......
30.00"x.......
36.00"x......
40.00"x.......
48.00"x......
60.00"x......
При теб след 8"х4.88" няма нищо повече. Затова ми е мисълта, че нещо не е наред и трябва да провериш.

.

"Въображението е по-важно от знанието" Айнщайн

Редактирано от зaмax на 13.02.13 17:32.



Тема КОЙ ТИ Е КРИВ , ЧЕ СИ ПРАВ? :)нови [re: зaмax]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано16.02.13 02:55



Здравех замах,


цитат:

При теб след 8"х4.88" няма нищо повече. Затова ми е мисълта, че нещо не е наред и трябва да провериш.
край на цитата.



Провертих !.. Ти си прав ! Когато съм попълвал данните с цените съм дал цена само за размер 10 "х Х " .. От там се е получила цялата тая каша !
Благодаря ти за наблюдателноста замах , кой то е крив , че си прав ? !






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.