Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема giclee-принтнови [re: EMMIL]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано31.08.11 19:39



Кажи как стои въпроса с мастилата.

Мастилата които те интересуват са Dye и UV мастила на водна основа.
Това е Термален инкджет.

Обикновенно такъв печат върху платно (канаваца) е известен като giclee ( произнася се жиклей с ударение на "е"-то, но може да го чуеш и само жикле) Американците също използват тази дума за този вид принт.


Има ли изисквания от страна на клиентите.

Клиентите нищо не разбират от мастила. Нещо повече, качествен giclee-принт може да заблуди и много художници. Сигурен съм, че 95% от четящите в този форум художници и специалисти няма да различат оригинала от качествено giclee на една ръка растояние, ако оригинала е лакиран и не е релефен.

Мога да препоръчам тази фирма: http://www.vertinet.com/2010/06/09/classical-canvas-specials

=======================================

"Winning is all in your mind"

Редактирано от зaмax на 31.08.11 20:32.



Тема Re: giclee-принтнови [re: зaмax]  
Автор EMMIL (изследовател)
Публикувано31.08.11 20:00



Благодаря за точният отговор.

Имам още един въпрос. Какво имаш впредвид като казваш "......... за да си откриваем в ebay " /част от отговора по горе/.

Редактирано от EMMIL на 31.08.11 20:02.



Тема Re: giclee-принтнови [re: зaмax]  
Авторkonu (Нерегистриран)
Публикувано01.09.11 07:25



Клиентите нищо не разбират от мастила. Нещо повече, качествен giclee-принт може да заблуди и много художници. Сигурен съм, че 95% от четящите в този форум художници и специалисти няма да различат оригинала от качествено giclee на една ръка растояние, ако оригинала е лакиран и не е релефен.

Като толкова са добри тези принтове не могат ли да се продават за оригинали?



Тема Re: Etsy.comнови [re: A32]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано04.09.11 18:54



Нямах много време последните 3-4 дни, но сега ще отговоря на всички.

Разгледах картините ти. Май имаш някакво взаимстване от Robert Watson, а може и да е случайно съвпадение. Няма значение, по-голяма част от нешата стават за принтове без портретите. Бях посочил в тази тема един румънец, който рисува портрети на руски царе и ги продава по 500-1500$, но разбираш, че това е съвсем различно от твойте портрети. А и анатомията на лицата не е съвсем точна. Силата ти не е в портрета. Цветята и градските ти пейзажи също стават за принтове, но най-добри са абстрактите. Интересна техника - такава досега не съм виждал в ebay и etsy. Червения е убиец. Но трябва да я разработиш тази идея в повече платна. Така както е само едно, човек може да си помисли, че нямаш заслуги за тази идея, а ти е дошла като печалба от тотото. Раздвижи я тази идея с малко детайли от някои други твои работи. Така ще го свържеш с тях и няма да стои като че ли е рисувано от друг човек. С фотошоп експериментирай докато ти хареса нещо и после го мяташ на платното с масло.
Като правиш този червения абстракт на принт трябва да е голям. Малък няма да стои добре. Около 30"х 48", което е 76х122см Трябва да се съобразяваш с стандартите на американците. Защото като купуват рула те си правят сметка за разпъване. За техните стандартни размери имат готови подрамки, които са много по-евтини отколкото да поръчват несандартен размер.

Може да гледаш стандартните им размери на платна и подрамки тук:



=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема за да си откриваем в ebay [re: EMMIL]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано05.09.11 00:01



първо - Заглавието на страницата на принта трябва да е съставено от добре премислени ключови думи, които ще те изкарат напред при търсене от клиента. Трябва добре да си представиш с какви думи би търсил клиента, който ще хареса принт като твоя. Не давай пари за subtitle. Няма ефект.

второ - по принцип на търговете се събират повече посетители, но те могат да не се качат на такава цена каквато би получил на "купи сега" опция особенно ако си сложил и допълнителна възможност за най-добра оферта. Затова може да сложиш на търг един принт на руло за да събира посетители, същия принт -разпънат на "купи сега" опция на двойна цена. И ако оригинала не ти е продаден може да го сложиш на "купи сега" опция + допълнителна възможност за най-добра оферта (best offer). Като за оригинала ако искаш да получиш примерно 1000$ , слагаш я на "купи сега" за 2000$ и допълнителна възможност за най-добра оферта (best offer).
Така клиента като ти направи оферта на 1500, 1200$ ти я приемаш. И той е доволен, че е свалил и ти си доволен че си взел това което искаш. А на 10 случая един ще я вземе и на максималната цена (2000) без да се пазари.

трето - времето за листване (стартиране на търговете) трябва да е избрано когато най-много от потенциалните ти клиенти са пред компютрите. По което време ги стартираш по това време свършват след 5,7 , 10 дни. Понеже най-много наддавания са последните един-два часа от търга Гледаш това време да съвпадне с времето, когато най-много клиенти са пред компютрите. Това е делничен ден от 18 до 21ч. американско време ( там имат 3 часови пояса ) Най-яко е неделя от 14 до 20ч тяхно време



=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема Re: Etsy.com [re: зaмax]  
АвторA32 (Нерегистриран)
Публикувано05.09.11 17:51



благодаря за съветите. с какво снимате картините какви формати на файловете и каква резолюция трябва да се правят за да се принтват. червения абстракт ми е 60/100см как да стане принт 76/122см ?



Тема Re: за да си откриваем в ebay [re: зaмax]  
Автор EMMIL (изследовател)
Публикувано05.09.11 21:32



ОК. Благодаря!



Тема XnView Е ДОБРАТА ПРОГРАМА [re: A32]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.09.11 21:37





цитат:

червения абстракт ми е 60/100см как да стане принт 76/122см ?
край на цитата.


Бих те посъветвал да си смъкнеш и инсталираш тази графична програма :



Много е добра и е безплатна .. Подходяща е за бърза смяна на формата на изображението със спазване на пропорцийте или без спазването.. С тая програма могат да се правят още хиляди "магии" по графичните изображения в дегитален формат.. Препоръчвам ти тази програмка .. великолепна е и на български език така че лесно ще се оправиш с нея..



Тема Re: за да си откриваем в ebay [re: EMMIL]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано07.09.11 19:31



.... и още нещо много важно.

без достатъчно бройки ще те намират само случайно посетители.
Ситуацията с алгоритъма за подредба на картините и търсачката на ebay в момента е такава, че продавач предлагащ примерно само 10 картини има по около 0 до 3 посещение на картина на ден.
Един топ-продавач, който добре познава триковете и има обявени за продан примерно 300 принта и картини стига до 50-300 посещения на ден за една картина.

четвърто. (виж първите три в горния пост)
Количество картини и принтове обявени за продажба.
Вече споменах, че е добре да влезеш в ebay с около 70 принта
Знам че не лесно - да снимаш, да изчистиш и обработиш снимки, да ги приведеш във файлове удобни за принтиране, отива 3-8 часа работа само по един принт. Но си заслужава, защото го правиш един път, а ще печелиш пари и популярност от него докато си жив. Пък и след това.

Така, 70 принта предлагаш на руло +
същите 70 предлагаш опънати на подрамки +
примерно 20 оригинала
----------------------------------------------
Общо 160 парчета

Това е добра цифра за започване в ebay и да си откриваем.
Разбира се, ако можеш повече още по-добре.

=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема Снимане на картини [re: A32]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано07.09.11 22:03



благодаря за съветите. с какво снимате картините какви формати на файловете и каква резолюция трябва да се правят за да се принтват. червения абстракт ми е 60/100см как да стане принт 76/122см ?

Това е много голяма тема. Чудех се дали да не отворя нова тема с въпрос "Как снимате картините си" защото и аз бих искал да разбера как другите снимат и да поразменим опит в това отношение. Но като гледам активността около тези въпроси едва ли ще се включат много хора.
А добрата снимка на картина е толкова важно, колкото и качеството на боите, примерно. Лошо снимана картина говори за автора толкава, колкото и напуканата боя.

Чел съм много за това как се снима картина, в сайтове и форуми. Опитвал съм начини, ъгли, осветления и съм дал маса пари за светкавици. Продължавам да експериментирам.
Но засега най-удовлетворяващ за мен резултат ми дава снимането на слънце.
Снимам по начин противен на всичко, което може да прочетеш за това как се снима картина. Но за мен богатството на цветове и нюанси неможе да се стигне по друг начин освен на слънце или със студийна свткавица от 2000 евро. Пускам слънцето да пада под ъгъл 15 градуса спрямо равнината на картината. Така избягвам отблясъците. Гледай да няма нищо наблизо до картината включително стена или идеалния случай да е черно и матово.

Много важен е фокуса

Снимаш на RAW. Може да ползваш tif или ако изпращаш фаила на печатарите по имейл - jpg
Резолюция за формати 46х61см (18"х24") 120-150dpi минимум
Резолюция за формати 76х122см (30"х48") 100-120dpi

=======================================

"Winning is all in your mind"

Редактирано от зaмax на 07.09.11 22:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.