Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 30.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за идентификация между два стила ?  
Авторpъka (Нерегистриран)
Публикувано19.01.11 23:10



Рисувам картини в два различни стила с коренно различна техника. Продавам и от двата добре, но единия признавам че е малко по-елементарен, някои даже биха го нарекли кичозен. Това са пейзажи с шпатула. Да, от тях ми идват доста повече покупки, но проблема ми е, ча аз не бих искал да бъда идентифициран с такъв вид картини. Бих искал да бъда разпознаван с другите ми работи, които са модернистични абстракти. Разни колеги ми даваха разни съвети, но още немога да избера, кое е правилното решение ??



Тема Re: Въпрос за идентификация между два стила ?нови [re: pъka]  
АвторMИГ 21 (Нерегистриран)
Публикувано27.01.11 20:44



Ти да не би случайно да се казваш Георги Петров? Защото ако е така, по добре не питай, а веднага спирай да рисуваш въобще!



Тема Re: Въпрос за идентификация между два стила ?нови [re: MИГ 21]  
Авторpъka (Нерегистриран)
Публикувано28.01.11 01:02



Няма как да ме познаваш. Не живея в България от много години. Питам тук защото повече уважавам мнението на бълг. художници ако има такива тук. Но като гледам клуба доста е упостял в сравнение с това което беше преди 7-10 г.
Тогава се нищеха разкошни теми. Сега като гледам повечето са все ученически. Знаеш ли къде се е прехвърлил народа?



Тема Re: Въпрос за идентификация между два стила ?нови [re: pъka]  
АвторMИГ 21 (Нерегистриран)
Публикувано28.01.11 12:30



Е отдъхнах си !

Помислих си че живота ме изправя лице в лице със страховитият Г. Петров, а това повярвай е сериозно изпитание. Въпреки всичко въпросът ти е повече от дилетантски и показва че не си "в час". Като не можеш да намериш себе си едва ли може някой да те "светне" по въпроса.



Тема Re: Въпрос за идентификация между два стила ?нови [re: MИГ 21]  
Авторpъka (Нерегистриран)
Публикувано28.01.11 19:48



Да, препрочетох си пак въпроса и наистина не съм го задал много добре. Не е въпроса в търсене на себе си. Ако не зависех от парите, които получавам от пейзажите изобщо не бих ги рисувал. Бих си работил само абстракт, където съм намерил и намирам това което търся.
По-общия въпрос е докъде можеш да направиш компромис със себе, когато трябва да рисуваш нещо, което не ти е по вкуса или даже е в противоречие с твоите идеи, но го правиш само защото ти се плаща.



Тема Re: Въпрос за идентификация между два стила ?нови [re: pъka]  
Авторpъka (Нерегистриран)
Публикувано30.01.11 20:21



.....виждаш, че не е лесно да се даде еднозначен отговор. Ти рисуваш ли само за пари, ако това, което ти искат не е по вкуса ти?

( Би ми било интересно да чуя и коментара на Петков

)



Тема Re: Въпрос за идентификация между два стила ?нови [re: pъka]  
Авторkpak (Нерегистриран)
Публикувано31.01.11 11:40



Според мен ако продължаваш да разграничаваш двата стила и имаш едно на ум, нещата не са фатални. Все пак имаш две възможности което е някакъв плюс.



Тема Re: Въпрос за идентификация между два стила ?нови [re: pъka]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано01.02.11 13:50



Имаш проблем със самата идентификация със собствените си пейзажи със шпатула или имаш проблем, че ти развалят имиджа? Ето тук трябва да започнеш! Първото е проблем на твореца, второто е проблем на Егото.

Защо народецът харесва пейзажите ти със шпатула?
Аз на твое място бих усъвършенствал пейзажите със шпатула, така че да ми доставя удоволствие да работя по тях. И какъв е проблема с кича? Става като вица за двамата модернисти дето спореди кой рисува по-добре. За да решат тази дилема се затворили в едно ателие и цяла нощ рисували изгрев. В ранни зори започнали да си разглеждат работите, но пак не могли да определят кой е по-добър. За това решили да погледнат като какво аджеба изглежда истинският изгрев, та мигар това им помогне в оценката. Внимателно разтворили щорите и погледнали към изгряващото слънце. В този миг и двамата изревали "Ебати кича!".



Обичай и по-непретенциозните неща, които правиш!



Тема Re: Въпрос за идентификация между два стила ?нови [re: Цap Изpoд]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано10.02.11 21:30



Той казва, че не иска да бъде идентифициран като пейзажист. Аз го разбирам. Това е малко старомодно. Кото се има предвид съвременния начин на мислене, е и малко наивно да привлечеш внимание на общественост или критика с пейзажи,
особенно ако са правени с традиционна техника и стил.

=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема Re: Въпрос за идентификация между два стила ?нови [re: pъka]  
АвторC 2OO (Нерегистриран)
Публикувано11.02.11 14:26



Някой беше написал, че е унижение да се пише в този форум. Сега разбирам какво е имал в предвид.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.