Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 14.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема КАРТИНИ НА ПЕТКОВ И МУЗИКА НА АЛБИНОНИ  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано06.10.10 12:30







Тема А ЕТО И ЛАРА ФАБИАНнови [re: Пeтkoв]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано07.10.10 08:57



Ето и песен на Лара Фабиан по адажио на великия Албинони :



Редактирано от Пeтkoв на 07.10.10 09:01.



Тема Re: КАРТИНИ НА ПЕТКОВ И МУЗИКА НА АЛБИНОНИнови [re: Пeтkoв]  
Автор877 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.10 19:17



Петков,искрено ме разсмя!Сега вече схващам смисъла на всичките ти коментари.Бачкай,брато,не спирай!



Тема Re: КАРТИНИ НА ПЕТКОВ И МУЗИКА НА АЛБИНОНИнови [re: Пeтkoв]  
Автор3мeeв (Нерегистриран)
Публикувано03.11.10 18:42



Петков!

Много бих искал да узная би ли могъл да ни покажеш своите карнити на фона на РАМЩАЙН.





Тема МУЗИКАТА ТРЯБВА ВНИМАТЕЛНО ДА СЕ ПОДБИРАнови [re: 3мeeв]  
Автор Пeтko Mapkoв Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано05.12.10 14:13



Здравей , ти може би си фен на Раймщайм, няма лоше..


цитат:
Рамщайн (на немски Rammstein) е немска метъл група, създадена в Берлин през 1994 година. Освен с тежкия си звук групата се отличава и с осезаемо присъствие на голяма доза театралност и драматизъм в музиката, подсилена с изпъкващи електронни кийбордове. Структурата на песните е подобна, състояща се от тежки насечени рифове, повтарящи се през по-голямата част на песента на фона на хаотични кийбордове и припев, най-често повтарящ една и съща фраза.

Групата остава известна и като най-известната немска формация за всички времена. В световен мащаб продадените копия от албумите им са над 25 млн..[1] Текстовете са агресивни, мрачни, понякога вулгарни и с открита сексуална насоченост, а нерядко и натуралистични или гротескни. Любовни теми също се срещат, но са представени най-често от своята тъмна страна. Вокалите са главно минорни и груби, почти изцяло на немски език.

край на цитата


Но аз не бих показвал каквито и да било картини на фона на такава музика.
От какъв зор да представям картини на такъв музикален фон ?

Мисля че е по добре да си представям картините ето с такава музика :




Редактирано от Пeтko Mapkoв Пeтkoв на 05.12.10 14:32.



Тема СМЕХЪТ Е ПОЛЕЗЕНнови [re: 877]  
Автор Пeтko Mapkoв Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано05.12.10 14:28





цитат:
Петков,искрено ме разсмя!
край на цитата







Тема МУЗИКАТА НА КОЯТО СЕ ПРЕДСТАВЯТ КАРТИНИ НА СЕЗАНнови [re: 3мeeв]  
Автор Пeтko Mapkoв Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано05.12.10 14:37



Какъв ти РАМЩАЙН , виж на каква кузика се представят картините на Сезан :




Редактирано от Пeтko Mapkoв Пeтkoв на 05.12.10 14:38.



Тема Re: МУЗИКАТА ТРЯБВА ВНИМАТЕЛНО ДА СЕ ПОДБИРАнови [re: Пeтko Mapkoв Пeтkoв]  
Автор3ммeв (Нерегистриран)
Публикувано05.12.10 22:37



За Рамщайн ..... разбирам!

А тогава кокво ще кажеш за "Любе"?



Тема ЛЮБЭ БИ МОГЛО ДА СЕ ПОЛЗВАТ ЗА КЛИПнови [re: 3ммeв]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.12.10 23:07








Тема ДААА..ЛЮБЭ БИ МОГЛО ДА СЕ ПОЛЗВАТ ЗА КЛИПнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.12.10 06:23








Тема Re: ЛЮБЭ БИ МОГЛО ДА СЕ ПОЛЗВАТ ЗА КЛИПнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано06.12.10 18:32



Петко, от кой филм е видеото?
Искам да го гледам.



Тема ТЕЛЕСЕРИАЛ УЧАСТОКнови [re: Гинec]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.12.10 09:23



Здравей Гинес,



цитат:
Петко, от кой филм е видеото?
Искам да го гледам.
край на цитата


Мисля че е от телесериала "Участок"






Редактирано от Петко Марков Петков на 07.12.10 09:26.



Тема Re: ТЕЛЕСЕРИАЛ УЧАСТОКнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано07.12.10 17:26



Благодаря.





Тема РАДВАМ СЕ ЧЕ ПОМОГНАХ С НЕЩОнови [re: Гинec]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.12.10 19:06



:)




Тема Re: РАДВАМ СЕ ЧЕ ПОМОГНАХ С НЕЩОнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано07.12.10 21:04



Хванах първи епизод и там са и следващите. Сърдечно благодаря отново.





Тема YouTube Е ВТОРАТА ТЪРСАЧКА В ИНТЕРНРТнови [re: Гинec]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано08.12.10 06:01



Разправят че втората търсачка в интернет е YouTube.
Това показва , че голяма част от информацията в интернет е вече във вид на видеофайлове. :)




Тема Re: YouTube Е ВТОРАТА ТЪРСАЧКА В ИНТЕРНРТнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано08.12.10 15:17



Ами да! Така си е. Бог да поживи този, дето е измислил YouTube.





Тема YouTube Е ФИЛИАЛ НА GOOGLEнови [re: Гинec]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.12.10 12:06



YouTube е уеб сайт за споделяне на видео, в който потребителите могат да качват, споделят и гледат видео. Трима бивши PayPal служители са създадали YouTube през февруари 2005 година.

Фирмата е със седалище в Сан Бруно, Калифорния , и използва Adobe Flash Video технология за показване на голямо разнообразие от генерирано от потребители видео съдържание, включително филм клипове , телевизионни клипове и музикални клипове, както и кратки оригинални видеоклипове. Голямата част от съдържанието на YouTube е било качено от физически лица, въпреки че медиите корпорации, включително CBS , BBC , Vevo и други организации предлагат някои от материала си чрез сайта, като част от програмата YouTube партньорство.
Потребителите могат да гледат видео и регистрирани потребители могат да качват неограничен брой клипове. Видео за които се счита, че съдържат потенциално обидно съдържание са достъпни само за регистрирани потребители на 18 и повече години. През ноември 2006 г., YouTube е купена от Google за $ 1.65 млрд., а сега работи като филиал на Google.


Редактирано от Петко Марков Петков на 09.12.10 12:10.



Тема Re: YouTube Е ФИЛИАЛ НА GOOGLEнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано09.12.10 18:40



Благодаря за информацията. Регистрирана съм там, но нямам камера да качвам клипове.

Гледам че доста копират от там клипове и ги качват. Не намирам, че е коректно.



Тема Re: YouTube Е ФИЛИАЛ НА GOOGLEнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано09.12.10 18:42



Все се каня да те питам... Картините от първия постинг, твои ли са?



Тема КАРТИНИТЕ СА МОИ, ПИШЕ ГО ВЪВ КЛИПЪТнови [re: Гинec]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.12.10 19:17



:)




Тема КЛИПОВЕ СЕ ПРАВЯТ И БЕЗ ВИДЕОКАМЕРАнови [re: Гинec]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.12.10 19:30



Здравей Гинec ,


цитат:
Благодаря за информацията. Регистрирана съм там,
край на цитата


Едва сега зацепих че не си мъж. Колко съм разсеян ! :)


цитат:
Регистрирана съм там, но нямам камера да качвам клипове.
край на цитата


И аз не съм качвал видеоклипове правени с моя камера . За целта ползувам Widows Movie Maker който е част от Windows XP. Ползвам снимков материал и след това ползвам музикален фон . Текстът и субтитрите ги добавям сам . Така получавам напълно завършен видеоклип .
Ето този например :



Както виждаш получава се един авторски видеоклип . Това всеки може да направи ако не му липсват идеи.
Ти видя и видеоклиповете със картините ми , те също са авторски клипове .
По същия начин правя и качвам видеоклипове на приятели поети , ето този видеоклип по стихове на поетът Дулинко Дулев с който сме в много близки приятелски отношения :



цитат:
Гледам че доста копират от там клипове и ги качват. Не намирам, че е коректно.
край на цитата


Допустимо е да се теглят видеофайлове и елементи от тях да се ползват за правене на нови видеофайлове . Помисли сама , ако в изтегления от нета видеофайл има музика на Албинони например , то защо и ти да не ползваш тази музика ?.. Та Албинони отдавна не е между живите и няма как да е разрешил на други да ползуват музиката му а на теб да не разреши. :)


Ето например един клип направен по картини на Сезан и песен на FRANCE GALL :

която естественно не е пяла за този клип :) Тази песен я има изпята от десетки френски изпълнители :

Редактирано от Петко Марков Петков на 09.12.10 20:05.



Тема Re: КЛИПОВЕ СЕ ПРАВЯТ И БЕЗ ВИДЕОКАМЕРАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано09.12.10 20:22



Гледах съвместния клип с дъщеря ти с много тъга и сълзи. Наистина чудесен клип. Бръкна ми в сърцето.

Другите ги отворох за малко, но ще ги гледам утре.

Радвам се, че се заприказвах с теб. Ти си хубав човек.





Тема БЛАГОДАРЯ !нови [re: Гинec]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.12.10 20:38





цитат:
Гледах съвместния клип с дъщеря ти с много тъга и сълзи. Наистина чудесен клип. Бръкна ми в сърцето.
край на цитата


Благодаря ти за оценката!
Радвам се че този видеоклип е докоснал сърцето и душата ти . Това показва че трудът ни не е отишъл на вятърът . В близко време ни предстои да пуснем този видеоклип със субтитри на английски език . Така ще могат да го гледат повече хора от цял свят на родния си език . Такава е и целта . Целта е да достигне посланието че всеки ден в дущата на някой от нас се прекършва крехката клонка на надеждата и че ние нямаме право да сме безразлични към чуждата мъка и страдание ако искаме да съхраним човешкото в нас.


цитат:
Радвам се, че се заприказвах с теб. Ти си хубав човек.
край на цитата


И аз мисля същото за теб .




Тема Re: БЛАГОДАРЯ !нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано10.12.10 15:31



Благодаря.



До скоро!



Тема КАРТИНИ НА ДИМИТЪР МИТОВ-КОМШИНнови [re: Пeтkoв]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано12.12.10 14:39








Тема Re: КАРТИНИ НА ДИМИТЪР МИТОВ-КОМШИНнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано12.12.10 21:33



Добър художник.

Има чудесни голи тела и портрети.



Тема И АЗ ХАРЕСВАМ КАРТИНИТЕ НА ДИМИТЪР МИТОВ-КОМШИНнови [re: Гинec]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано15.12.10 11:17





цитат:
Добър художник.

Има чудесни голи тела и портрети.
край на цитата


Така е..




Тема Re: И АЗ ХАРЕСВАМ КАРТИНИТЕ НА ДИМИТЪР МИТОВ-КОМШИНнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано24.12.10 12:53



Весели празници!
Желая мнаго здраве и късмет на цялата фамилия.





Тема БЛАГОДАРЯ ТИ ОТ СЪРЦЕ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТАнови [re: Гинec]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.12.10 08:34



Благодаря ти от все сърце за пожеланията !
От своя страна аз също ти пожелавам на теб и твоите близки весели празници и много щастие , радост и здраве през новата година.




Тема Re: БЛАГОДАРЯ ТИ ОТ СЪРЦЕ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор555 (Нерегистриран)
Публикувано29.12.10 11:19



Абе това да не ви е сайт за запознанства?



Тема Re: КАРТИНИ НА ПЕТКОВ И МУЗИКА НА АЛБИНОНИнови [re: Пeтkoв]  
Автор Aтилea (минаващ)
Публикувано04.01.11 20:49



Между другото, защо не пробваш този сайт:

http://www.fineartamerica.com/

Членството е безплатно, но получаваш възможност да продаваш постери и картички на картините си. Основната полза е, че попадаш в среда на художници и можеш да получиш доста отзиви...



Тема Благодаря за информациятанови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано04.01.11 21:43



Здравей Атилеа,


цитат:
Между другото, защо не пробваш този сайт:

http://www.fineartamerica.com/

Членството е безплатно, но получаваш възможност да продаваш постери и картички на картините си. Основната полза е, че попадаш в среда на художници и можеш да получиш доста отзиви...
край на цитата


Благодаря за информацията . Ще обмисля това .




Тема Re: КАРТИНИ НА ПЕТКОВ И МУЗИКА НА АЛБИНОНИнови [re: Aтилea]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано05.01.11 20:49



Има ли такъв сайт на български?



Тема Re: КАРТИНИ НА ПЕТКОВ И МУЗИКА НА АЛБИНОНИнови [re: Гинec]  
Автор Aтилea (минаващ)
Публикувано07.01.11 08:26



На мен поне не ми е известно да има, но има и други на английски. Аз поне имам акаунти още и на:

http://www.zazzle.com/
http://www.imagekind.com/



Тема СЮЖЕТЪТ Е САМО ПОВОД ЗА ЖИВОПИСВАНЕнови [re: Пeтkoв]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано08.01.11 14:14



От един мой приятел (художникът Иван Филчев) чух преди години, че сюжетът е само повод за живописване.. Същият тоя Филчев казваше, че не му е майката да нарисуваш кокиче .. майката му било да внушиш кокиче !.. Същото е било и верую на Сезан .. Ето и един мой натюрморт в който внушението е на първо място и е главното изразно средство в този простичък в съдържанието си натюрморт :





Редактирано от Петко Марков Петков на 08.01.11 14:36.



Тема Re: СЮЖЕТЪТ Е САМО ПОВОД ЗА ЖИВОПИСВАНЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (минаващ)
Публикувано08.01.11 17:18



Ако питаш мен и ако вляза в твоя тон: майката му е да внушиш пролет, а не просто кокиче...



Тема ДА! ПРАВА СИ ! :)нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.01.11 10:23





цитат:
Ако питаш мен и ако вляза в твоя тон: майката му е да внушиш пролет, а не просто кокиче...
Край на цитата


Така е! Напълно съгласен съм с това което казваш. . Важно е да се внушат на зрителя чувствата бушували в душата на художникът а не чувства за някакъв обект който съществува сам по себе си вън от душата на художникът..
С две думи пролетта в изкуството е отношение а не просто сезон !..




Именно в такъв контекст дадох за пример натюрмортът :

Редактирано от Петко Марков Петков на 09.01.11 10:27.



Тема Re: СМЕХЪТ Е ПОЛЕЗЕНнови [re: Пeтko Mapkoв Пeтkoв]  
Автор877 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.11 01:43



Лекува мен-ти си неспасяем случай,но дерзай ! /нали това е правилния израз-като знам на кого си фен/



Тема ЩЕ ВЗЕМА ДА ТЕ ПРЕСКОЧА!.. А?нови [re: 877]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано23.01.11 19:15



Не виждам с какво би фиксирал вниманието ми за да беседвам с теб затуй те подминавам.. Бъди щястлив !.. :)


Редактирано от Петко Марков Петков на 23.01.11 19:17.



Тема Re: КАРТИНИ НА ПЕТКОВ И МУЗИКА НА АЛБИНОНИнови [re: Пeтkoв]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано08.02.11 14:54



Петков здравей,
отдавна не се беше появявал тук. Виждам че имаш вече последователи в компютърната живопис. Поздравления!
Приемаш ли една приятелска забележка за видеото ти?



=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема ПРИЕМАМ ЗАБЕЛЕЖКИ :)нови [re: зaмax]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано14.02.11 22:28



Здравей зaмax,


цитат:
Петков здравей,
отдавна не се беше появявал тук. Виждам че имаш вече последователи в компютърната живопис. Поздравления!

край на цитата.


Благодаря за поздравленията ! :)


цитат:

Приемаш ли една приятелска забележка за видеото ти?
край на цитата.


Разбира се че приемам забележки . Даже ще бъда благодарен за посочени заябележки . Това би ми помогнало в по нататъшната ми работа.

А то тогава ето още малко мои видео клипове :











Тема Re: ПРИЕМАМ ЗАБЕЛЕЖКИ :)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано15.02.11 08:56



.... за този

исках да ти кажа първо, че избора на музиката ми харесва, но текста е много шарен и яркостта на цвета и вида на буквите не съответства на характера на клипа.
Също мисля, че прехода между отделните картини е прекалено агресивен. Нали, върви една нежна музика, спокойни пейзажи и хоп изведнъж картината прави някаква акробатика, премята се за да се смени с друга.


за този с кучетата: много добра идея. Поздравления. Но мисля, че текста разваля поне на половина това, което създават снимките и музиката. Прекалено много текст. Разко появяващ се, много силен като визия в този сив квадрат, а на всичко отгоре се движи. Създава някаква закачливост, което е чуждо на идеята изобщо. Според мен би било добре текста да е възможно най не ангажиращ. Без фон, без движение. Най добре като субтитри, но да се появява плавно и да изчезва плавно.

И сложи малко материал за търсачките на английски. Сложи в заглавието и таговете думи като original oil paintings contemporary post impressionist и др. такива.

=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема БЛАГОДАРЯ ЗА ЦЕННИТЕ СЪВЕТИнови [re: зaмax]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.02.11 10:24



Здравей зaмax,


цитат:

.... за този http://www.youtube.com/watch?v=66UZ2WZBC5w исках да ти кажа първо, че избора на музиката ми харесва, но текста е много шарен и яркостта на цвета и вида на буквите не съответства на характера на клипа.
Също мисля, че прехода между отделните картини е прекалено агресивен. Нали, върви една нежна музика, спокойни пейзажи и хоп изведнъж картината прави някаква акробатика, премята се за да се смени с друга.


за този с кучетата: много добра идея. Поздравления. Но мисля, че текста разваля поне на половина това, което създават снимките и музиката. Прекалено много текст. Разко появяващ се, много силен като визия в този сив квадрат, а на всичко отгоре се движи. Създава някаква закачливост, което е чуждо на идеята изобщо. Според мен би било добре текста да е възможно най не ангажиращ. Без фон, без движение. Най добре като субтитри, но да се появява плавно и да изчезва плавно.

И сложи малко материал за търсачките на английски. Сложи в заглавието и таговете думи като original oil paintings contemporary post impressionist и др. такива.
край на цитата.


Благодаря за ценните съвети !
Анализирах ги внимателно вниквайки в това което си ми писал.. Във всичко което казваш си прав !.. Разбирам това и се замислям върху отстраняването на грешките които посочваш .. Даже мисля , че ще преработя клиповете отново като избегна това което ти упоменаваш като неудачен подход .. За ключовите думи на английски също ти благодаря за напомнянето ..Ще се постарая и на английски да слагам ключови думи..
Благодаря ти още веднъж!.. Полезни съвети ми даде!..



Тема КАРТИНИ НА ПЕТКОВ И МУЗИКА НА АЛБИНОНИнови [re: Пeтkoв]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано06.02.21 06:12



My new signature Новият ми подпис:
I listen this:


Расовая теория Гитлера. Особая папка
I have The book - autor: Безыменский Лев Александрович
Особая папка «Барбаросса»
Сайт «Военная литература»:
Издание: Безыменский Л. А. Особая папка «Барбаросса». — М.: Издательство АПН, 1973.
Книга на сайте:
Дополнительная обработка: Hoaxer (hoaxer@mail.ru)
Безыменский Л. А. Особая папка «Барбаросса». — М.: Издательство Агентства печати Новости, 1973. — 340 с., мл. — Тираж 250 000 экз. (доп.)
Аннотация издательства: При планировании операции против СССР было перебрано несколько вариантов ее условного наименования: «Ауфбау Ост», «Отто», «Фрид», пока, наконец, Гитлер не остановился на коде: операция «Барбаросса». Уже в 1940 году в немецком генеральном штабе были заведены специальные дела под шифром «Барбаросса», в которые подшивались все документы, связанные с планировавшимся нападением на Советский Союз. Дела велись в оперативном управлении, в разведке, в службе тыла, в управлении связи, в других отделах. И на всех папках были шифр «Барбаросса» и красная полоса наискосок, обозначавшая высшую степень секретности в немецком военном делопроизводстве. Однако дело «Барбаросса» складывалось не только из документов генштаба и других органов высшего военного командования. На многих документах, имевших прямое отношение к планированию преступного нападения на нашу страну,— например, на документах крупнейших немецких фирм, руководства СС и нацистской партии — не было этого шифра, но они тем не менее входили неотъемлемой составной частью в документацию плана «Барбаросса»... Пересказать содержание всех этих папок невозможно,— и автор поставил себе задачей отобрать из содержащегося в них наиболее существенное, чтобы затем, соединив отобранное со свидетельствами очевидцев, сложить все это в «особую папку», в которой будет освещена предыстория нападения гитлеровского третьего рейха на Советский Союз. При этом автор пользовался материалами Нюрнбергского процесса, различными архивами СССР, ГДР, ФРГ, многочисленными мемуарами и историческими публикациями, а также материалами личных бесед с участниками описываемых событий.

Эта книга с сайта «Военная литература», также известного как Милитера. Проект «Военная литература» — некоммерческий. Все тексты, находящиеся на сайте, предназначены для бесплатного прочтения всеми, кто того пожелает. Используйте в учёбе и в работе, цитируйте, заучивайте... в общем, наслаждайтесь. Можете без спросу размещать эти тексты на своих страницах, в этом случае просьба сопроводить сей акт ссылкой на сайт «Военная литература», также известный как Милитера.
pps

ЛГТП-БДСМ - Неизвестные черты характера Гитлера. Особая папка


Магда Геббельс. Женщины, мечтавшие о власти | Документальное кино

Подари фюреру ребенка. Любовь в Третьем рейхе | Документальное кино





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.