Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 30.04.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Съвети и препоръки за нов сайт!  
АвторChamberart (Нерегистриран)
Публикувано12.05.10 11:27



Пускаме нов сайт - www.chamberart.net
Сайта има информационен характер,но е възможно да се превърне и в "комерсиален"(в графа-"продава се" ще бъдат публикувани картини на художници желаещи да продават свой картини)сайта ще бъде на три езика и активно рекламиран,така че се надяваме скоро да има посетители от цял свят.Ако имате съвети,препоръки..и конструктивни критики ще бъдем благодарни!)))А също така автори и притежатели на картини могат да се свържат на посочените адреси за връзка в сайта!



Тема Re: Съвети и препоръки за нов сайт!нови [re: Chamberart]  
АвторVepo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.10 21:28



Така е по-удобно за разглеждане -





Тема Re: Съвети и препоръки за нов сайт!нови [re: Chamberart]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано13.05.10 02:14



Имате ли авторски права за публикуване на тази беловласа класика? Или разчитате на 70-годишната давност?



Тема Re: Съвети и препоръки за нов сайт!нови [re: УйнaПeнa]  
Авторchamberart (Нерегистриран)
Публикувано14.05.10 13:07



Прав сте!Отговорили сте си сам!)))Предполагам че ме приемате за конкуренция))Ако сте забелязали посочени са авторите..което не е забранено..Ако сте забелязали -съвременни автори ще се попълва със съгласието на авторите)Аз имах предвид забележки и препоръки по самия сайт))))))



Тема Re: Съвети и препоръки за нов сайт!нови [re: chamberart]  
Автор Storen (непознат )
Публикувано14.05.10 18:41



Да се проектира website не е проста работа. Най-добре е да се прави от професионалисти. Критерия на интернет потребителите напоследък се е качил доста. Преди десетина години това ниво минаваше някак, но сега се възприема като абсолютно аматьорско. Каквито и съвети и препоръки да даде някой, никога няма да може да замени професионалната квалификация, натрупаните практичен опит и визуална култура.

Ако имаш сериозни изисквания към функционалността, оптимизацията и привлекателността на интерфейса, виж дали ще можеш да намериш художествен проектант, който да ти е по джоба и на който можеш да имаш доверие (защото ще е най-добре за теб да не му се бъркаш в работата).

Дори ако става въпрос за твое хоби и нямаш нищо против аматьорския подход, не знам дали събирането на случайни мнения по форумите може да е наистина полезно за решаването на проблемите. Знам колкото трудно може да бъде за много хора да пречупят съзнанието си и да погледнат на web графиката като на модерно визуално изкуство. Но ако успееш, ще разбереш колко безсмислена е темата. Можеш ли да си представиш, дори начинаещ художник да пита случайно минаващи, за това как да е организирана картината му?





Тема Re: Съвети и препоръки за нов сайт!нови [re: Storen]  
АвторChamberart (Нерегистриран)
Публикувано15.05.10 01:59



Както казва една моя позната-"Професионално,професионално-колко да е професионално???"))))След обстоен анализ на "професионалните "сайтове стигнахме до извода че хората искат да видят нещо красиво,ясно и конкретно направено,а не сайт-готов шаблон,конфекция където да се ровиш с дни за да намериш това което искаш..и да не влезеш повече там!Подхода ни е малко по различен..и привидно аматьорски,но именно това е професионализъм..да стигнеш до желаната картина точно с два клика!!!!Искрено да си призная,не разбрах какво искахте да ни кажете...дано не ви засегна но бихте ли посочили "професионално "направен сайт..от гореспоменатите специалисти за да се поучим и ние???Благодаря!



Тема Re: Съвети и препоръки за нов сайт!нови [re: Chamberart]  
Авторivston (Нерегистриран)
Публикувано17.05.10 18:00



можете ли да обясните какво точно продавате ? От сайта не се разбира дали са оригинали или постери или .. ?



Тема Re: Съвети и препоръки за нов сайт!нови [re: ivston]  
Авторchamberart (Нерегистриран)
Публикувано17.05.10 18:51



Както казах в началото сайта все още е в работен етап,все още има неща който се оправят,добавят..идеята е всеки ден да има по една картина с информация на три езика(в момента първата картина е така-"за повече информация!")Ако се кликне на регистрация се вижда каква е целта и задачите на сайта..(вероятно не сте опитали..иначе щяхте да прочетете,ще бъде добавено някъде на видимо място-това го отчитам като пропуск)))В момента нищо и никъде не продаваме!!!Скоро ще бъдат добавени автори който ще си продават картините,всичко ще бъде изрядно направено,ще бъдат сключени договори и ясно регламентирано по всички правила и закони!

Не зная защо,но имам чувството че тук в този клуб хората са доста "враждебно" настроени.
Имам огромна база от картини,исках да ги направя достъпни на широк кръг почитатели,представени по един интересен начин(зная че интересуващите се от изобразително изкуство, вероятно много по добре от мен са запознати,но има хора който за първи път ще влезят в този свят,ще прочетат нещо за картината,художника.....Аз лично се радвам когато намеря някъде интересен"богат"на информация сайт независимо на каква тема,помолих за съвети,препоръки..да го направя още по интересен..но,досега не получих от тук исканите съвети..)))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.