Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 01.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Първи стъпки в рисуването-съветинови  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано03.10.09 16:55



Привет,
Смятам да започна с рисуването - самостоятелно!
Имам възможност да се консултирам от време на време с преподавател.
Целите са ми да мога да рисувам с молив -графика и по-нататък с бои (евентуално).

Имам моливи, гуми,няколко кубчета...
Купих си "Изкуството на перспективата" от Фил Мецгер :)
Още не съм се спрял на формат за скиците, смятам да си направя листовете в една печатница в съотношение сходно с класическия формат 46х54см ,
Какъв формат ще ми препоръчате, мисля че нещо по-малко от А3 ще да е? дебелина на хартията (90г/м2 ?) ?

Какво още ми е нужно?
Търся си втора употреба гипсови фигури,копие на череп, дървеното човече (забравих му името) и други неща, които ще ми трябват.



Редактирано от alkor1 на 03.10.09 16:58.



Тема Re: Първи стъпки в рисуването-съветинови [re: alkor1]  
Авторнeдoчyл (Нерегистриран)
Публикувано04.10.09 23:20



Така като чета-знаеш си всичко

.Лека корекция на "класиката"-46/55.Като за начало,мисля че се започваше с 35/50.За черепахата и човечето малко ти е рано-първо кубчета,пирамидки,гърненца и всякаква друга гад.Може би ще са ти полезни разни книжки на български от типа "ядрена физика за идиоти",но най-важното го имаш-желание.УСПЕХ!



Тема Re: Първи стъпки в рисуването-съветинови [re: нeдoчyл]  
АвторJUJJ (Нерегистриран)
Публикувано05.10.09 12:28



Прерисувай от време на време творби на известни художници, така са се учили едно време всички. Особенно при живопистта ще ти е много полезно и ще навлезеш по- бързо в същността на нещата. Разбирасе по - натам си търси и собствен почерк ако искаш да се развиеш не само технически, а и творчески.
Успех!



Тема Re: Първи стъпки в рисуването-съветинови [re: alkor1]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано06.10.09 12:21





По-добре започни с кубчето и рисувай всичко от натура, с различни материали, на всякакви формати, композицията да ти определя формата, а не обратното. Има много книжки, но ако не разбираш, по-добре не копирай сляпо. Рисуването е умение, което се постига, но и познание по много други десциплини като композиция, перспектива, конструкция и етюд, анатомия, естетика и т.н.
И нещо много полезно - прави постоянно скици на малък фомат.
Моделът на човешко тяло се нарича екорше.




Тема Re: Първи стъпки в рисуването-съветинови [re: isihia]  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано08.10.09 09:37



За малък формат, става ли това : 23х19 ;21х25; 23х27 , имам възможност да си направя десетки листа с определен формат.
За големия формат (главния) ще аналог на 35х50, отново с отношение 46х55.

Трябва ми ръководство за рисуване с молив, за живопис ми е рано. Мисля че бях намерил едно на английски в един торент пълен с такава литература, ако го намеря ще пиша!



Тема Re: Първи стъпки в рисуването-съветинови [re: alkor1]  
АвторFUU (Нерегистриран)
Публикувано11.10.09 18:52



Формата няма никакво значение, той не те прави художник. Като взимаш толкова присърце разните технически подробности, по-добре ходи на курс по рисуване за няколко месеца пък после си продължи със самоубочението. Някак не виждам логика толкова да държиш на А и Б в рисуването, пък сам(a) да се обучаваш. Нормалното е да се самоубочаваш едва след като някой професионалист ти е показал А-то и Б-то. И самите професионалисти цял живот се учат сами след обучението си. Но ти си знаеш, просто ти давам съвет





Тема Re: Първи стъпки в рисуването-съветинови [re: FUU]  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано13.10.09 10:27



Taka може би ще направя май иначе сам няма да мога да започна...


Всяка събота има занятия , ще ида тази седмица да проуча на място как са нещата :)



Тема Re: Първи стъпки в рисуването-съветинови [re: alkor1]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано13.10.09 21:35



Уж нямаше да ходиш на курс, изведнъж скочи на високо.


Утре вече ще преподаваш...



Тема Re: Първи стъпки в рисуването-съвети [re: isihia]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано15.10.09 17:07



В България преподавателите са прекалено много, а художниците са малко.
Каква е ползата от толкова много даскали и специалности в академията, като завършващите след това се преориентират към рекламата или към кича?!

А пък тези "по- сериозните" художници си умрат да се набутат на некое постче в СБХ или академията, и така изкуството пак остава на заден план. Добре че беше чехът Давид Черни, та разбуни духовете, че иначе за съвременно изкуство нямаше и да се чуе, толко са зле нещата.



Тема Re: Първи стъпки в рисуването-съветинови [re: Пpяkop*]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано15.10.09 20:55



Черни за художник ли го имаш? Щото ми се разминава с представите за изкуство, виж "авангарда на рулата" на шипка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.