Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:59 16.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Филми за художници...?нови  
АвторVepo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 22:27



Страшно много обичам да гледам филми за живота и творчеството на велики художници. За съжаление по националната телевизия и кабеларките такива филми не се показват. Давайте линкове към сайтове с такива филми !



Тема Re: Филми за художници...?нови [re: Vepo]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 20:21



"линкове към сайтове с такива филми"

Ако те разбирам правилно питаш за сайтове с пиратски филми. Не ми е приятно да те разочаровам, но едва ли има такива. Нали знаеш, че пиратството е незаконно. Защо не пробваш Р2Р мрежите.



Тема Re: Филми за художници...?нови [re: OO]  
АвторGGG (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 00:19



"Момичето с перлата", "Да отстоиш на Пикасо", "Инкогнито", ВВС имат 3 бр. филми поредица за Леонардо, Тим Рот играеше като Ван Гог но как се казваше филма??? Но линкове немам СОРИ! Общо взето няма много филми за което и аз съжалявам.



Тема Re: Филми за художници...?нови [re: Vepo]  
АвторVepo (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 21:32



Благодаря за информацията! Не очаквах, че някой ще се отзове.



Тема Re: Филми за художници...?нови [re: Vepo]  
Авторggg (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 00:44



Ами аз също съм зажаднял за филми за големи майстори, но уви няма.



Тема Re: Филми за художници...?нови [re: Vepo]  
Автор ivnikolaev (непознат )
Публикувано28.04.07 04:13



Тук има нещо за Леонардо, може би и за повече художници http://www.kolibka.com/ , Има един много хубав филм за Д.Ривера и Ф. Кало - http://movie.pop.bg/item19205.html, също виж http://www.diplomatic-bg.com/c2/content/view/522/47/, филма го има в Нета, а титрите в http://subs.unacs.bg/ . Заслужава си да се види



Тема Re: Филми за художници...?нови [re: ivnikolaev]  
АвторVepo (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 09:17



ivnikolaev, безкрайно ти благодаря

! Настолната ми книга е "Страдание и възторг" на Ървинг Стоун. Препрочитам я на всеки 2-3 години. В заключителните бележки към романа се споменава, че тогава /1983 г.когато е издаден в БГ/ се филмира в Америка. Е, този филм определено си струва да се види...



Тема Re: Филми за художници...?нови [re: Vepo]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 14:12



Фрида, Клим, Призраците на Гоя(или нещо подобно). С Тим Рот е "Винсент и Тео", Сега е излязъл някакъв за Уорхол, но не знам какво е. Имаше и един стар Гоя, но за името не съм сигурен, сигурно да беше "Гоя". За Тулуз-Лотрек също имаше филм, но дали се казваше "Лотрек"!
За тия се сещам сега.



Тема Re: Филми за художници...?нови [re: Vepo]  
АвторPirks (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 11:58



Да добавим и един филм за Джак Изпръсквача - май се казваше "Полък" с Робърт Дювал...





Тема Re: Филми за художници...?нови [re: Pirks]  
Авторda (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 15:26



Да, Джаксън Полак е кажи речи наи големия американски художник.
Известността и ценността му идва от там че се е сетил че боите могат и да се разливат на тънки струики. И понеже никои не се е сещал да го прави преди него тази му идея го издига до небесата.

Искам да ви питам знаете ли някоя книга за съвременен художник. Може да е роман не търся биографии. По скоро нещо което показва живота на художници в сувременна западна европа или америка.
Благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.