Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 04.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Питане за класически формат за скици  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано28.05.09 20:14



Здравейте, преди време един художник ми спомена за формат, който се използвал още преди векове, каза нещо и за златното сечение, но то е 1,618 и не се вписваше в отношенията на страните ,които не си спомням колко бяха (имам го записано някъде) беша нещо от сорта на 36х45 ?! Т.е. композицията много по-лесно се построява на такъв лист, така поне ми обясни.
Знаете ли колко е точно формата и какви са неговите производни (за по-малки скици).

Искам да си направя 2 скицника на базата на това отношение, малък и по-голям.



Тема Re: Питане за класически формат за скицинови [re: alkor1]  
Авторyиkи (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 05:21







Тема Re: Питане за класически формат за скицинови [re: yиkи]  
Авторaлkop (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 12:32



Четох го и аз това, но няма нищо общо с размерите и отношението, което ми казаха, дано намеря къде съм го записал...



Тема Re: Питане за класически формат за скицинови [re: aлkop]  
Автор333333 (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 14:53



Абе композицята се построявала по-добре...мани ги тия. Ако си добър художник и тоалетна хартия или опаковка от нещо пак ще ти свърши работа!
Такива като ми почнат златни сечения глупости, как пък нито един от тия "специалисти" не стана Ван Гог или Пикасо? Тия неща се правят по необясним за науката начин.





Тема Re: Питане за класически формат за скицинови [re: alkor1]  
Автор Marangoza (непознат)
Публикувано02.06.09 22:02



Човече, искаш да си направиш 2 скицника, на които размерите височина и широчина да са съобразени с това сечение? Смятах, пресмятах по формулите дето са дадени в Уикипедията - нищо не се получи /по точно получи се тясно и дълго правоъгълниче/. Имам немски акварелен скицник произведен през 1963 г. в Берлин с размери 48/36 см., и един нов на FABRIANO - 35/50 см. Излиза че, са производни на формата 100/70 см - 1/2, 1/4 и т.н.



Тема Re: Питане за класически формат за скицинови [re: Marangoza]  
Авторaлkop (Нерегистриран)
Публикувано03.06.09 01:38



Да, и аз се учудих като ми каза за този формат, че е според златното сечение, явно се е объркал нещо, а този формат 48/36 см , нещо подобно беше ...
Абе ще си подредя нещата тези дни и ще ви пиша пак! Спомням си че с никой от технологичите формат и не излизаше без да има известна фира... 60/90 70/100 ; 84/119см (А формат)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.