Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:02 30.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема моля за съветнови  
Автор tiktaka (непознат)
Публикувано06.02.09 22:20



Здр.. Някой да знае да ли е възможно да се прехвърля от педагогика на изобр. изкуство от софийски в търновския университет


Понеже не ми допада в софийски...В гимназията съм завършила спец. живопис след това си блъсках главата за академията, но не разполагам с толкова средства за уроци..
Та поне се надявам за прехвърляне в търново..Според вас струва ли си и подобре ли е там

Тотално съм объркана[ моля за съвет



Тема Re: моля за съветнови [re: tiktaka]  
Автор465757578 (Нерегистриран)
Публикувано07.02.09 13:35



Можеш да си продължиш до бакалавър а после магистратура в академията примерно. Много хора от великотърновския си изкараха магистратурата в академията когато се появи тази възможност. Лично мойто мнение напоследък е ,че който иска да се занимава по-сериозно с изкуство е добре да отиде да учи в чужбина. Мисля,че Австрия и Германия имат доста изгодна оферта за нас бедните българи. Закво ти е да се забиваш в провинцията гледай сега да не правиш компромиси та после да не съжаляваш за изгубеното време успех!





Тема Re: моля за съвет [re: 465757578]  
Авторppp (Нерегистриран)
Публикувано07.02.09 13:56



В българия изкуството е умрела работа, нито академията нито великотърновския нито софийския са на ниво, те са добри за началото, да се научиш на основнните неща 2-г. втях са ти достатъчни!. И като ги завършиш кво става после? тук няма изкуство всичко е чалга и простотия, ше си принудена после да работиш някакви странични неща за да можеш да се изхранваш. Ако ти се занимава сериозно с изкуство бегай в чужбина сега или след време , там ше те оценят а тук е умрела работа повярвай ми.





Тема Re: моля за съветнови [re: tiktaka]  
Автор tiktaka (непознат)
Публикувано07.02.09 19:02



благодаря за мнението..наистина в бг изобразителното изкуство не е на почит..
но най-лошото е че изпадам в черна дупка

не намирам никакъв смиъсл да ходя в софийски...и постоянно се колебая да ли има смисъл, кво ще стане от мен като завърша някъкъв звероукротител в начално училище..без достатъчни умения като художник..
Вярно е че от мен зависи, но нивото в софийски е под всякаква критика. а и базата е много скромна ..Направо се колебая вече да ли има смисъл да се занимавам с рисуването, което толкова обичам



Тема Re:съветнови [re: tiktaka]  
Автор isihia (пристрастен)
Публикувано09.02.09 15:59



Изборът е твой, но няма смисъл да се местиш. А живопис може да учиш не само в учебно заведение. Учителството не е за "простосмъртни" и "Гъдулар майка не храни" - по-добре се ориентирай към по-привлекателна професия, освен ако това не ти е призвание.

Успех!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.