Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 27.04.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Първи стъпки в моделирането ,скулптура  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано17.02.08 22:06



Бих искал да се позанимавам със скулптура :)
От София съм , къде се продават материали и как вървят ?
Има ли практическо ръководство , мисля сам да си се уча :)
Целта засега ми е малки фигурки (животни и такива неща)
Мерси



Тема Re: Първи стъпки в моделирането ,скулптуранови [re: alkor1]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 19:39



Здрасти alkor1,
да търсиш практическо ръководство по скулптура е все едно да търсиш практическо ръководство по музика или практическо ръководство по кино. Ще трябва да си малко по-конкретен.
Не искам да те обезкуражавам, но изобразителните изкуства са тънка работа

и не ми се вярва сам да дръпнеш много. Ще ти е по-лесно и ще напреднеш много по-бързо, ако имаш добър учител.



Тема Re: Първи стъпки в моделирането ,скулптуранови [re: OO]  
Авторaлkop (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 19:37



И аз така мисля ,но все пак ...
Къде има учители , в НХА има ли курсове ?



Тема Re: Първи стъпки в моделирането ,скулптуранови [re: aлkop]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 07:36



Има, ама там няма да те учат на скулптура, а ще те подготвят за изпит. То е по-различно.
А ти скулптор ли искаш да ставаш или само за удоволствие?



Тема Re: Първи стъпки в моделирането ,скулптуранови [re: OO]  
Авторalkor (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 12:42



Като хоби :)



Тема Re: Първи стъпки в моделирането ,скулптуранови [re: alkor]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 21:03



Хм, скулптурата е много странен избор за хоби. Имам една позната, която прави много симпатични фигурки, бижута и какво ли не от моделин. Това е един материал много подобен на пластелин, който може да се изпече и става твърд и здрав. Продават различни цветове, освен това може да си вземеш просто бял и да експериментираш с различни оцветители. Не бих нарекъл това, което прави скулптура, но е забавно и е доста по-подходящо за хоби. Учител и книжки няма да ти трябват. С опити и грешки ще научиш каквото искаш. Разбира се можеш да пробваш и с други материали.

Ако искаш обаче да се занимаваш с традиционна скулптура е силно препоръчително да имаш ателие (отделно помещение) иначе става голяма свинщина. А пък да заделиш цяло помещение за хоби... предполагам много малко хора могат да си го позволят. Освен това има да учиш и да блъскаш здраво с години, ако искаш нещо да излезе. Не знам дали има смисъл да инвестираш толкова време и усиля просто за едно хоби... И да, задължително ще ти трябват уроци дори и да не мислиш да кандидатстваш за официално образование. Има предполагам доста скулптори, които подготвят кандидат студенти и биха те взели дори и без да имаш сериозни амбиции. Плащаш си в крайна сметка. Ако си от София ще ти е доста по-лесно да намериш някой.



Тема Re: Първи стъпки в моделирането ,скулптуранови [re: OO]  
Авторalkor (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 09:59



Mersi , май ще започна с моделин :) някъде на едро продава ли се ?



Тема Re: Първи стъпки в моделирането ,скулптуранови [re: alkor]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 23:01



„някъде на едро продава ли се ?„

Не знам. Мисля че няма български. Всичкия се внася. Навремето предимно от Чехия. Най-добре питай в някой специализиран магазин за художествени материали. Ако искаш да правиш по-големички неща пробвай да ги правиш кухи. Можеш също да ги печеш на няколко пъти: Първо си правиш нещо като куха арматура и я изпичаш, после моделираш върху нея и пак печеш. Като е изпечена, ако трябва да се стегне и лъсне някой план, може да се дялка, престъргва, пили и т.н. А докато е мека можеш да отпечатвах различни текстури. Може да ти е забавно да опиташ и с повърхностно оцветяване и патиниране. Аз самият никога не съм работил с моделин и по-практични съвети няма да мога да ти дам. Само съм гледал готови неща. Експериментирай и ще си отработиш своя техника.



Тема Re: Първи стъпки в моделирането ,скулптуранови [re: OO]  
Авторaлkop (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 20:24



МЕрси отново , каква е разликата с пластилина ? Може ли да се мине без печене или ?! (в парти грил ще стане ли ? ) .



Тема Re: Първи стъпки в моделирането ,скулптуранови [re: aлkop]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 21:43



„МЕрси отново , каква е разликата с пластилина ?“
Пластелини има най-различни. Ако за детския питаш, честно да ти кажа от толкова отдавна не съм пипал, че не помня какво беше. Май много мек и трошлив. Моделинът е по-различен. Разликите в съставките не ги зная.

„Може ли да се мине без печене или ?!“
Може. Печи само каквото ти харесва.

„(в парти грил ще стане ли ? ) „
Сигурно ще прегаря горния слой. В чушкопек ще е по-добре.

Не му мисли толкова. Вземи си едно парче и пробвай какво може. И ако не те мързи после пиши тук как е. Сигурно и на други ще им е интересно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.