Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 30.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нещо приятно.нови  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 18:17



Нещо приятно.

Не знам кой е авторът.




Тема Re: Нещо приятно.нови [re: OO]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 10:19



Съжалявам,но на мен не ми е приятно.Не ми харесва и ми е кичозно.





Тема Re: Нещо приятно.нови [re: ***]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 18:10



Моля те напиши, защо я смяташ за кичозна? Цветовете ли те дразнят? Не са академично живописни? Или защото средностатистическата домакиня би си го закачила с гордост в хола?
Не е шедьовър, но все пак заслужава критиката ни.



Тема Re: Нещо приятно. [re: OO]  
Автор isihia (ентусиаст)
Публикувано08.02.08 11:26



Групов портрет на поднебесни духове на злобата.



Тема Re: Нещо приятно.нови [re: OO]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 13:12



Просто не ми харесва.Не искам да се заяждам или нещо такова.Не казвам че мнението ми е меродавно.Може на други да им хареса.Кич е.То се усеща,не може да се дифинира кича.



Тема Re: Нещо приятно.нови [re: ***]  
АвторHин (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 15:06



според днешните изразни средства - 4алга е





Тема Re: Нещо приятно.нови [re: Hин]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 18:53



Здрасти Нин, признавам, че не разбрах,това което казваш за „днешните изразни средства“ и как те определят чалгата. Не разбрах и твоето отношение какво е.


Ако трябва да говорим по принцип - човек като класифицира нещо по категорично негативен начин би трябвало да може да се обоснове. А когато идва от устата на колега/колежка си е направо задължително, дори само от уважение към професията/призванието.

За ***: Знам че не се заяждаш - аз също. И не виждам защо някой трябва да го прави. Уважавам мнението ти. Само че ми се щеше да разбера, защо мислиш така. Не знам дали ви прави впечатление, но в този форум може да се прочете доста за техниките и инструментите, дори за личния живот на авторите, но не и за това което правят. Досега не се сещам да съм видял да се обсъжда някое произведение. Имам в предвид нещо малко по-смислено от „всичко е въпрос на личен вкус...“ Нали за това е този форум. Пуснах я тази картинка, защото ми се видя достатъчно провокираща. А относно харесването и нехаресването - отбягвам да разсъждавам по този начин. По-скоро квалифицирам нещата на: досадни, скучни или забавни.

За isihia: Ти май си единственият за сега, който не смята това произведение за кич или чалга. Честно казано се надявах да се включиш защото знам, че си силно религиозен. Смея да подозирам и автора в същото. Или поне този конкретен сюжет е такъв. Това „духове на злобата“ за всичките ли същества се отнася според теб? Според мен е очевидно, че авторът разграничава ясно и противопоставя няколко групи.



Тема по скоро неприятнонови [re: OO]  
Авторpъka (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 08:15



Аиде и аз да се включа. Не бих казал че ми харесва но е интересна макар че ми излъчва неприятно. Автора ми прилича на американски тийнейджър или много млад професионалист. Композиционно стои много добре. Някакъв вид сюрреализъм. Напомня ми Бош. Макар че няма нарисувана кръв гледката изглежда кървава. Ако това е искал автора поздравления - успял е!



Тема Re: Нещо приятно.нови [re: OO]  
Автор isihia (ентусиаст)
Публикувано11.02.08 00:02



Чалгата и кичът са неща от масовата култура според съвремените културолози. /според мен - халтура /лат. “списък на умрелите, който се чете от свещеник” , некачествена работа. /книж./ Изкуство или творба с ниско качество, създадени с търговска цел. /
Твоята картинка определено не отговаря на този критерий, нали?
Като произведение на изкуството - има добра рисунка и интересна композиция, макар, че и липсва синтез, като живопис не мога да коментирам /всеки монитор показва различни цветове/
От естетическа гледна точка трябва зрителят да открие нещо познато, нещо което въздейства не просто на сетивата и емоциите, а на чуствата. В крайна сметка, обаче всяка творба има и идейно съдържание /духовното послание или какво иска да ми каже автора/. Точно това не одобрявам.
Предпочитам Питър Брьогел - Старши или Йеронимус. Те поне имат ясна "позиция" ...





Тема Re: по скоро неприятнонови [re: pъka]  
Автор isihia (ентусиаст)
Публикувано11.02.08 00:03



остана сама да обощиш и да направиш извод. Защо спря?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.