Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 13.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Иконинови  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 19:07



Здравейте!

Интересувам се в какъв ценови диапазон варира рисуването на икона, като строго се спазват абсолютно всички официални класически способи и изисквания /"канони"/ за нейното изписване...?

Предварително Благодаря!

Жоро.



Тема Re: Иконинови [re: Жopo]  
Авториkoнoпиceц (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 20:19



Би ли показал все пак нещо. Много зависи от качеството на изпълнение. От друга страна и "пазара" определя цената. Обикновено добрите икони са доста скъпи и трудно се намират.



Тема Re: Иконинови [re: иkoнoпиceц]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 18:51



Качеството е перфектно, "проблема" е че художника ми е много близък и затова бих искал да се ориентирам в "пазара", зада взема средната /обичайната/ цена.
Що се отнася до самия художник, то той ще приеме всякъква сума пари без коментар или пазарлък...

Иначе размера на иконата е А4.

Пак Благодаря!
Ж.



Тема Re: Иконинови [re: Жopo]  
Авториkoнoпиceц (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 09:20



В такъв случай със всичките му условности не трябва да е под 150 евро. Това според мен е долна граница. Може да достигне 250 евро, но ако е много хубава със истинско злато и добре изпълнана . Това са цени , на които продаваме аз и мои колеги. И има тенденция към покачване. Все пак проявявам интерес да я видя ако е възможно. Не съм в течение на цените по галериите и на улица "Париж".



Тема Re: Иконинови [re: иkoнoпиceц]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 18:20



"Качеството е перфектно"... изках да "кажа ще бъде", защото в момента започва да рисува..., още доуточняваме някои детайли по нея... Иначе безкрайно Благодаря за помоща с посочването на конкретните "ценови зони".
Като я завърши /не знам за колоко време?/, ако наистина се интересувате - може да я "копна" да се види...

Още веднъж Благодаря!

Жоро





Тема Re: Иконинови [re: Жopo]  
Авторreika (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 21:14



Zdraveite. Hubavo razgovorche ste si spretnali tuka.Za nqkolko chasa sme se razminali. Az sahto pravq ikoni. I cenata za edna takava ikona koqto opisvate ....kakto razbiram oshte ne e gotova taka li ,ami ako avtora vloji poveche ot sebesi cenata sashtata li shte si ostane. 150 evro e dobra cena za tozi razmer, no ne e opredelqsht.Ot opit znam che izbora na materqli ne promenq tolkova cenata, za avtora. No KACHESTVOTO e neshto koeto trqbva da se goni.Na principa sam nikakvi kompromisi, ikona ne se pravi za sedmica mesec ili godina, tova ostava za pokoleniqta.Vseki avtor opredelq cenata na koqto se prodavat neshtata mu ako sa bez kompromisi togava i cenata ne se komentira

. Nekomentiram tochno po temata vi, za koeto se izvinqvam. No ako iska kolegata mi koito vi e otgovoril neka mi pishe i da razmenim nqkoi....ne samo ceni. Leka vecher i bodra sutrin .



Тема Re: Иконинови [re: reika]  
Авторikonopisec (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 07:57



Ще се радвам да обменим опит. Оставете координати.



Тема Re: Иконинови [re: Жopo]  
АвторValko (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 20:42



Жоре, оня момент с "формат А4" нещо ми бяга - иде реч за 20/30, нали? Абе размера влияе на 32.68% от цената /шегувам се/ - много по-важни са строгото спазване на канона, правилната технология /много е трудоемка/ и истинските материали /те са скъпи/. Абе, ако е приятел - колкот дадеш, ама гледай да не е обидно малко...



Тема Re: Иконинови [re: иkoнoпиceц]  
Авторпceвдoиkoнoпиceц (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 13:16



Моля,бихте ли илюстрирали със снимков материал как трябва да изглежда една икона формат А4 за 150 евро и за 250 с перфектно качество?



Тема Re: Иконинови [re: Жopo]  
Автор emulsia (лаик)
Публикувано07.11.07 07:57



Извинете,че се намесвам с един малко по-различен въпрос.
Не е ли търде отговорно да оценяваш стойността на работата на някой друг,при това, доколкото разбирам - близък.Още повече като сте извън неговия занаят
оценката ви не би могла да бъде професионална.
Няма ли опасност да не дооцените "перфектното" му качество със "средна" цена?
Считам,че не цената е проблема в тази деликатна ситуация.

Всеки определя сам цената на труда си!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.