Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 29.09.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Изпращане на картина в чужбинанови  
АвторMarpит (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 12:14



Бихте ли ми казали как точно става изпращането на картина в чужбина?
Става въпрос за маслено платно с подрамка (60/80 см). Предполагам, че от Пощата може, но транспортирането не е ли рисковано - в смиъл каква опаковка се използва, и какъв превоз се избира? Иначе сигурно може с DHL или FeDex, но те май са много скъпи...
Ако някой има опит с подобна практика, много ще съм му благодарен ако я сподели.



Тема Re: Изпращане на картина в чужбинанови [re: Marpит]  
Авторjohnholmes (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 15:02



az sum izprashtal njakolo puti predi 2 godini s FedeX. Cenata kojato platih za 100/70 platno s podramka
s opakovkata beshe okolo 240-260 lv.
1 vo trjbva da otidesh pri kumisia da ti dade sertifikat 4e kartinata e tvoja i ne e kradena i tn.(predi beshe v muzeja na dvoreca ) sega mi kazaha 4e se e premestila
otstrani na partiinia dom.
2 ro trjbva da otidesh na notarius da ti izdadut dokument 4e FedEx mogat da te predstavljavat kogato im poverish kartinata
3 to mogesh da e zastrahovsh v Fedex ako slu4aino pri prevoza ja povredat.
obadi im se i te shte ti kagat-94 294 00,94 294 08
S FedeX za 2-3 dni pristiga ....do Florida vednug mi pristigna za 2 dena
puk i mogesh da sledish po internet kade ti se namira pratkata
tova e koeto se seshtam
samo shte ti kaga 4e s Bg poshtata sum izparshtal i parite sa verno po malko no
puk moge kartinata da pristigne i sled 30 dena i pove4e.
Radvam se ako sum ti pomognal ,uspeh





Тема Re: Изпращане на картина в чужбинанови [re: johnholmes]  
АвторMarpит (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 18:07



Благодаря:) Ама то било много сложно...Айде документите могат да се оправят, но 200-300 лв. ми се струва много за изпращане на 1 картина, явно въпроса е купувача дали ще се съгласи да поеме разхода...А в пощата като си пращал, в какво я опакова, и невредима ли е пристигнала (макар и след 30 дена)?



Тема Re: Изпращане на картина в чужбина [re: Marpит]  
АвторJohnHolmes (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 19:45



s obiknovenata poshta pak stava ,no predi da ti ja poemat shte ti razopakovat stokata da vidjat kakvo e i pak trjbva da ja opakovash. Za tova kak shte pristigne garancia njama i pak shte ti izleze okolo 100 tina leva a moge i pove4e. Ne znam za kade shte prashtash i na koi no po princip s FedeX mogesh da pratish i za smetka na kupuva4a, koito puk ako e suglasen shte ti dade akaounta si po koito shte proverjat smetkata mu i tn. Pak shte trjbva da minesh prez vsi4ki proceduri nezavisimo s koja kompania shte prashtash. uspeh!!!!






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.