Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 19.04.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Тема Снимане и разпечатване на картини  
АвторXenna (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 12:21



Имам нарисувани картини на платна, но не искам да продавам самите тях, а копия, т.е. мисля да ги заснема с цифров апарат и после да се принтират върху каквото там се прави. Естествено, така продажната им цена сигурно ще е малка, но няма значение. Само че, не знам къде принтират такива картини, и върху какво всъщност става това - може ли върху платно, или? Чувала съм, че правят печат върху канаваца (но не знам какво е това) с последващо нанасяне на гел и лак, и опъване върху подрамка. Повече подробности ще са ми от голяма полза, благодаря!
П.С. Живея във Варна, в случай че някой знае къде има тук подобно студиа



Тема Re: Снимане и разпечатване на картининови [re: Xenna]  
Авторggg (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 21:13



Здравей, аз също рисувам но и се занимавам с реклама, та :
рекламна агенция може зтая работа. Проблема е да намериш коя разполага с широкоформатен екосолвент / или солвентет/ принтер, защото всяка агенция ще ти предложи тази услуга , но тия дето ще се явят посредници ще си сложат горница!!!! Има видове канаваца, от които има една която и гърбът си е 90% като на тази за платна за рисуване / с масло или с акрил/. Искай мостри да видиш. Хубаво е и машината да не е от големите за билбордовете 320 см ширина на печата/ а около 160 см ширина на печата да бъде!!!! Снимката трябва да е добра и то доста.
Сори но не съм от Варна да те насоча, но в Б-с ми е ясно. Няма нужда да покриваш ни с фирнис ни с лакове после.
Файла ако си го подготвиш сама ще е по добре. формат - TIFF, дай им го поне в 150 dpi в реален размер / какъвто си там искаш, според подрамката/.



Тема Re: Снимане и разпечатване на картининови [re: Xenna]  
АвторGodiva (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 08:16



Ако искаш всичко това да ти бъде изпълнено професионално,обърни се към фирмите Ариста или Оторам в София.Те се занимават с това и имат всичко необходимо,от което се нуждаеш.Цената основно ще зависи от качеството на снимката и до това как и до каква степен е обработена на фотошоп.Аз самата скоро купувах такива картини от Ариста.Те ги наричат "Oil prints".За цените,съвсем ориентировъчно,за една от картините,която си избрах от каталога им /900 картини на западни автори/ с размери 36 х 27 ми поискаха 30лв.



Тема Re: Снимане и разпечатване на картининови [re: Godiva]  
АвторXenna (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 12:17



Благодаря за информацията!
А самата висококачествена снимкта на картината как точно трябва да я направя? Аз имам цифров фотоапарат, но той си е съвсем обикновен любителски - в фото-студио ли трябва да се занесе картината или има някакви специални големи скенери за това?



Тема Re: Снимане и разпечатване на картининови [re: Xenna]  
Авторggg (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 00:25



Ами ако искаш копието да е почти като оригинала, то трябва много добра снимка като пиксел и размери- цифрова. Или да - много добър скенер. При добър фотограф става, дори и да не се получи 100% нужното осветление като студенина или топлина, според тва в коя гама ти е работена творбата, то ще се наложи да се пипне малко във Фотошоп/примерно/ и да се оправи цветово и другото важно е тия дето ще ти печатат да си познават машините и да им е коректна калибровката - машина-монитор, за да си сигурна че ще се получи почти като оригинала отпечатък. Успех



Тема Re: Снимане и разпечатване на картининови [re: ggg]  
АвторБopkc (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 18:11



Аз съм носил картини в студио да ги снимат, после пооправям цветовете на фотошоп. За скенер обаче не се бях сещал - има ли такива големи скенери, където да може да се сканира маслена картина с подрамка? Може би така изображението ще се предаде най-точно, не знам...



Тема Re: Снимане и разпечатване на картининови [re: Xenna]  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 15:56



Добър ден ,

извиняваите за някои гресхки но клавиатурата не ми е адаптирана.
Въпросите ми са следните :
-- При снимане на картина на такъв принтер , до каква степен копието прили4а на оригинала ?
-- какви са цените ?
-- Върху какви материи са възмозни тези "Снимане и разпечатване " ?
--- Трае ли във времето този тип " рисуване " , в смисъл не се ли разваля боята ?



Тема Re: Снимане и разпечатване на картининови [re: нeзнaeщ]  
Автор isihia (ентусиаст)
Публикувано19.07.07 12:03



Може да се печата върху почти всякакви видове повърхности,
качеството зависи от типа печат и резолюцията,
цените - също,
може и върху стъкло, дърво и камък, освен традиционните медии.
времетраенето също е различно...


А фирмите в София, занимаващи се с широкоформатен печат са повече от 100.
Екосолвентния печат може да падне до 5 Е/кв. м.
Мога да ви предложа лазерно гравиране и 3D - freza.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.