Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 01.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема има ли смисъл да се рисува на ръка  
Авторrpиrop (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 11:41



има ли смисъл да се рисува на ръка след като компютъра има повече възможности и крайния резултат седи по-добре ?





Тема защо мислиш така?нови [re: rpиrop]  
Автор isihia (минаващ)
Публикувано29.12.06 14:21



РС - то не е по-добро от създателя си, както човек от своя Творец. Колкото и да напредне техниката, тя никога няма да замени 100% човека, само може да го имитира и наподобява.
Има ли смисъл да използвам компютър, след като мога да си го нарисувам "на ръка"?
Твореският процес има ли човешко неповторимо изживяване или е бездушна механизация? Можеш ли да научиш компютъра си да различава естетическите категории? Какво е за него "възвишено и прекрасно"?
А за теб?



Тема Re: защо мислиш така?нови [re: isihia]  
АвторLeo (Нерегистриран)
Публикувано31.12.06 18:53



РС-то може да интерпретира и асоциира!
Това е нещо като творчество,но все пак крайният резултат получава оценка от човека.Тя обаче винаги е субективна,което означава,че това което за един е красиво ,за друг е грозно.


И пишете на кирилица,трудно се разчитат кодирани послания аланкольо!!



Тема Re: има ли смисъл да се рисува на ръканови [re: rpиrop]  
Авторrpиr. (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 10:43



човек е свързан с компютъра както е свързан с молива или четката
защо да не се ползва един усъвършенстван инструмент?
защо да ходиш пеш до някоя друга държава като може да ползваш автомобил или самолет?



Тема Re: има смисъл да се рисува на ръканови [re: rpиr.]  
АвторLeo (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 15:28



а с параход и яхта не може ли?
Верно е това като сравнение,но излиза много скъпо удоволсвие,особено с ракета или совалка!

.Пък къде е тук въображението и гениалното(то е винаги по детски просто)!




Тема Re: "играем"с малоумнинови [re: Leo]  
Авторsirvos (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 10:04



вече се замислям сериозно дали да не ми стане девиз тая мисъл.
Ти му обяснявяш не нито чете нито вниква.
Ами като искаш компютъра да ти е четката-нека.
Ако се търси на пазара твоя продукт размножи го 10000000 пъти и продавай-на добър път.
Аз с молива нямя да мога-знаеш -уникат.
Вече си мисля ,че отсреща ми няма наистина интересуващ се,а някъв дето подклажда изкуствена дискусия.
Толкова ли е сложно да се разбере-в живота има хиляди възможности-избирай. няма забранени,няма по-добри..Всичко се определя от личноста ти.АКО Я ИМА!!!!!
АМАН!



Тема Re: "играем"с малоумнинови [re: sirvos]  
АвторLeo (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 10:12



Важното е да си в играта с двата крака!

"Аз с молива нямя да мога-знаеш -уникат."-това не го разбрах брато?





Тема Re: "играем"с малоумнинови [re: Leo]  
АвторSlRVOS (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 12:39



СЪЖАЛЯВАМ,че бях груб!!
Направеното с молив и четка е в един вариант-оригинал,уникат.Затова има уникални качества,неповторими като почерка на вс. от нас.Повторението вече е копие,а и колко пъти е възможно?Затова фотографията ,принтовете и т.н. са заместими и евтини като носители на идеята . всичко уникално е с по-висока стойност.



Тема Re: новото е добре забравеното старо!нови [re: SlRVOS]  
АвторLeo (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 15:26







Тема Re: новото е добре забравеното старо!нови [re: Leo]  
Авторrpиr. (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 16:20



съгласен съм че има много възможности за постигането на дадена идея но някой като каже,че компа не изразява чувства, дух и тем подобни ми звучи доста абсурдно! нали в крайна сметка зад него стои някой човек.
друг въпрос е,че всяко средство има собствен почерк кое е по-добро си зависи от изискваниата на автора!




Толкова ли е сложно да се разбере-в живота има хиляди възможности-избирай. няма забранени,няма по-добри..Всичко се определя от личноста ти.АКО Я ИМА!!!!!
АМАН!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.