Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 17.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема няма ли да покажете свястна картинанови  
Авторcenitel (Нерегистриран)
Публикувано23.08.05 10:18



Мисля,че този форум се превръща в арена на безсмислени и суетни диалози !
Не това е целта на форума!
За да има полза от него трябва най-после някой да покаже качествена картина(или графика).
Надявам се,че сетивата ви не са закърнели!
Надявам се,че изкуството не е умряло във вас!
Не се притеснявайте да оборвате кича около вас!А той се бори с изкуство!
ТВОРЕТЕ! Не спирайте да творите и смело показвайте творбите си в този форум.
Покажете истинско изкуство-приятно за сетивата и хармонично с вашите възгледи за красивото и стойностното.
Нека форума бъде сцена на красивото,на експеримента,на новаторството,но и на класическата живопис и графика.
Никой ли от вас не рисува с масло?Или с пастел?
На никой ли не му стиска да покаже какво е сътворил?
Да не би да се страхувате от критиката на разни самозвани псевдохудожници?
Истинския ценител винаги ще уважи красивото,идейното!
Е-винаги ще се намерят и такива,които ще се нахвърлят върху творбите ви,ако не ги разбират,но какво от това?
Ако не се престрашите-единственото,което ще продължаваме да гледаме тук ще са компютърните странности на Петко Петков!Аз лично не ги харесвам,но поне се е потрудил човека и освен това поддържа форума жив.Малко ми омръзна обаче все негови работи да гледам тук(нищо лично-просто вкусовете ни се различават).
Аз например харесвам класическото изкуство,което отразява истински и живо заобикалящото ни.Харесвам картини,които аха-аха да се раздвижат.Обичам когато водата и отраженията в нея са толкова истински пресъздадени,че се страхуваш да не се разлеят от картината...харесвам реалистични портрети .Но това е лично мой вкус и не го налагам на останалите!В какъвто и стил да творите не се страхувайте и покажете творбите си тук,защото иначе ще умрем от скука в този форум...



Тема Re: няма ли да покажете свястна картинанови [re: cenitel]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано23.08.05 22:19



Ценителят, можеш ли да ми обясниш накратко какво ти е неопбходимо за да рисуваш с масло - като материали ме вълнува. Бои - ОК, платно - какво, грунд - какъв, айде четките знам - твърди и плоски, терпентин също и какво друго? И общо взето кратко описание на техниката с масло ако може?

Че отдавна се карам да пробвам маслото, ама като няма кой да ми обясни как ;-)

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!


Тема Re: няма ли да покажете свястна картинанови [re: Gergi]  
Авторcenitel (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 11:51



Аз съм само ценител,а не художник-за съжаление нямам талант да рисувам!
Ще чакам с интерес да видя твои творби!!!



Тема Re: kum cenitelнови [re: cenitel]  
АвторMagi (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 12:32



Daite niakakuv adres,za da vi pokaja malko kartini.Ne mi se pokazvat vuv forumite.Kritikuvaha me skoro,no ne argumenirano i ne mi e priatno.Kazvash-haresva mi ili ne.No me karat da se chuvstvam vinovna,che risuvam.A az cial jivot tova sum pravila:)))



Тема Re: няма ли да покажете свястна картинанови [re: cenitel]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано24.08.05 13:33



Дообре, ще питам някой друг тогава. Иначе аз до момента съм рисувала само икони, ако те интерсува ще покажа.

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!


Тема Re: няма ли да покажете свястна картинанови [re: Gergi]  
Авторcenitel (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 16:37



Много ще се радвам да покажеш нещо-иконите са много специална тема за мен(а мисля и за повечето българи).



Тема Re: kum Magiнови [re: Magi]  
Авторcenitel (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 16:47



Недейте да плащате данък хорско мнение.Завиждам ви ,че цял живот сте рисувала!Иска ми се да ви окуража да покажете тук свои творби!Ще ви пусна по-късно mail,но преди това наистина ви моля да не се притеснявате и да ги покажете тук.Моля ви!Ако вие харесвате творбите си(а щом ги правите,сигурно ги харесвате)-тогава не бива да се тревожите за мнението на всички останали.Който има очи ще види...А и изкуството трябва да носи наслада и удоволствие за твореца,а не задължително той да твори за да се хареса на останалите...защото става твърде комерсиално и се губи автентичния стил на автора(лично мнение).



Тема Re: kum Magiнови [re: Magi]  
Авторjohnholmes (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 17:11



prati mi na - belovski@mail.bg kartini da vidja kakvo risuvash
moge i az da ti pratja sled tova :)



Тема Re: няма ли да покажете свястна картинанови [re: Gergi]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано24.08.05 22:06



купи си готово грундирано платно, по-удобно е. продават и готови грундове в кутия, но е по-сложно, особено ако трябва да опъваш после платното. можеш и да си забъркаш грунд - има страшно много варианти за грунд, моят съвет е да вземеш готово платно.

четките не е задължително да са твърди.

трябват ти бои и терпентин основно. можеш да вземеш ленено масло - но пречистено, не от железария. можеш да работиш само с масло, само с терпентин или да ги смесваш.

нататък мога да говоря за маслото от своя гледна точка и е твърде вероятно да ме оплюят. еднократна мазка, така, че да се вижда откъде е минала четката, никакво бояджийско мазане, заглаждане и уеднаквяване, другото е усещане за цвят - според мен. просто пробвай.

______
and we all lose our charm in the end.


Тема Re: няма ли да покажете свястна картинанови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Авторcenitel (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 00:17



И защо пък да не кажеш каквото усещаш?
Който е добронамерен ще го приеме като съвет и сам ще си реши дали да се съобрази!Който пък е недобронамерен-той винаги ще намери за какво да те оплюе,така че не им се връзвай.
Ще цитирам Волтер(може и да не съм съвсем точен,но това е по смисъл):
"...дори с нищо да не съм съгласен с теб,ще се боря до край да имаш правото да го кажеш..."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.