Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:25 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Самотен художник търси сродни душинови  
Авторlndian (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 15:59



Здравейте! Това е обява на отчаяно самотен човек в търсене на сродни души. Художник съм, на 35 години, от София. Рисувам с масло върху фазер и платно, главно портрети, човешки фигури, многофигурни композиции, и правя само това ( освен че пиша и завърших Английска филология ) от 1988 год., имам пред вид че тогава открих маслото, иначе рисувам от дете. Не мога да опиша колко е дълбока самотата и изолацията ми - от 15 години не съм се виждал с човек, от толкова никой не ми се е обаждал по телефона, гласът ми е атрофирал, като говоря само с родителите си ( с тях живея ), освен някои епизодични, формални контакти. Искам да мога да се засмея с някаго, да се усмихна, да си покажа картините и да поговоря за тях, да се оплача от един тежък ден.

Причината за всичко това е фактът, че съм транссексуален - моят биологически пол е женски, но говоря и пиша за себе си само в мъжки род. При контакт държа събеседникът също да се обръща към мен в мъжки род и да ме нарича с името, което носи душата ми, а не с това по паспорт. Ако отсрещният ми заговори в женски род, аз се обиждам и саботирам тази контакт, просто изчезвам и той/тя не може да ми бъде приятел. Може сега темата да ви се вижда банална, защото в последните години темите за сексуалните малцинства се активизираха, но аз съм момче от 1986-та година, още от времето на Т Живков, когато беше немислимо да се говори па тези въпроси.

Сега, в контактите ми с хората на изкуството в най широк смисъл и интелектуалците нещата са стояли така -те ми казват или излъчват с поведението си: "Твоята ориентация не ме интересува, интересуват ме картините ти , стиховете ти, вътрешния ти свят. Ти си духовен човек. Ако си добър човек, а ти си, с тебе можем да си говорим по всички въпроси". Тоест, те разделят творчество от идентичност. Първо, в това свое изказване те правят една грешка, като смесват транссексуалност и лесбийство. Когато казвам на събеседника при първа среща, че съм момче и се предствям като, да речем, Стефан, т.е. с името на душата ми и протягам ръка за поздрав, аз всъщност не казвам " Аз съм лесбийка." Лесбийка и момче не е едно и също. Моето отношение към лесбийките е повече от топло - малкото приятели, които съм имал са били именно те и нямам нищо против да ме считате за такава; само че просто поради липса на информация тези интелектуалци не разбират какво им казвам . Като казвам, че съм Стефан, аз ги моля да се обръщат към мен в мъжки род, иначи ще ме наранят и ще покажат, че не им пука за мен. Как може да им пука за картините, а за мен - не ?? Освен това техният възглед за развода, разграничението между, от една страна, творчество и лични качества, и от друга, идентичност, като какъв човек се възприема и усеща , е остарял. За всеки човек фактът, че е мъж или жена, ( по-точно, като какъв се усеща ), дали е гей или лесбийка има дълбоко отражение върху произведенията му, още повече че ние творим главно заради любовта. Не може тази цялост, коята той представлява, името му, въобще всичко, да се разглежда отделноот платната.

Така че всички тези интелектуалци, които след като им кажа че съм момче, упорито са продължавали да ми говорят в женски род, било от консерватизъм или нещо друго, всъщност са се държали деспотично с мен, като са налагали своята собствена представа за мен самия, коята е сексистка и хетеросексистка. Те мислят, че е достатъчно да не дискриминираш някого по ориентация. Винаги не само, че много са ме уважавали, но и обичали и симпатизирали всички, които някога съм познавал. Но това не ми е достатъчно, и никоя позитивна оценка и симпатия не ме грее, ако ми говорят с обидния за мен женски род при условие, че съм момче.

И този техен акцент върху физическата триизмерна "реалност", видимостите, тяхната заземеност и привързаност към материалното и неспособност да се абстрахират от него, а и неуважението към другия ясно говори "колко са добре" хората, когато стане въпрос за духовното.

Аз съм невероятен поклонник на Петър Дънов и Карлос Кастанеда, на езотериката и на това сливане между магьосник и дълбоко христиански любещ човек, което предрича Дънов. Транссексуалноста дава страхотни възможности за проникване отвъд видимото, така че всички джендър въпроси, аспектите на феминизма и човешката идентичност все повече ще се развиват, като и сега в другите страни вече са спечелили много битки.

Аз много, много ще се радвам ако се запозная с хора, които могат да оценят творчеството ми и философиите ми, които са много по-авангардни от теченията във философията и в Зап. Европа, и в Америка. Не съм това, което се подразбира под интелектуалец - складирана информация и анализи. Аз съм целия само дух и интуиция. Не обичам да говоря много, защото както вече казах съм привърженик на Кастанеда, а индианците мълчат. Така че ме плашат много говорещите и анализиращите хора. Истината не е в думите.

Само че, нормално е да се предположи, съм скептичен че мога да се разбера с момчетата от този сайт. Ще се радвам ако ми пишат момичета и отсега предупреждавам - любов, свалки, намиране на приятелка дълбоко не ме интересуват. Въобще не правя секс и не си падам по никакъв секс. Моля, не ме подозирайте в задни мисли. Членувам в Българската гей-организация и лесно мога да си намеря приятелка, ако искам. Просто момичетата се отнасят с повече разбиране към транссексуалността.

Имам задна мисъл, и тя е следната: искам да работим заедно. Мечтая да снимам нещо като филм и искам поне да пробваме да поснимаме, защото сам не мога да се справя, за филм трябват поне двама. Или да бъда оценен като художник и творбите ми да видят бял свят. От материалното не се интересувам. Ето, в този сайт виждам обява от едно момиче, че търси художници за контакт- ще се радвам да ми пише. Въобще, търся духовна връзка. Е, ако момчетата-художници от този сайт мислят, че могат да ме приемат, нека пишат и те.

адресът ми е : georgealexandrov@abv.bg



Тема Re: Самотен художник търси сродни душинови [re: lndian]  
Автор Aнacтacия Tepзиeвa (адвокат)
Публикувано29.11.04 15:17



Здравейте,
много дълго писмо сте написали, но от всичко написано останах с впечатлението че донякъде причината за самотата ви се корени във вас... и не защото сте транссексуален, а заради отношението ви към другите.
Вие имате пълното право на самоопределение, но нямате право да налагате на околните как да ви възприемат, това си е тяхно право, особено в такъв деликатен случай. Казвате че сексът не е от значение за вас, а сте готов да воювате с целия свят заради него и го поставяте в центъра на отношенията ви с всички.
Да ви кажа честно когато харесам някоя картина, то е защото в нея има нещо истинско, усетено и изстрадано и ама изобщо не ме интересува мъж, жена или хермафродит я е рисувал.
Време е да си спомните значението на думата ЧОВЕК - има неща които са мъжки или женски ... или детски но те не са толкова много колкото са ЧОВЕШКИТЕ неща, без род и число...
Престанете да занимавате хората с това колко сте различен сексуално - ДУШАТА НЯМА ПОЛ
Ако се чувствате мъж обличайте се и се дръжте като мъж и толкова, ако чувствате и нещо женско в себе си- проявявайте го, но не изисквайте да налагате на другите вашата собствена нагласа за себе си - Нямате право и тази самота е вашето самонаказание за това...
Ужасно трудно е да си различен, но е не по малко трудно на околните да приемат и разбират различните защото страхът от неизвестното е заложен във всики нас и вместо да оценявате това приемане вие искате да им налагате своето виждане за себе си.
Истината е, че вие имате щастието или нещастието да сте и двете... и ако изглеждате като жена те имат някакво основание да се отнасят с вас като с жена това е положението... не виждам какъв е проблема след като секса не ви интересува...
Половете на хората и животните обслужват тяхното размножаване и толкова всичко истински духовно е над това, тоест над- и без- полово, и след като сте самата духовност няма никакво основание изобщо да ви прави впечатление как се обръщат към вас и за какъв/каква ви имат...
Мисля че сте стойностен човек, който обаче така се е вторачил в едно дърво и че изобщо не забелязва не само гората но и другите дървета.
Приемете написаното от мен като израз на добрите ми чувства и като опит да ви помогна някои неща да си дойдат по местата.
ПРЕДИ ДА СМЕ МЪЖЕ ИЛИ ЖЕНИ НИЕ СМЕ ЧОВЕЦИ!!!
и за всико общочовешко включително и изкуствата полът няма значение...
а приятелството се крепи на взаимна подкрепа и даване, трудно ще имате приятели ако започвате отношенията си със списък от изисквания и диктат по отношение на това как да ви възприемат...
Ето и един прост пример: това което правите е точно толкова неуместно колкото аз да дойда сега при вас и да кажа хайде да бъдем приятели, но вие ще ме възприемате и ще се отнасяте с мен като с :1. ..........2. .............. и 3. гений например... е няма ли да ми кажете да си гледам работата и няма ли да се отнасяте към мен според това какво мнение си съставяте лично вие за мен и да чувствате това като свое неотменимо право!?!
Не можете да искате от другите да ви гледат не през техните собствени, а през вашите очи...

За да победи злото е достатъчно само добрите хора да не правят нищо!


Тема Re: Самотен художник търси сродни душинови [re: lndian]  
Автор Aнacтacия Tepзиeвa (адвокат)
Публикувано29.11.04 18:19



и още нещо...между мъжете съществува дружба, на която жените често са неспособни, интересно ми е след като си на 35 години защо се чувстваш момче а не мъж и второ, необходимостта на мъжете от мъжка компания е едва ли не пословична, след като нямаш задни мисли и сексуални намерения, като момче е много по-логично да търсиш мъжка компания - в този живот мъжете оцеляват и управляват този свят именно защото са "стадни животни" (в най-хубавия смисъл на думата) ... и ти по пътя на логиката би трябвало освен да го знаеш по-добре от мен и да имаш тази потребност...

Колкото до изказвнето ти за Кастанеда и мълчаливите индиянци- твърде дълъг постинг си написал/а... и някак звучи знам ли... неискрено... и не само то... има някакви бели конци...

"Не обичам да говоря много, защото както вече казах съм привърженик на Кастанеда, а индианците мълчат. Така че ме плашат много говорещите и анализиращите хора. "
Както и да е ако искаш не ми отговаряй, не знам дали ще се върна да п роета отговора, но наистина ми е мъчно за теб, защото си един много объркан човек, който и да беше като другите пак има още много до учи за отношенията между хората, които не са ти длъжни с нищо, каквото изглежда е твоето мнение и знаеш ли кое ме тревожи най-много в твоя случай... когато човек е самотен има изострена потребност да даде и да помогне на някого, пък дори и на някой напълно непознат, защото това е единствения начин да престане да бъде самотен а ти макар и след 15 години самота не осъзнал тази проста истина...
основното което си написал е ИСКАМ... ако искаш да спечелиш някого за приятел трябва ти пръв да отидеш при него, да го заговориш на неговия език и да му дадеш нещо хубаво и ценно, независимо материално или просто добра дума за да поиска той да ти бъде приятел

искрено ти пожелавам щастие какъвто и да е неговия образ за теб и успех

За да победи злото е достатъчно само добрите хора да не правят нищо!


Тема Re: Самотен художник търси сродни душинови [re: Aнacтacия Tepзиeвa]  
Автор TEPMИHATOP (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 21:00



В отговор на:

в този живот мъжете оцеляват и управляват този свят именно защото са "стадни животни"



Бла




Пийте вода!

Тема Re: Самотен художник търси сродни душинови [re: Aнacтacия Tepзиeвa]  
Авторlndian (Нерегистриран)
Публикувано30.11.04 14:41



Аз просто искам да се сприятеля с човека, койта евентуално може да ми бъде посредник, оценител или нещо такова, контактът ни да не е формален. А това, което ми казвате, на мен ми звучи така " Интересуват ме само твоите продукти, но не и ти. Можем въобще да не се разбираме на човешко ниво, не ме интересува как се възприемаш, въпросът е просто съвместно да продадем тези и тези платна."

Освен това знаете ли колко пътиса ми казвали абсолютно същото разсъждение за безполовостта на душата, произведенията и пр. Разбира се че е така! Но това са само общи приказки които не решават проблема за подчиненото положение на жената. Огледайте се колко цинизъм има наоколо, и всяка втора дума е намек я за секса, я за пола на художника. повечето платна с голи тела също показват някакво елементарно виждане за жената като предмет. Моята душа е безполова и точно затова чувството ми за свобода е развито до крайност, не мога да се подчинявам на когото и да било ( Анастасия, сещате се какво имам пред вид... ).

Да не би да сте се срещали с прекалено надути художници с високи изисквания към егото и затова, като поредното дразнещо нещо, се надъних на този отговор?

Честно, наистина не мисля, че предварителните ми изисквания са обидни или прекалени. Аз опитвах да живея без тях, без да ги поставям на хората, и резултатът беше много неприятно неразбиране.

Най-добре е да се видим наживо, пишете!



Тема Re: Самотен художник търси сродни душинови [re: lndian]  
Автор ZEV (Pisces Iscariot)
Публикувано01.12.04 00:37



Zdravei
moga samo tova da kaja i nqma da prekalqvam s dumite.
Moqt podhod kogato tursq priateli i srodni dushi nai-ve4e e da im pokaja
kakvo moga AZ da im dam, i ako te priemat- az 6te vidq kakvo imat te da predlojat.

Do sega i az, kakto gospojata po-gore zabelqza, vidqh nai-ve4e iziskvania. Ti qvno tursish ne6to po-razli4no ot srodni dushi.
Az li4no te razbiram, 4e v svoeto ot4aqnie ot vsi4ki posredstveni i kopirani misli v glavite na horata si postavil tezi iziskvania, no spored men tova ne e na4ina

Shto se otnasq do filmite- az moje i da ti pomogna ako mi kajesh kakva pomo6t vsu6tnost ti e nujna.
uspeh

It takes many lives till we succeed to clear the debts of many hundred years


Тема Re: Самотен художник търси сродни душинови [re: lndian]  
Автор Aнacтacия Tepзиeвa (адвокат)
Публикувано01.12.04 20:59



Твоята свобода се простира дотам откъдето почва свободата на другите, ако ти искаш да поставиш твоята свобода над тази на другите и образно да ги залееш с нея никога няма да имаш допирни точки с тях защото се поставяш в друго измерение... и никога няма да имаш приятели защото това което даваш на приятелите си е част от твоята свобода, оставяш на разположение времето си и възможностите които имаш да им бъдеш полезен ... тоест ограничаваш си свободата
ето аз как го разбирам приятелството- изкуството да даваш и да разчиташ на подкрепа когато тя ти е необходима ... безусловно в рамките на общуването между двама свестни и почтени хора които знаят какво могат да поискат
в този смисъл в забързания ни и претоварен живот почти нямам никакво време за срещи с приятелите си, приятелството ни се е свело до това е че всеки знае за другия е е много натоварен за да искаш от него да ти отдели няколко часа за удоволствието да си побъбрим, но този човек ще отдели много повее и най вече колкото трябва когато го помолиш за помощ или услуга. И когато ми се обади приятел с такава молба се гордея е когато е имал нужда от помощ се е сетил да я поиска именно и първо от мен. Ето това показва колко ценен и качествен човек съм ... И знаеш ли какво никога досега не се е случило някой да злоупотреби с това, защото когато си истинскки приятел и за най големия глупак е видно е е в негов интерес да си знае мярката и да не те губи, което пък предполага взаимност... а с времето тази взаимна полезност раждая и обичмежду хората... но дотук май не ми се наложи да спомена думи като изаиквам, отблъсквам, поставям условия...
ако ме разбираш...
е успех ти пожелавам но честно казано смятам че мчного трудно бихме били приятели първо защото явно разбираме приятелството по коренно розлиен начин второ защото не виждам нито прочетох ти какво можеш да ми дадеш като приятел или нещо друго което да ме привлее четвърто защото мисля е си много объркана личност и има да трупаш още много мъдрост и всъщност не искаш приятелство а някой който да ти бъде патерица, а аз имам семейство и това е нещо което нито мога да дам на приятел по принцип като статукво на отношенията и никой приятел не би поискал доколкото приятелството е възможно между завършени и самостоятелни личности.
мисля че трябва да осмислиш какъв е възможния за тебе модел за семейство защото според мен бъркаш потребността от приятели с потребността от твое собствено семейство, което пък е нагласа която би опопочиля всяко приятелство...
ПРИЯТЕЛСТВОТО СЪЩО НЯМА ПОЛ И АКО НАИСТИНА ТЪРСИШ ПРИЯТЕЛИ НИТО ТВОЯ ПОЛ НИТО ПОЛА НА ДРУГИЯ ИМАТ СЪЩЕСТВЕНО ЗНАЧЕНИЕ
и един въпрос на който е добре да си отговориш сам на себе си - ако бях много по-грозна и доста по-стара и най-вече ако бях мъж, същия отговор ли щях да получа от теб на написаното!?!

За да победи злото е достатъчно само добрите хора да не правят нищо!


Тема Re: Самотен художник търси сродни душинови [re: lndian]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 08:32



Здравей!
На голяма част от питането ти няма да се спирам, то е обяснено прекрасно от дамата, мисля, че такова хубаво обяснение за приятелството и за отношенията между хората отдавна не бях чел.
Спирам се върху част от творческите ти "проблеми". Слагам го в кавички заради това "...Мечтая да снимам нещо като филм и искам поне да пробваме да поснимаме, защото сам не мога да се справя, за филм трябват поне двама. Или да бъда оценен като художник и творбите ми да видят бял свят. .."
Започвам с израза:
"Къв ти е проблема, пич?"
Искаш да снимаш - снимай. Преди няколко години в България беше пристигнал известния актьор Харви Кайтел. Среща с него в дома на киното, кинаджии, народ, залата пълна, не се диша. Питат го разни неща, повечето плачат и мрънкат - как не можело да се прави филм в България, нямало пари, техника и т.н. В България по принцип повечето плачат, вместо да се запретнат и да се хванат на работа. Та, човека търпеливо ги изслуша и им каза следното: "ако имаш идея, можеш да я реализираш и с любителска камера." Но е важна идеята. Да има какво да кажеш и разкажеш. Ако историята е интересна, тя ще намери път към сърцата на хората, а след това и към пазара. Едно момиче наскоро изби рибата в реката. С нищо средства и много желание застреля цялата мрънкаща режисьорско-актьорска гилдия и вече обра няколко награди. Филмът е "Мила от Марс".
За картините е същото: при наличието на толкова частни галерии, имаш възможнаст да представиш твоите работи. Може да си гениален художник, само че никой не го знае. А твоята преценка, като при всички, е субективна. Иска се голяма творческа биография и професионализъм за да достигнеш етапа да се самооценяваш. Ами, покажи се. Може и да си гениален наистина. Тук даже е по-лесно. Имаш нужда не от камера, а от хартия и молив. А ти даже разполагаш с маслени бои и платно. Спомена, че си направил доста неща. Какво чакаш, тогава, аз ли да дойда и да ти ги занеса по галериите. Някъде може да не ти ги приемат, но ти опитай другаде.
Надявам се да съм ти помогнал. Успех.



Тема Re: Самотен художник търси сродни душинови [re: TEPMИHATOP]  
Автор Aнacтacия Tepзиeвa (адвокат)
Публикувано02.12.04 10:40




хайде де ... по мои наблюдения момчетата научават е съединението прави силата още когато в училище батковците почват да ги джобят за стотинките за закуска... и оттам насетне този извод само се затвърждава. Естествено в колкото по развита и културна среда живеят толкова повее това правило губи значението си и дава възможност за изява и развитие на индивидуалността, но на улицата и извън обичайната им среда важи с пълна сила...

За да победи злото е достатъчно само добрите хора да не правят нищо!


Тема Re: Самотен художник търси сродни душинови [re: Aнacтacия Tepзиeвa]  
Автор TEPMИHATOP (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 21:00



Бла




Пийте вода!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.