Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 20.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема не мога да повярвам............  
Авторkiki (Нерегистриран)
Публикувано13.08.04 17:59



......................че това е клуб изобразително изкуство.
Пуснах едно елементарно питане за имена на художници и...................вече трети ден - само общи приказки и нито едно конкретно име......от никой.....Нима тук има хора, които поне малко са в час със съвременното българско изобразително изкуство?

А иначе виждам че темите са доста разнородни и свeжи, но има и доста spam.............



Тема Re: не мога да повярвам............нови [re: kiki]  
Авторxexe (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 11:17



Ти говориш за правила и пазар на изкуствата в България, а такъв няма !

Какво да ти отговорят хората ? Не става дума за алъш-вериш-а или за това , как всеки индивидуално "на око" или "на килограм " си определя цените, периодично току изплува некоя арт-борса .
Още преди години `ората завиха на умряло, че последните 15 год. ще останат бяло петно в историята на българското и-во , защото музеи и галерии , страдащи хронично от липса на финанси /или по други, не-толкова сърцераздирателни причини и игрички/ , не събират целенасочено съвременно изкуство , след като държавата/разбирай партията/ се оттеглиха като основни меценати, а законодателите упорито отказват да вкарат в дневния си ред проблемите на културата.

А , ако ти е толкова дерт , като че ли единствено в интернет би могъл/ла да потърсиш и намериш при повече свободно време, най-голяма като обем информация по въпроса . Още повече, че една част от българските творци се реализират повече или по-малко успешно извън географските ни предели , а опитите да се селектират, класифицират и анализират работите им, е доста откъслечна. Но ти не се отказвай , чети специализирани издания/доколкото са останали/, рови се, ходи по изложби , общувай с хора от тия среди , насочи се на първо време към определен вид/жанр в изкуството или години , за да ти е по-лесно и добиеш ориентир , и давай смело ...

рр. А ти харесваш - визуални, мултимедия, неакви други фокуси, какво ?



Тема Re: не мога да повярвам............нови [re: xexe]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано16.08.04 18:17



Много хубав отговор!
Как да ти кажа кои са, те могат да харесват на мен, ти въобще да не си чувал,а може и на теб да не ти допаднат.
Има няколко добре продаващи се, ама кой щи каже кой е най - нали си крият доходите.
Ето няколко купувани - Вежди Рашидов, Ставри Калинов, Георги Чапкънов, Петър Мичев, Светлин Русев, Роберт Баръмов...
е, избирай
най-добрите не съвпадат 100% с горепосочените
Най-добри са тези, които най-ти харесват, друг критерий няма.



Тема Re: не мога да повярвам............нови [re: 1OO]  
Автор teodorag (friend)
Публикувано17.08.04 14:25



И на мен ми хареса отговора на Хехе. Между най-добър и най-купуван има разлика от небето до земята. На мен от горепосочените лично, никой не ми харесва. (не познавам творчеството на Баръмов)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.