Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 11.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Уилиям Блейк  
Автор teodorag (friend)
Публикувано10.07.04 01:43



Има ли някой информация дали този художник е познат в България?

Благодаря!



Тема Re: Уилиям Блейкнови [re: teodorag]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 22:11



Golyam revoljucioner za vremeto si i mnogo slab hudojnik(sravnen s imena kato Sir Joshua Reynolds,Sir John Everett Millais ,John William Waterhouse, John Frederick Lewis,John Seymour Lucas,Robert Braithwaite Martineau,William Henry Midwood i t.n.). Tozi Blake Ima samo edna rabota ot mnogoto negovi ,koito sum vijdal i koyato mi haresva gore-dolu - " Daughters " Za men si e bil edin obiknoven iljustrator i poet ,koito obi4al da iljustrira sobstvenite si textove.. Razbira se istinskata veli4ina na neshtata se 4uvstva edinstveno,kogato se supostavyat s drugite krai tyah .Ta tova imam v predvid. Na bazata na sravnenieto namiram za slab ili pone ne tolkova dobur , kato drugite (tozi hudojnik za koito pitash ).
Razbira se osven,4e e i po- slab toi e i po- razli4en . Ako se sudi za stoinostta na neshtata po tova kolko sa razli4ni ili originalni to za tyahnata stoinost moje da se pospori dosta. Az ne smyatam da sporya za podobnie neshta, oshte po- malko da opljuvam ne4ie tvor4estvo . Prosto na men tozi Blake ne mi dopada - ina4e si e mnogo originalen i prili4a pove4e na suvremenen hudojnik , ot kolkoto na nyakoi jivyal predi tolkova mnogo godini. Tova e i negovata nai- golyama osobenost - razli4ieto i novatorstvoto. Do kolko tova novatorstvo e vurhut na sladoleda- ne sum az ,koito shte go sudi. Vupros na vkus kazalo ku4eto i ... nali znaesh



Тема Re: Уилиям Блейкнови [re: NoNick]  
Автор teodorag (friend)
Публикувано11.07.04 13:34



Трябва да ти кажа, че не съм съгласна с теб по този въпрос, защото всъщност той е един много голям художник. Нищо, че е рисувал в малък формат.Това е било поради факта,че е живял в една много малка стаичка през целия си живот, какво и ограничената палитра от цветове, защото е бил изключително беден). Бях на негова изложба и трябва да ти кажа, че е много модерен за времето си новатор в областта на технологиите. На базата на старите технологии, той е измислил своя, която всъщност допринася много за начина на полагане на тоновете. Но разбира се въпрос на вкус. Аз бях много приятно изненадана. Интересуваше ме дали има информация за него или публикувани албуми в България. Мерси, за отговора.



Тема Re: Уилиям Блейкнови [re: NoNick]  
Автор teodorag (friend)
Публикувано11.07.04 13:39



Само да доуточня нещо за моя вкус за да се надявам, че ще ме разбереш правилно. Ако под "голям художник" имаш предвид натуралистите или тези, които умеят да предават натурата максимално точно ще се съглася с теб, че Геинсбъро е голям художник. Но лично аз харесвам по-модерни неща. Затова за мен Уилям Блейк е голям художник надскочил с векове времето си.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.